کد خبر : 1664816 | 07 بهمن 1398 ساعت 23:02 | 98.3K بازدید | 0 دیدگاه

دژاگه و حاج‌صفی چه گناهی داشتند که فحش خوردند؟

زنوزی: شجاع مثل لودر از روی خانزاده رد شد!

مالک باشگاه تراکتور به شدت نسبت به اتفاقات بازی با پرسپولیس واکنش نشان داد و از وزیر ورزش درخواست رسیدگی کرد.

زنوزی: شجاع مثل لودر از روی خانزاده رد شد!

به گزارش "ورزش سه"، حواشی دیدار پرسپولیس و تراکتور هنوز هم با گذشت بیش از ۲۴ ساعت ادامه دارد و حالا محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور در گفت‌وگو با خبرنگار ما با ناراحتی از حواشی این بازی و مسائلی از قبیل داوری، فحاشی‌ها، شعارهای قومیتی و ... صحبت می‌کند که مشروح اظهارات او را در زیر می‌خوانید:

 

* بازی با پرسپولیس چطور بود؟

 

فقط می‌توانم بگویم شرم آور بود. بازی دیروز هر چیزی داشت به جز فوتبال که دلیل اصلی آن به فدراسیون برمی‌گردد؛ داوری که انتخاب کرده بودند و اینکه اتفاقاتی افتاد که برای هر انسانی شرم‌آور بود. نمی‌دانم چه بگویم. فیلم‌هایی از اتفاقات بازی دیروز منتشر شده که برای من یک سوال از مسؤولان ورزش کشور به وجود می‌آورد؟ وقتی قرار است در تبریز یک بازی برگزار شود، مخصوصا با این دردانه‌ها، نظارت شدیدی حتی یک الی دو هفته قبل بازی در تبریز دیده می‌شود؛ پس چرا این نظارت در تهران و استادیوم آزادی وجود ندارد؟ چرا نمی‌بینند هواداران این تیم‌ها چه شعارهای قومیتی، چه فحش‌هایی به بازیکنان، قومیت‌ها و مسؤولان می‌دهند؟ فحش‌هایی که مستحق خودشان است و نثار خودشان باید بکنند.

 

* به نظر شما چرا این مسائل نظارت نمی‌شود؟

 

سوال من هم همین است؛ چرا در تهران که همه مشکلات از استادیوم آزادی شروع می‌شود نظارت وجود ندارد و این‌ها را نمی‌بینند؟

 

* چه کسی باید به این اتفاقات و مشکلات رسیدگی کند؟

 

همان کسانی که در تبریز به این مسائل نظارت می‌کنند. در نیم‌فصل اول دو بازی با این تیم‌ها در تبریز برگزار کردیم، هم با پرسپولیس هم با استقلال. در بازی با استقلال با وجود باخت ۴ بر ۲ هواداران شعار عیبی یوخ داده و تیم خود را تشویق کردند. اگر در تبریز اتفاق خاصی می‌افتاد، می‌توانستیم بگوییم اتفاقات دیروز در تلافی اتفاقات تبریز رخ داده است؛ همیشه گفته‌ام این اتفاقات از استادیوم آزادی شروع می‌شود.

 

* درمورد شعار علیه بازیکنان چه نظری دارید؟

 

دژاگه، شجاعی و حاج‌صفی که کاپیتان‌های تیم ملی هستند، چه گناهی داشتند که فحش خوردند؟ این بازیکنان جز خدمت به تیم ملی کار دیگری برای فوتبال این کشور کرده‌اند؟ چرا خدمات این بازیکنان از ذهن این هواداران که نمی‌دانم بخشی از هواداران بودند یا همه هواداران پاک شده است؟ من دیروز به ایران برگشتم و امروز بعد از ظهر فهمیدم در بازی دیروز چه اتفاقاتی افتاده و واقعا برای این فوتبال و خودم متاسف شدم.

 

* چه صحبتی با هواداران تراکتور که دیروز در استادیوم بودند، دارید؟

 

از همه هواداران تقدیر و تشکر می‌کنم. بزرگی کردند و من شرمنده آنها هستم. مشکلاتی بوجود آمده که من متاسف شدم. از همین تریبون استفاده کرده و به وزیر ورزش و سرپرست فدراسیون فوتبال می‌گویم به کجا می‌رویم؟ شکایتمان را به فیفا ببریم؟

 

* از دیروز تاکنون تعداد زیادی از هواداران تراکتور از باشگاه درخواست داشتند که در فیفا شکایت خود را پیگیری کنید؛ آیا این کار را انجام می‌دهید؟

 

حتما این اتفاق خواهد افتاد. اگر تا بازی روز جمعه در مورد این اتفاقات ترتیب اثری داده نشود و اقداماتی شروع نشود، اقدام خواهم کرد. فوتبال بالاتر از حیثیت ما نیست.


سه قهرمانی برای این تیم پرسپولیس شما کافی نبود؟ چقدر باید بازی‌ها را برای پرسپولیس دربیاورند؟ بروند من را محروم کنند ولی تا کی؟  بازی این تیم مقابل نساجی را ببینید که در چه زمانی به گل رسیده‌اند؟ بروید ببینید کدام داورهای خاص را برای بازی‌های این تیم انتخاب می‌کنند. چرا باید این‌ها کاری کنند تا داورهای ما از این تیم‌ها و هوادارانِ آنها بترسند؟ وقتی شماره شخصی داور را در رسانه‌های این باشگاه منتشر می‌کنند و هواداران این تیم مطالبی را که مستحق خودشان است را به داوران نسبت می‌دهند، البته داور حق دارد که بترسد!


به کجا می‌رویم آقای وزیر ورزش؟ علیه من نیز مصاحبه یا شکایت کنند، مشکلی ندارم. ما در آذربایجان شخصیت‌های بزرگی مثل شهید باکری و ستارخان داشته‌ایم ولی هواداران این تیم‌ها حتی به مقدسات نیز توهین می‌کنند.

 

* شما چه راهکاری برای رسیدگی به این حواشی دارید؟

 

تا وقتی یک سری از عوامل این تیم‌ها موجب می‌شوند سرمربی تیم ملی برود و فوتبال ما مستقل نشود، مشکل پابرجا خواهد بود. ما راضی هستیم که بصورت علنی اعلام کنند که جایگاه اول و دوم لیگ را به دردانه‌ها اختصاص داده‌اند و ما برای جایگاه سومی بجنگیم. این اتفاقات شرم‌آور است. منتظریم ببینیم با وجود اتفاقات دیروز، آیا فدراسیون، کمیته انضباطی و کمیته اخلاق بازهم تراکتور را محکوم خواهند کرد؟

 

* به کمیته داوران هم اعتراضی داشتید؟

امروز به آقای ممبینی در خصوص بازی دیروز نوشتم و پرسیدم که چرا در بازی دیروز آن اتفاقات افتاد؟ که ایشان به من گفتند مگر در بازی دیروز اتفاقی افتاده و مشکلی بود؟ بنده هم گفتم ببخشید اتفاقی نیفتاده و ما اشتباه کردیم. هیچ مشکلی نبود. داور اشتباه کرد که به بازیکنان تراکتور کارت قرمز نشان نداد. داور اشتباه کرد که به بازیکنان پرسپولیس کارت نشان داد. من تماس گرفتم که این اشتباه داوری را یاد آور بشوم.
چه می‌توانم بگویم وقتی رییس کمیته داوران از وضعیت بازی دیروز خبر ندارد؟ یا خبر دارد و به من اینگونه می‌گوید؟ داور مثل لودر از روی ما رد شد. البته اعتراض اصلی ما بر سر داوری نیست، ما بیشتر به هواداران پرسپولیس بخاطر فیلم‌های توهین‌آمیزی که منتشر کرده‌اند، معترض هستیم. آیا کمیته اخلاق باز هم تراکتور را محروم خواهد کرد؟ ۲۴ ساعت از بازی گذشته ولی آیا شما هنوز نمی‌دانید چه اتفاقی در بازی افتاده است؟ بروید ببینید در بازی‌هایی که این داور برای تراکتور قضاوت کرده چه اتفاقاتی افتاده است؛ همیشه علیه تراکتور قضاوت کرده است.

 

* بنظر شما در جریان مسابقه مسؤولان و داور باید چه تصمیمی می‌گرفتند؟

 

قانون فیفا می‌گوید اگر هواداران یک تیم شعارهای قومیتی سر دادند، داور باید و باید بازی را تعطیل کند. چرا ایشان بازی را تعطیل نکرد؟ چرا باعث بوجود آمدن این مشکلات شد؟ چرا اجازه داد هواداران پرسپولیس به بازیکنان و هواداران ما فحش دهند؟ تا کی باید صبر کنیم؟ از فحش دادن به مادر شهید گرفته تا منتشر کردن  فیلم‌های آنچنانی... چه زمانی می‌خواهند این تیم دردانه را محروم کنند؟ چرا باید بقیه باشگاه‌ها تاوان این تیم را بدهند؟ آقای وزیر کجا هستی؟ بیا و به حواشی این فوتبال برس.

 

* صحبت پایانی؟

 

از کمیته انضباطی این سوال را دارم. آقای خانزاده چرا محروم شده است؟ آقای شجاع خلیل‌زاده مثل لودر از روی خانزاده رد شده ولی خانزاده را دیده‌اند؟ چرا بقیه را نمی‌بینند؟ از ناظرین محترم هم گلایه دارم. چرا مشکلات را یک طرفه می‌نویسند؟ چرا واقعیت‌ها را نمی‌نویسند؟ من امروز با آقای ممبینی  در مورد بازی صحبت می‌کنم و ایشان می‌گوید ناظر به من گزارش نکرده است. مگر می شود؟ مگر می‌شود آنجا شعار و فحش بدهند و ناظر نشود؟ این شدنی نیست. تا زمانی که رخنه‌ی این دردانه‌ها در فوتبال ما خنثی نشود، این فوتبال مریض بهبود پیدا نخواهد کرد.

دیدگاه‌ها