کد خبر: 1678638/1 زمان: 12:20   1399/01/27 بازدید: 2,403

بخشی از اختلاف‌نظر شمس و ناظم‌الشریعه به خاطر اشتباه من است

پرهیزکار: با تیم‌های آفریقایی و اروپایی بازی می‌کنیم

داود پرهیزکار، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی اعتقاد دارد بخشی از اختلاف‌نظر حسین شمس و محمد ناظم‌‌الشریعه به او مربوط است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، داود پرهیزکار درباره نشست روز گذشته (سه‌شنبه) کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی اظهار داشت: با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی در ماه‌های مرداد و شهریور، کادر فنی تیم ملی و رئیس سازمان لیگ، برنامه‌های خود را مطرح کردند. سازمان لیگ سه برنامه آورد که در صورت اخذ مجوز از نهادهای مربوطه، فینال لیگ برتر فوتسال برگزار شود.
 

فکر می‌کنم مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی به تعویق بیفتد


وی با اشاره به نشست ماه آینده مدیران فیفا برای تعیین زمان قطعی جام جهانی لیتوانی تصریح کرد: 11 اردیبهشت درباره زمان برگزاری جام جهانی تصمیم‌گیری می‌شود که پیش‌بینی می‌کنیم این رقابت‌ها به تعویق بیفتد. باید ببینیم چه زمانی شرایط برای برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا مهیا می‌شود. اگر شرایط فعلی ادامه داشته باشد، برای تعویق زمان این مسابقات مکاتبه می‌کنیم تا تیم ملی با آمادگی کامل در بازی‌ها شرکت کند. فکر می‌کنم AFC هم برای افزایش کیفیت مسابقات قهرمانی آسیا، رقابت‌ها را به تعویق می‌اندازد.

 

مشکل نه، شمس و ناظم‌الشریعه با هم اختلاف نظر داشتند


رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره تشکیل تیم ملی ب فوتسال و مشکلی که میان حسین شمس و محمد ناظم‌الشریعه وجود داشت، بیان کرد: این دو با هم اختلاف‌نظر داشتند که اختلاف‌نظر در همه جلسات هم دیده می‌شود. البته ما در جلسه به نظر مشترکی رسیدیم که نشان می‌دهد کارمان پیشرفت کرده است.

 

 

ناظم‌الشریعه پذیرفت که تشکیل تیم ب لازم است


پرهیزکار با بیان اینکه جلسه خیلی خوب برگزار شد، به تسنیم گفت: شمس و ناظم‌الشریعه نظرات مساعدی داشتند. در رسانه‌ها می‌گفتند ناظم‌الشریعه مخالف تشکیل تیم ب است، اما در جلسه روز گذشته و پس از شنیدن صحبت‌ها، پذیرفت که تشکیل این تیم لازم است.

 

بخشی از اختلاف نظر شمس و ناظم‌الشریعه به اشتباه من برمی‌گردد


وی افزود: شاید بخشی از این اختلاف‌نظر به اشتباه من برمی‌گردد، چون بهتر بود درباره تیم ب اطلاع‌رسانی شود. در آخرین نشست سال 98، طرحی برای نیاز فوتسال به پشتوانه‌سازی مطرح شد. ما تیم‌های زیر 16، 18 و 20 سال تشکیل داده‌ایم و اردوهای این تیم‌ها برگزار می‌شوند. با این حال فاصله‌ای بین تیم‌های زیر 20 سال و ملی وجود دارد که در زمان مناسب تیم امید را به وجود می‌آوریم.

 

تیم امید ایران پس از مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی تشکیل می‌شود


رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی با بیان اینکه ایجاد تیم ب به زمان و امکاناتی نیاز دارد، آن را وابسته به شرایط کشور دانست و اظهار داشت: تشکیل تیم ب خبر عجیبی نیست. ما پیش‌تر تیم امید داشتیم که با تیم‌های بزرگی بازی کرد و قهرمانی هم به دست آورد. ما وجود این تیم را احساس می‌کنیم و آن را پس از بازی‌های آسیایی و جام جهانی، تشکیل می‌دهیم. تیم امید همیشه در رده زیر 23 سال است که آن را مطابق شرایط و نیاز خود تعریف می‌کنیم.

 

شرایط مهیا شود، با تیم‌های آفریقایی و اروپایی بازی می‌کنیم


پرهیزکار در واکنش به مطرح شدن نام برخی تیم‌های آسیایی برای بازی با تیم ملی ایران تصریح کرد: با نظر کادر فنی با هیچ تیم آسیایی بازی نمی‌کنیم. بحث شرکت در تورنمنتی مطرح است که تیم‌های اروپایی و آفریقایی در آن شرکت می‌کنند. صحبت‌هایی با مدیران چند کشور داشتیم که با شرایط فعلی تعطیلی پروازها، وضعیت ما مشخص نیست.

 

 

باشگاه‌ها با شروع زودهنگام لیگ به مشکل می‌خورند


وی درباره تصمیمات اتخاذ شده برای فصل آینده لیگ برتر فوتسال خاطرنشان کرد: اگر تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا تغییر نکند، به صلاح نیست لیگ را آغاز و پس از چند هفته آن را تعطیل کنیم. پس از این رقابت‌ها هم باید در جام جهانی شرکت کنیم که فکر می‌کنم با شروع زودهنگام لیگ، باشگاه‌های ما که اصلی‌ترین زحمتکشان فوتسال‌مان هستند، به مشکل می‌خورند.

 

اگر جام جهانی و مسابقات قهرمانی آسیا در زمان مقرر برگزار شود، فصل آینده در پاییز آغاز خواهد شد


رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در ادامه افزود: اگر جام جهانی و مسابقات قهرمانی آسیا در زمان مقرر برگزار شود، لیگ در اواخر مهر یا آبان آغاز خواهد شد. وگرنه در نشست دیگری، تاریخ جدیدی را برای آغاز مسابقات در نظر می‌گیریم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.