حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1664662/43 زمان: 11:22   1398/11/07 بازدید: 28,220

بازخوانی خاطرات قدیمی با اهداف تازه

مانور با قراردادهای علی کریمی و فرهاد مجیدی

با وجود گذشت سال ها هنوز هم مدیران عامل سابق دو تیم استقلال و پرسپولیس بر سر مسایلی چون جذب بازیکن با یکدیگر بحث دارند و باردیگر موضوعاتی چون قراردادهای علی کریمی و فرهادمجیدی مطرح شده است.

به گزارش" ورزش سه"  فتح الله زاده همواره جذب بازیکنان مطرح فوتبال ایران را در دوران مدیریتش به عنوان نقاط طلایی و افتخار کارنامه اش عنوان می کند و از نظر او عقد قرارداد داخلی با علی کریمی یکی از این نقاط طلایی است. ادعایی که امروز امیرعابدینی مدیرعامل وقت پرسپولیس در زمان جذب کریمی به آن پاسخ داد و از استقلالی ها خواست که اگر قراردادی با کریمی دارند آن را منتشر کنند. عابدینی هم در پاسخ به ادعاهای فتح الله زاده ماجرای مذاکره با فرهاد مجیدی و جواد زرینچه دو ستاره محبوب استقلالی ها را مطرح کرد. البته که بعد از گذشت اینهمه سال طرح چنین موضوعاتی کمکی به فوتبال نمی کند و تنها می تواند نوعی جلب توجه مخاطبان و برای اهداف شخصی تلقی شود.


بهمن ۱۳۷۶ را می توان روز تولد یکی از مهمترین ستاره های ورزش ایران دانست. در فینال رقابت های جام رمضان فوتسال که در آن سال ها بشدت جدی و گرم و با حضور ستاره های فوتبالی برگزار می شد استقلال به مصاف تیم گمنام اما سالنی باز فتح رفت. استقلال در آن سال ها یکی از بهترین تیم های سالنی ایران بود و بازیکنانی چون علیرضا منصوریان، صادق ورمرزیار و محمدرضا حیدریان در آن بازی می کردند.


در شب هایی که فوتسال هم به اندازه فوتبال طرفداران را به ورزشگاه می کشاند، در بازی فینال کریمی چشم ها را خیره کرد. فتح استقلال را برابر چشم تماشاگرانش که سالن دوازده هزارنفری را لبریز کرده اند بودند 7 بر 3 شکست داد. علی کریمی در این بازی سه گل زد و یک پاس گل هم داد اما لحظه جنجالی زمانی بود که او بعد از زدن گل به استقلال به سمت هواداران خشمگین این تیم رفت و آن ها را دعوت به آرامش کرد. البته که فضای یکطرفه حاضر در ورزشگاه به هیچ وجه نمی خواست شکست تیم محبوبش را ببیند آن هم در روزهایی که برای پیروزی تیم های پرطرفدار در جام رمضان مسئولان برگزار کننده گاهی زمان را نگه می داشتند.


هرچند نباید از بازی خوب بازیکنان دیگر تیم فتح مثل رضارضایی کمال و مافی نژاد گذشت اما کریمی ستاره بی چون و چرای فینال بود و یک تنه جام را از استقلال و دوازده هزار هوادارش گرفت و همین باعث شد که در وسط بازی به او فحاشی و به سمتش اشیا و حتی صندلی پرتاب کنند.


درخشش کریمی هجده ساله در این بازی استقلال و پرسپولیس را به تکاپو برای جذب او انداخت اما در نهایت این امیر عابدینی مدیرعامل پرسپولیس بود که در خرداد 1377 کریمی را به مت کوویچ سرمربی وقت تیم معرفی کرد تا ستاره ای در ابعاد جهانی در فوتبال ایران متولد شود.


23 سال بعد از اتفاقاتی که در فینال جام رمضان رخ داد علی فتح الله زاده مدیرعامل وقت باشگاه استقلال کماکان عقد قرارداد با علی کریمی را یکی از افتخارات دوران مدیریتش می داند و بارها راجع به آن صحبت کرده است. آخرین حرف های فتح الله زاده در این مورد اما حسابی جنجالی شد. او ابتدا گفت که با مهدی مهدوی کیا یکی دیگر از ستاره های محبوب باشگاه پرسپولیس قبل از پیوستن به این تیم قرارداد بسته بوده موضوعی که واکنش سریع مهدوی کیا را به همراه داشت و باعث شد خود فتح الله زاده نیز عذرخواهی کرده و بگوید:" منظورم علی کریمی بود."


ادعای علی فتح الله زاده یک موضوع جدیدی نیست و از سوی علی کریمی نیز هیچ گاه چنین چیزی را تکذیب نکرده است. او در مصاحبه ای عنوان کرد که قبل از فینال فوتسال جام رمضان با استقلال قرارداد داخلی را به مبلغ 5 میلیون تومان امضا کرده است. کریمی سه سال پیش و زمانی که باردیگر این موضوع مطرح شده و قراردادش توسط استقلالی ها منتشر شد در کانال تلگرامی اش قراردادی که با استقلالی ها داشت بازنشر کرده و نوشت:" من که قبلا خودم در این باره حرف زده بودم، نیازی به این کارها نبود. فقط یک سوالی از آن کسی که این (قرارداد) را منتشر کرده دارم!چرا آن قسمت بالا، وسط، اینقدر ترو تمیز پاره شده؟؟ پای ستاره در میان بود؟! بعد هم دوست عزیز می دانم این کاغذ را برای امضایش نگه داشته بودی!من امضایم عوض شده لااقل بیا یک امضای جدید از من بگیر."

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.