کد خبر: 1676202/48 زمان: 00:11   1399/01/14 بازدید: 14,362

ای اف سی و فدراسیون در چالش دخالت شخص ثالت!

منبع داخلی کنفدراسیون در ایران کیست؟

حساسیت ناگهانی و عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا به انتخاب دبیرکل جدید است.آسیا به انتخاب دبیرکل جدید است.

به گزارش “ورزش سه” در شرایطی که مهدی محمدنبی به عنوان دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال در سمت خود مستقر شده و حتی دو روز برای جمع و جور کردن کارها در اتاق قدیمی خود در فدراسیون حضور پیدا کرده است، در دو روز گذشته دو نامه متوالی از کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران ارسال شده که در آن عدم رعایت تشریفات قانونی برای انتخاب دبیرکل مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

نکته مهم دومین نامه ای اف سی که به فدراسیون رسیده و در رسانه‌ها منتشر شده تهدید نرم فدراسیون فوتبال ایران به عواقب عدم رعایت مسائل مد نظر ای اف سی و آیین نامه است و مشخصا جزای این کار (تعلیق) مورد اشاره قرار گرفته است.

 

اما فدراسیون فوتبال ایران در دفاع چه باید بکند؟ به نظر می‌رسد با پایان تعطیلات نوروزی انجام این تشریفات اداری در مدت زمان ۷ روز، ارسال دستور جلسه و برگزای جلسه با اعضای هیئت رییسه و دبیرکل پیشین (ابراهیم شکوری) می‌تواند موضوع را حل کند. اگر چه فدراسیون فوتبال در زمینه انتشار نامه‌ای که در آن نبی با رای اعضای هیئت رییسه انتخاب شده خطا کرده است.

 

اما مسئله‌ای که یکی از اعضای فدراسیون در گفت و گو با ورزش سه آن را به زبان می‌آورد مسئله شخص ثالث و دخالت ای اف سی در موضوع انتخاب دبیرکل است که البته با مطالعه دقیق نامه امروز می‌شود به سرنخ‌هایی رسید. چرا که در نامه امروز ای اف سی از اسناد غیر قابل انکار صحبت شده است.

 

از بین اعضای هیئت رییسه فوتبال، هدایت ممبینی مخالف انتخاب نبی بوده اما سایر اعضا موافق با حضور او در سمت دبیرکل هستند. به هر حال فدراسیون فوتبال احتمالا در پاسخ به نامه ای اف سی دخالت شخص ثالث در امور داخلی را مدنظر قرار خواهد داد. ضمن اینکه باید پاسخ‌های قانونی و متقاعد کننده خطاب به دبیرکل ای اف سی داشته باشد.

 

نکته اینجاست که در روزهای تعطیلی فوتبال در پس پرده فدراسیون داستان‌های مختلف و جنگ قدرت عجیبی و غریبی در جریان است که ورزش سه در صورت لزوم به این مسئله ورود خواهد کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.