حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1669521/4 زمان: 18:10   1398/11/30 بازدید: 7,966

باید تیم را به جایگاه خوبی برسانیم

رادولویچ: ذوب آهن فاکتورهای 5 تیم اول را ندارد

سرمربی ذوب آهن با اشاره به شرایط این تیم ابراز امیدواری کرد بتوانند فصل را با دستیابی به جایگاه مناسبی به پایان برسانند.

به گزارش "ورزش سه"، میودراگ رادولوویچ، سرمربی مونته نگرویی ذوب آهن که در زمستان جایگزین منصوریان شده، در گفتگو با ایلنا درباره حضورش در اصفهان و هدایت این تیم گفت: در زمستان چند انتخاب داشتم. مصر، کویت و ایران. ولی خب ایران را انتخاب کردم چون می‌دانستم ذوب آهن باشگاه بزرگی است و لیگ قدرتمندی دارد و احترام زیادی برای لیگ ایران قائل هستم. 10 سال پیش با تیم‌های دیگر به ایران آمده بودم و با تیم‌های ایرانی و اصفهانی آشنا بودم.

 

وی در مورد اینکه مشکل ذوب آهن در نیم فصل اول چه بود که نتایج مناسبی نگرفت گفت: من یک ماه است که به ایران آمدم و فقط در مورد زمان خودم می‌توانم نظر دهم و نمی‌خواهم راجع به قبل از زمان خودم نظری داشته باشم. به همکاران خودم احترام می‌گذارم و نمی‌خواهم راجع به آنها نظری دهم. اول باید این لیگ را به خوبی تحلیل کنیم و بعد آنالیز کنیم که شرایط باشگاه چگونه است. فقط می‌توانم بگویم شرایط باشگاه آن چیزی که 10 سال قبل دیده بودم نیست و خیلی چیزها عوض شده است و متاسفانه این تغییرات هم تغییرات خوبی نبوده است ولی من و همکارانم تلاشمان را می‌کنیم تا این باشگاه را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم. کار ساده‌ای نیست چون من بعد از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات به این تیم ملحق شدم و نتوانستم بازیکنان مورد نظرم را به تیم اضافه کنم ولی با داشته‌هایی که داریم همه تلاشم را می‌کنم که نتایج خوبی کسب کنیم و خدا را شکر شروع خوبی هم داشتیم و در 3 بازی 2 برد کسب کردیم که به روند رو به رشد ما کمک می‌کند. ولی هنوز 11 بازی دیگر مانده که تعیین کننده هستند. باید تیم را به یک ثبات برسانیم و بعد از آن برای رساندن ذوب آهن به جایگاه واقعی تلاش کنیم.

 

سرمربی ذوب آهن در مورد اینکه سقف خواسته‌های ذوب آهن در این فصل چیست و آیا می‌توان به کسب سهمیه این تیم امیدوار شد یا نه، گفت: ما بازی به بازی جلو می‌رویم تا بهترین عملکردمان را داشته باشیم و بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم. فکر می‌کنند همه درک می‌کنند که چه شرایطی داریم ولی متاسفانه ذوب آهن الان در بین 5 تیم برتر نیست. منظورم در همه موارد است، بودجه، امکانات، نظم و... ولی برای هر امتیاز می‌جنگیم و سعی می‌کنیم تا آخر لیگ هرچه امتیاز بیشتری توانستیم کسب کنیم.

 

رادولوویچ در مورد اینکه بازیکنان این تیم از سختگیری و جدیت او در تمرینات صحبت می‌کنند و به نظر می‌رسد همین جدیت حلقه گمشده ذوب آهن بود، توضیح داد: فوتبال قوانین خودش را دارد. من در طول عمرم در فوتبال حضور داشتم و در این سال‌ها فهمیدم که اگر به فوتبال احترام بگذارید فوتبال این احترام را به شما برمی‌گرداند. من در طول 20 و چند سالی که مربیگری کردم 13 سالش در رده ملی بوده است و این را می‌دانم که نظم و انضباط تیمی و جدیت در کار به اندازه تمرین و کارهای تاکتیکی و آنالیز اهمیت دارد. در طول این مدت من درگیر تحلیل مسائل مختلف تیم‌های دیگر بودم و این باعث شده کمی سردرگمی برایم ایجاد شود ولی شیوه خودم را در تیم پیاده کردم و از شکل بازی بازیکنانم و شیوه پذیرش روش جدید تیم توسط آنها راضی هستم و آنالیزهای موجود از بازی تیم ما روند خوبی که در پیش گرفتیم را نشان می‌دهد ولی همانطور که گفتم 11 بازی سخت دیگر در پیش داریم و باید قدم به قدم به سمت پیشرفت و بهتر شدن حرکت کنیم. ضمن اینکه در کنار همه این موارد برای من مهم است تیمم را مثل یک خانواده در کنار هم نگه دارم و این همدلی در آنها وجود داشته باشد و این اتفاق در حال حاضر در ذوب آهن دیده می‌شود.

 

وی در مورد تقابل با استقلال و پس از آن رویارویی با سپاهان و شهر خودرو که 3 بازی سخت پیاپی برای این تیم است هم گفت: ما 3 بازی سخت نداریم و 11 بازی سخت در پیش داریم. همه حریفان برای ما جدی و محترم هستند و تفاوتی بینشان از لحاظ جدیت در بازی قائل نیستیم و هر بازی برای کسب بهترین نتیجه ممکن به زمین می‌رویم. با این حال این سه دیدار با ویژگی‌های خاصشان برای ما یک چالش و یک فرصت ویژه است و سعی می‌کنیم از آن کمال استفاده را ببریم و سطح تیم را ارتقا دهیم. ضمن اینکه ما در بازی با تراکتور هم که دیدار سختی بود استحقاق برتری داشتیم ولی شکست خوردیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.