حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1675949/29 زمان: 18:47   1399/01/11 بازدید: 19,494

افت باورنکردنی ارزش پوگبا پس از شیوع کرونا

با شیوع کرونا و تعطیلی رقابت های فوتبال ارزش تمام بازیکنان فوتبال دنیا با افت مواجه شده اما در این میان افت ارزش پوگبا جالب توجه است.

به گزارش "ورزش سه"، بیش از دو هفته است که فوتبال در اروپا و بیشتر نقاط دنیا متوقف شده است. 5 لیگ معتبر اروپا (انگلیس، اسپانیا، آلمان، ایتالیا و فرانسه) تا زمانی نامشخص به تعویق افتاده اند و این امکان وجود دارد که فصل نیمه کاره بماند.

در این صورت قطعا شاهد بحرانی اقتصادی در میان تیم های حتی بزرگ و متمول خواهیم بود و تا همین جا باشگاه بزرگی مثل بارسا مجبور به کاهش 70 درصدی دستمزد بازیکنانش شده است.

 

 

 

 

طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز بین المللی مطالعات ورزشی(CIES)، به طور متوسط شاهد افت 28 درصدی ارزش فوتبالیست های دنیا خواهیم بود. در حال حاضر متوسط ارزش کل بازیکنان فوتبال، 32.7 میلیون یورو است که به 23.4 میلیون یورو کاهش خواهد یافت.

در این بین بازیکنی مثل پل پوگبا ستاره فرانسوی یونایتد، افتی تقریبا 50 درصدی را به خود دیده است. ارزش فعلی پوگبا 65 میلیون یورو است اما در صورت نیمه تمام ماندن فصل و نیز افزوده نشدن به مدت قرارداد بازیکنان ارزش او به 35 میلیون یورو کاهش خواهد یافت.

فاکتورهایی چون سن بازیکن، مدت زمان باقیمانده تا پایان قرارداد، میزان درخشش در فصل جاری و نیز دستاوردهای فوتبالی بازیکن در این محاسبه آماری دخیل بوده اند.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.