حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1675389/35 زمان: 14:45   1399/01/07 بازدید: 11,592

بروژ اولین قهرمان زودهنگام لیگ های اروپایی

جنگ ایرانی ها برای رسیدن به چمپیونزلیگ

کروناویروس به شدت زندگی اجتماعی مردم جهان و رقابت های ورزشی مهم را تحت الشعاع خود قرار داده است.

به گزارش "ورزش سه"، از جمله کشورهای اروپایی که درگیری زیادی با شیوع کروناویروس پیدا کرده بلژیک نام دارد، کشوری که علاوه بر مقررات سفت و سخت تمامی رقابت های ورزشی خود را متوقف کرد تا از گسترش دامنه شیوع ویروس جلوگیری کند.


یکی از مهم ترین رقابت های ورزشی ژوپیرلیگ است، لیگی که تنها یک هفته از دور مقدماتی خود باقی مانده بود تا شش تیم برتر راهی پلی آف شوند تا در رقابتی دوره ای و 10 هفته ای شانس خود برای قهرمانی و کسب جواز صعود به چمپیونزلیگ و لیگ اروپا را امتحان کنند. 


سایت voetbalnieuws اما امروز در گزارشی پرده از تصمیمی مهم در فدراسیون فوتبال بلژیک برداشت و نوشت:« با لغو پلی آف نهایی ژوپیرلیگ طرفداران و اعضای باشگاه بروژ خود را برای قهرمانی زودرس آماده می کنند چون بعید است زمانی برای برگزاری پلی آف وجود داشته باشد و افزایش بحران های کرونا تا دو ماه آتی دیگر زمانی برای برگزاری بازی ها باقی نخواهد ماند و تنها می توان هفته سی ام ژوپیرلیگ را در دستور کار قرار داد».


با این اتفاق می توان گفت بلژیک اولین کشور اروپایی محسوب می شود که قهرمان لیگ خود را معرفی می کند چون اختلاف امتیاز بروژ با تیم های دوم و سوم بیش از 15 امتیاز در فاصله یک هفته به انتهای فصل است. اما در این بین دو تیم خنت و شارلروا با دراختیار داشتن ستاره های ایرانی با شرایط عجیبی روبرو هستند چون با این تصمیم فدراسیون بلژیک هفته پایانی برای این باشگاه ها حکم مرگ و زندگی در راه رسیدن به چمپیونزلیگ به عنوان سهمیه دوم و غیرمستقیم بلژیک را پیدا می کند.


خنت با میلاد محمدی در حال حاضر 55 امتیازی است و شارلروا با مثلث ایرانی های خود تنها یک امتیاز با خنت فاصله دارد. در هفته سی ام رقابت ها خنت باید به مصاف واسلند در خانه حریف برود و شارلروا در خانه خود از کورتریک پذیرایی کند. همین امر جنگی سرنوشت ساز برای این دو تیم در پی خواهد داشت تا برای رسیدن به پلی آف بزرگ ترین تورنمنت باشگاهی اروپا تلاش دو چندانی داشته باشند.

 

در فاصله یک هفته مانده به انتهای دور برگشت ژوپیر لیگ و با لغو پلی آف نهایی این رقابت ها حالا سه باشگاه این شانس را دارند تا سهمیه دوم بلژیک در فصل آتی چمپیونزلیگ باشند، جایی که علاوه برخنت و شارلروا با ستاره های ایرانی باشگاه آنتورپ تیم آتی بیرانوند نیز این شانس را دارد تا به لیگ قهرمانان اروپا برسد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.