حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1676720/13 زمان: 23:22   1399/01/16 بازدید: 6,878

الهامی: با وجود کرونا، فوتبال چه جایگاهی دارد؟

سرمربی تراکتور معتقد است در صورت تصمیم به ادامه بازی‌ها باید فرصت ۴۰ روزه برای تمرین تیم‌ها داد.

به گزارش "ورزش سه"، ساکت الهامی در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار کرد: امیدوارم مردم ایران هرچه زودتر از این فاجعه و شرایط سخت عبور کنند تا بتوانیم زندگی راحت و آرام در کنار یکدیگر داشته باشیم.

 

او با بیان اینکه تمرینات تراکتور تا بیست و ششم اسفندماه ادامه داشت، ابراز کرد: تراکتور جزو آخرین تیم‌هایی بود که تمریناتش را تعطیل کرد. ما ابتدا پنجم فروردین و سپس هفتم فروردین را برای آغاز تمریناتمان تعیین کردیم که با توجه به بیانیه‌ی ستاد مقابله با کرونا، بلیت بازیکنان به مقصد تبریز را کنسل کرده و تمرینات را استارت نزدیم.

 

سرمربی تراکتور در خصوص وضعیت کنونی تیم، عنوان کرد: مربی بدنساز تیم، برنامه‌های تمرینی را به صورت روزانه به بازیکنان اعلام می‌کند، اما معتقدم این روش‌ها چندان مفید نیست و جنبه سرگرم کننده دارد.

 

الهامی ادامه داد: تمام بازیکنان تراکتور به جز اشکان دژاگه در داخل کشور حضور دارند و دژاگه نیز در صورت تأخیر ۲۴ ساعته، نمی‌توانست به خارج از کشور برود. بازیکنان خارجی‌مان به همراه یکی از اعضای کادرفنی در هتل، تمرینات اختصاصی انجام می‌دهند.

 

او در خصوص ادامه مسابقات گفت: خیلی از خانواده‌‌ها حتی نمی‌توانند برای عزیزان از دست رفته‌شان مراسم سوگواری برگزار کنند؛ فوتبال در چنین شرایطی در دنیا ارجحیت ندارد. فوتبال خوب و مفید است، اما نمی‌تواند جای همه چیز را بگیرد.

 

الهامی یادآور شد: در کشور ما حق پخش تلویزیونی، اسپانسر، بلیت فروشی و ... چندان مطرح نیست و در سایر کشورها به خاطر این موضوعات به برگزاری ادامه مسابقات پافشاری می‌کنند. ما در کشورمان به خاطر لذت بردن مردم و حضورشان در استادیوم‌ها فوتبال برگزار می‌کنیم که در صورت برگزاری بازی‌ها بدون حضور هواداران، این لذت هم از بین می‌رود.

 

سرمربی تراکتور با بیان اینکه تیم‌ها برای رسیدن به شرایط مسابقات به ۴۰ روز زمان نیاز دارند، تأکید کرد: هر تصمیمی که فیفا، ای اف سی و فدراسیون فوتبال بگیرند، همه تبعیت می‌کنند، اما به این موضوع باید توجه شود که فوتبال در شرایط کنونی، چه جایگاهی در دنیا دارد؟

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.