حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1664116/43 زمان: 12:31   1398/11/05 بازدید: 28,081

روزهای درخشان امیر و مهدی در liga nos

طارمی و عابدزاده در جمع بهترین‌های نیم فصل پرتغال

دو ملی پوش ایرانی حاضر در رقابت های لیگ پرتغال در بین برترین بازیکنان نیم فصل اول این لیگ قرار گرفتند.

به گزارش" ورزش سه" سایت placardpt دست به انتخاب 5 بازی کن برتر هر پست در نیم فصل اول لیگ پرتغال زده است و جالب اینجا است نام امیرعابدزاده و مهدی طارمی در بین بهترین های نیم فصل به چشم می خورد.

 


عابدزاده : 5.98


دروازه بان ملی پوش ایران در رده چهارم بهترین دروازه بان های نیم فصل اول لیگ پرتغال قرار گرفته است. او بعد از رقابت های جام ملت های آسیا 2019 مثل دیگر بازیکنان لژیونر دیر به تمرینات باشگاهی اضافه شد. امیر البته مصدومیتی هم پیدا کرد تا پنج هفته اول حراست از دروازه را به چالز برزیلی بدهد اما از هفته ششم او به دروازه ماریتیمو بازگشت و توانست با بازی های درخشانی که انجام داد در نهایت در لیست بهترین های نیم فصل اول قرار بگیرد. او در 12 بازی 14 گل خورد و 4 کلین شیت را از خودش به جا گذاشت ضمن اینکه بازی های درخشانی را به خصوص در مسابقات مهم مثل بازی با پورتو و بواویستا انجام داد. 

 

 

 


امیر در رده بندی بهترین دروازه بان های نیم فصل اول نمره 5.98 در رده چهارم قرار گرفته است و این در حالی است که او نسبت به دو دروازه بان رده های اول و دوم بازی های کمتری در این فصل انجام داده است. مارکو دروازه بان پرتغالی سانتاکلارا با 6.24 امتیاز در رتبه اول بهترین دروازه بانان نیم فصل قرار گرفته است. او 17 بازی را در نیم فصل اول انجام داده 20 گل خورده و 6 کلین داشته است. ماکاریتزه دروازه بان گرجستانی تیم ویتوریا ستوبال با 6.11 در رده دوم قرار گرفته است. او نیز 16 بازی انجام داده ، 13 گل خورده و 9 کلین شیت هم داشته است. سومین دروازه بان برتر نیم فصل هروه کوفی دروازه بان تیم بلننزه با 6.07 امتیاز است که یازده بازی 17 گل خورده و 4 بار هم کلین شیت کرده است.

 

 

 

 

با این وجود امیرعابدزاده با وجود بازی های کمتر و درخششی که در نیم فصل اول داشت به عنوان دروازه بان اصلی ماریتیمو نیم فصل دوم را آغاز می کند و این در حالی است که او امید زیادی دارد تا بعد از غیبتی که در زمان حضور مارک ویلموتس در تیم ملی داشت بتواند در لیست سرمربی جدید تیم ملی قرار بگیرد.

 


طارمی: 6.15


مهاجم تیم ملی ایران بعد از حضورش در لیگ پرتغال بازی های درخشانش را ادامه داد و با وجود حضور مهاجمان نامدار در لیگ این کشور در بین 5 مهاجم برتر نیم فصل اول قرار گرفت. او در همان ابتدای حضورش در دومین بازی توانست برای ریوآوه هت تریک کند اما مصدومیت سه هفته باعث شد تا دور از میادین باشد و البته یک بازی دیگر را هم به دلیل محرومیت کارت قرمز در هفته چهاردهم از دست داد تا در پایان نیم فصل 13 بازی برای تیمش انجام داده باشد. با این وجود او با 6 گل زده و 5 پاس گل یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود و با 6.15 امتیاز در رده پنجم بهترین مهاجمان نیم فصل لیگ پرتغال قرار گرفت.

 

 

کارلوس وینیسیوس مهاجم برزیلی بنفیکا که با 7.29 امتیاز در رتبه اول قرار گرفته در 15 بازی 10 گل و 6 پاس گل داشته است. زی لوئیس مهاجم اهل کیپ ورده تیم پورتو که در 12 بازی 7 گل به ثمر رسانده با 6.82 امتیاز در رده دوم ، موسی مارگا مهاجم مالیایی و دیگر پورتو با 6.22 امتیاز و 5 گل و 4 پاس گل در 14 بازی در رده سوم و پائولینیو از اسپورتینگ براگا با 6.17 امتیاز و 9 گل زده و 2 پاس گل در 14 بازی در رده چهارم و بالاتر از مهدی طارمی قرار گرفته اند.

 

 

با توجه به درخشش مهدی طارمی در اولین سال حضورش در لیگ پرتغال صحبت از پیشنهادات خوبی از تیم های بزرگ پرتغال و حتی لیگ برتر انگلستان برای این مهاجم ملی پوش است. باید دید آیا طارمی نیم فصل دوم را با ریوآوه می ماند یا ماجراجویی جدیدی را آغاز خواهد کرد.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.