حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1676681/41 زمان: 19:55   1399/01/16 بازدید: 15,312

جای بازیکنان خارجی می‌توانستند بدهیهایشان را بدهند

برانکو: نگران دریافت پولم از باشگاه پرسپولیس نیستم!

آنطور که به نظر می رسد برانکو ایوانکوویچ قصد دارد تمام مطالباتش را از باشگاه پرسپولیس بدون هیچ کم و کاستی دریافت کند و هیچ گذشتی در این مورد نخواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"،  هشت ماه پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس، فیفا حکم خود در مورد این پرونده را اعلام کرد و باشگاه پرسپولیس محکوم به پرداخت یک میلیون و 102 هزار یورو (به همراه سود) به برانکو شد و البته باید 20 هزار فرانک نیز بابت هزینه دادرسی به فیفا بدهد.

 

موضوع اصلی مصاحبه ما با برانکو در رابطه با شرایط ویژه جهان و دیدگاه او به این اتفاق عجیب بود ولی در لابلای مصاحبه از او در مورد مطالباتش پرسیدیم و اینکه آیا مایل است تخفیفی به باشگاه سابقش بدهد. پاسخ برانکو ایوانکوویچ نشان می دهد که او هیچ شباهتی به مرد خوش اخلاقی که روی نیمکت پرسپولیس می نشست ندارد و مدیران پرسپولیس با بدقولی هایی که کرده اند، حسابی باعث کلافکی و ناراحتی این مربی شده اند.

 

مصاحبه ما با برانکو ایوانکوویچ را در ادامه می خوانید.

 

 

*فوتبال ضرر زیادی خواهد کرد
برانکو در تحلیل شرایط جهان تحت تاثیر کرونا می‌گوید:وضعیت به هیچ وجه مناسب نیست.درآمدهای روز بازی برای باشگاه ها قطع شده و همچنین برنامه ریزی آنها برای کسب درآمد از فصل نقل و انتقالات و همچنین حق پخش تلویزیونی قطع شده.فوتبال به هیچ وجه آمادگی برخورد با چنین مسئله ای را نداشت اگرچه خوشبختانه در بعضی کشورها باشگاه‌‌های بزرگ به داد کوچکترها رسیدند. 

 


 
* نظر شما در مورد مسابقات فوتبال، برگزاری یا برگزار نشدن آن چیست؟

فیفا تصمیماتی در مورد مسابقات ملی و همینطور مسابقاتی که قرار بود در ماه خرداد برگزار شود، گرفت و آنها را به تعویق انداخت. آنها تصمیماتشان را به صورت هفته به هفته و ماه به ماه به فدراسیون ها منتقل خواهند کرد. حرف های زیادی در این مورد وجود دارد ولی نمی توان به طور دقیق گفت که ویروس کرونا چه سرنوشتی برای لیگ های فوتبال و مسابقات فوتبال رقم خواهد زد.اما موضوع مهم محرومیت همه ما از سهیم شدن در لذت فوتبال است.

 


 
*این روزها نه تنها برای مربیان و بازیکنان و مجموعه یک تیم که برای تمام کسانی که به نوعی به فوتبال مرتبطند و همینطور غیرفوتبالی ها، روزهای بسیار سختی است.

بله این نه تنها برای ما، بلکه برای بسیاری از مردم لحظات و روزهای سختی است.خود ما قرار بود بازی هایی در ماه  فروردین و خرداد  داشته باشیم ولی من هم مانند سایر مربیان تیم های دنیا هستم و هیچ کس نمی داند که قرار است چه اتفاقی رخ بدهد و چه سرنوشتی در انتظار ما خواهد بود.

 

 


 
*آیا شما همچنان تمایل دارید که با ایران بازی دوستانه برگزار کنید؟

این ممکن نیست، چون همه چیز به تعویق افتاده است. بازی ایران و عمان برگزار نخواهد شد.

 


 
*به عنوان یک مربی چه نگاهی به کم شدن دستمزدهای فوتبالی ها در سراسر جهان نظیر چین، اسپانیا و ایتالیا و .. دارید؟

برانکو که خودش پیشگام کم شدن دستمزدش در این شرایط بحرانی جهان بوده است و 39 درصد از قراردادش با فدراسیون عمان را به آنها بخشیده است، به این سوال اینطور پاسخ داد:« این مشکلی است که بسیاری از باشگاه ها با آن روبرو شده اند و دستمزدهایشان را کاهش داده اند. من خودم دستمزدم را کاهش دادم. آنها از من چیزی نپرسیدند و چیزی نخواستند. این یک کار اخلاقی بود. چرا این کار را انجام دادم؟ چون تمام فعالیت های ما از بین رفته است و من کار سختی انجام نمی دهم. آنها سورپرایز شده بودند که چرا دستمزدم را کاهش دادم. آنها فشاری روی من وارد نکردند و خودم این تصمیم را گرفتم. در این شرایط بسیاری از باشگاه دستمزدهایشان را کاهش دادند، چون بودجه کافی در اختیار ندارند.»

 


 
*در سوی دیگر پرونده شما با باشگاه پرسپولیس در جریان است که البته مربوط به 2 سال گذشته است.

 بله این مربوط به 2 سال پیش است و چیز کاملا متفاوتی با کاهش دستمزدم در عمان است.

 


 
*آیا آنها کاری برای رفع این مشکل انجام داده اند و مدیر جدید با شما تماس گرفته است؟

در این مورد من می دانم چه چیزی می خواهم ولی نمی دانم که آنها چه چیزی می خواهند.آنها دو پرونده دارد و  من نمی دانم که آیا آنها می خواهند این پرونده در دادگاه حکمیت ورزش به جریان بیفتد یا خیر؟! من از فیفا حکم دارم و آنها تصمیم نهایی را گرفته اند و تنها راه این است که در CAS علیه من شکایت تنظیم کنند. اما در مورد حکم من چیزی تغییر نخواهد کرد چون باید دستمزد کار من در ایران پرداخت شود. 

 


 
*شما زیاد خوش شانس نبودید؛ چون دو سال بدون دریافت پول کار کردید.

مشکلی نیست. من مبلغ قراردادم را به هر حال به دست می آورم. به هر حال کسی پیدا می شود و این پول را در پرسپولیس به من می دهد. اگر آنها بخواهند این کار را انجام دهند، فدراسیون جهانی فوتبال برای این کار ابزاری در اختیار دارد و آنها در صورت ادامه این روند 5 درصد بیشتر از چیزی که باید می پرداختند، می پردازند. به هر حال اینجا انتخاب دست پرسپولیس است.

 

 

 


 
پرسپولیس فقط در دوماه چند بازیکن خارجی آورده !

او در این رابطه سپس اینطور حرف هایش را از سر گرفت و گفت:« ببینید در مورد پرسپولیس صحبت کردید. پرسپولیس در چند ماه گذشته چند بازیکن خارجی خریداری کرده و مربی از خارج آوردند و پول های زیادی صرف کرده اند. شما می دانید که من چه منظوری دارم. این چرخه فقط در دو ماه در پرسپولیس اتفاق افتاده است.»


برانکو سپس اضافه کرد:« نگاه کنید که این بازیکنان را چه کسی به پرسپولیس آورده است. وقتی من در ایران بودم مدام در مورد رادوشویچ از من سئوال می‌شد یا در مورد بازیکنان اوکراینی و یا هر بازیکن دیگری. حالا آنها 4،5 بازیکن آورده اند و به آنها پول داده اند ولی چه تغییری اتفاقی افتاده است؟ این معنی اش این است که آنها پول دارند؛ پس موضوع منابع مالی نیست. آنها کالدرون و دستیارانش را به ایران آوردند و سه روز بعد از پرسپولیس پول گرفتند. به نظر من آنها نمی خواهند پول من را بپردازند. البته من ناراحت نیستم و از نظر من  مشکلی نیست چون  آنها در زمانش پرداخت حقوق من را  آغاز خواهند کرد.»

 

 

از او سئوال می کنیم آیا کسی از مدیران باشگاه با او تماس گرفته؟ و او جواب می دهد: بله. از سوی مدیران جدید یکبار با من صحبت شده.اما آنها باید عمل کنند.

 

 

*شرایط بیماری کرونا در عمان چطور است؟ آیا آنها توانسته اند بیماری کرونا را کنترل کنند؟
 فکر می کنم آنها ویروس را کنترل کرده اند، چون تنها 252 نفر به این ویروس مبتلا شده اند. آنها همچنین مانند سایر کشورهای دنیا محدودیت های زیادی ایجاد کرده اند. در کرواسی هم اوضاع بهتر است و پاندمی کنترل شده است. من برای مردم ایران هم آرزوی سلامتی می کنم (اینشالله).

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.