کد خبر: 1683360/43 زمان: 13:54   1399/02/23 بازدید: 8,956

ورزشگاهی الهام گرفته از چادربادیه نشینان عرب

البیت الخور با طراحی کم نظیر آماده جام جهانی 2022

تصاویری از ورزشگاه البیت الخور، یکی از ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر در شبی زیبا از ماه رمضان در حالی که محیط اطراف نیز با نورها روشن شده بود ، نمایی زیبا از این استادیوم کم نظیر را نشان داد.

به گزارش" ورزش سه" و به نقل از الرایه ، حساب توئیتری کمیته عالی پروژه هاب جام جهانی 2022 با انتشار تصاویر خیره کننده از ورزشگاه البیت نشان داد این ورزشگاه از هر لحاظ آماده شده و در انتظار تصمیم رسمی و نهایی برای افتتاح و پیوستن به ورزشگاه بین المللی خلیفه و الجنوب(الوکره) که در سال های 2017 و 2019 بطور رسمی برای مسابقات جام جهانی افتتاح شدند بپیوندد.


فیلم های منتشر شده استادیوم البیت، آن را یک ورزشگاه شگفت انگیز نشان می دهد به خصوص طراحی استادیوم که از چادر و خیمه های عربی الهام گرفته است.طراحی این استادیوم از خیمه های عرب های صحرانشین گرفته شده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این ورزشگاه نامش را نیز از خیمه ای که مردم بادیه نشین در طول تاریخ در قطر و منطقه حاشیه خلیج فارس ساکن بودند گرفته است که ارتباط نزدیکی با فرهنگ قطر دارد و به نوعی نماد میهمان نوازی قطری ها است که در جهان به آن مشهور هستند. این ورزشگاه میزبان میهمانانی از سراسرجهان خواهد بود و آن ها این فرصت را دارند تا سنت های مورد احترام قطری ها را از نزدیک تجربه کنند.


ایده اصلی این ورزشگاه نمادین بر مقاومت و همچنین مصرف کم انرژی است و از چادرهایی که مردم کویر قرن ها برای محافظت از خود در برابر گرمای بیابان استفاده کرده اند ، الهام گرفته است.  در فوریه 2019 بخشی از این استادیوم شامل پارک، زمین والیبال، تنیس، چهارزمین فوتبال، پیست دوچرخه سواری به مسافت 3.44 ، بیش از 77 مرکز تجهزات ورزشی، مسیرهای پیاده روی به مسافت 4.3 کیلومتر و منطقه بازی کودکان افتتاح شد. این ورزشگاه مجهز به 21 مکان تفریحی ، یک باند هلی کوپتر و زمین بازی برای معلولین است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.