حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1675122/43 زمان: 17:30   1399/01/05 بازدید: 46,966

جدول و شماتیک ده باشگاه پردرآمد جهان 

ثروت بارسلونا بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید

پول در فوتبال همه چیز نیست اما می تواند کمک زیادی به موفقیت تیم ها بکند. اینکه کدام باشگاه ها بیشترین درآمد را در جهان دارند می تواند بهترین پاسخ ها را درباره این موضوع به دست بدهد.

به گزارش"ورزش سه"  براساس مطالعات سالانه دیلویت (یکی از چهار موسسه حسابرسی بزرگ و معتبرجهان) برنامه ای  به نام Football Money League(لیگ فوتبال پول) به وجود آمده  که براساس آن جدول رده بندی باشگاه ها از نظر درآمد در هر فصل مشخص می شوند. امسال و بری فصل ٢٠١٩/٢٠٢٠ این موسسه اقدام به انتشار پردرآمدترین باشگاه های فوتبال جهان کرده است.  محاسبات این موسسه متمرکز برروی توانایی های هر باشگاه برای درآمد از بازی ها و امکانات( فروش بلیط و اجاره دادن بخش هایی از باشگاه)، حق پخش (از جمله حق پخش بازی های داخلی و مسابقات بین المللی) و منابع تجاری(مانند حمایت مالی، کالاهای تجاری، بازدید از ورزشگاه و سایرعملیات تجاری) است.


10-یوونتوس(ایتالیا): 459.7میلیون یورو

 

 


9-چلسی (انگلستان ) :513.1 میلیون یورو

 

 


8-تاتنهام (انگلستان): 521.1 میلیون یورو

 


7-لیورپول(انگلستان): 604.7 میلیون یورو

 

 


6-منچستر سیتی(انگلستان): 610.6 میلیون یورو

 

 


5-پاری سن ژرمن(فرانسه): 635.9 میلیون یورو

 

 


4-بایرن مونیخ(آلمان): 660.1 میلیون یورو

 

 


3-منچستریونایتد(انگلستان): 711.5 میلیون یورو

 

 


2-رئال مادرید(اسپانیا): 757.3 میلیون یورو

 

 

 


1-بارسلونا(اسپانیا): 840.8 میلیون یورو

 

 


از نکات جالب توجه این لیست 10 تایی می توان به حضور 5 باشگاه انگلیسی اشاره کرد که در میان ده باشگاه پردرآمد جهان در فصل 2019/2020 قرار دارند. 


نکته جالب دیگر این است که این باشگاه های پردرآمد جهان تنها از 4 کشور هستند به طوری که 5 باشگاه انگلیسی، دو باشگاه اسپانیایی، و کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا هرکدام یک باشگاه در این لیست دارند.


موضوع قابل ذکر دیگر حضور بارسلونا و رئال مادرید به عنوان دو باشگاه اول جهان در این سال از نظر کسب در آمد است. بارسلونا با درآمد 840.8 میلیون یورو پردرآمدترین باشگاه جهان در سال 2019/2020 است و نزدیک به صدمیلیون یورو از رئال مادرید در این فصل درآمد بیشتری کسب کرده است.


اما آنچه می توان به عنوان یک نتیجه گذرا از این لیست به دست آورد این است ؛ درست که پول در فوتبال همه چیز نیست اما برای قهرمانی و کسب موفقیت و افتخار در این عصر هر باشگاهی که درآمد بیشتری داشته و هزینه بهتری انجام بدهد موفق تر است. تیم هایی که نامشان در لیست ده باشگاه پردرآمد جهان قرار دارد در این سال ها توانسته اند از نظر کسب جام و افتخار و البته هوادار در سراسر جهان عملکرد بهتری داشته باشند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.