حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1676883/48 زمان: 22:10   1399/01/17 بازدید: 5,786

پزشک تیم نساجی می‌گوید:

طولانی شدن لیگ برتر بازیکنان را فرسوده می‌کند

پزشک تیم نساجی می‌گوید که طولانی شدن لیگ برتر آسیب بدنی و روانی به بازیکنان وارد می‌کند.

به گزارش “ورزش سه” ، مصطفی اکبری پزشک تیم نساجی و متخصص آسیب‌شناسی ورزشی درخصوص اینکه با وجود از سرگیری مسابقات وضعیت سلامت بدن بازیکنان به چه صورت خواهد بود، گفت: طولانی شدن لیگ برتر فوتبال‌ می‌تواند آسیب‌های زیادی به جسم و روح ورزشکاران وارد کند. از نظر علمی نباید بدن ورزشکار را حدود ۱۲ تا ۱۴ ماه در شرایط مسابقه و آمادگی نگه داشت و باعث فرسودگی جسمی شدید خواهد شد. ضمن اینکه خود بحث کرونا مشخص نیست تا چه زمان دقیقاً وجود خواهد داشت.

 

وی در ادامه گفت: این مسائل در کنار هم باعث آسیب‌دیدگی ورزشکاران ما خواهد شد که سرمایه‌های ورزش کشور هستند و نباید آینده آنها را فدا کنیم. هیچ تیمی در این شرایط دوست ندارد ورزشکار ارزشمند خود را خدای ناکرده با مشکل کرونا و یا حتی پارگی رباط از دست بدهد. این شرایط امروزی یک استثنا در تاریخ بوده و قطعاً همه باشگاه‌ها از یک تصمیم قوی برای حفظ سلامت ورزشکاران پشتیبانی خواهند کرد.

 

پزشک تیم نساجی مازندران در پایان گفت: مستندات علمی نشان می‌دهد که هم سیستم ایمنی بدن و توان ورزشی در اواخر فصل ورزشی ضعیف‌تر شده لذا مستعد بیماری‌های واگیر و هم آسیب‌دیدگی‌های شدید خواهند بود لذا اقدام شجاعانه اعلام پایان مسابقات و رفتن ورزشکاران به دوران ریکاوری پایان فصل و سپس آمادگی و برنامه‌ریزی  برای مسابقات سال بعد بهترین گزینه می‌تواند باشد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.