کد خبر: 1685189/43 زمان: 12:38   1399/03/02 بازدید: 68,032

هاشمیان آدم درجه یک و محشری است

سانیول: هدف کریمی از زندگی دریبل زدن بود

ویلی سانیول مدافع فرانسوی و سابق تیم بایرن در مقطع حضورش در این تیم با دو بازیکن ایرانی همبازی بوده است.

به گزارش" ورزش سه" مدافع سابق تیم ملی فرانسه در خلال سال های 2000 تا 2009 در بایرن مونیخ حضور داشت. او یکسال بعد از جدایی علی دایی به این تیم آمد اما در فصل2004-2005 با وحید هاشمیان در فصل 2005 -2006 با علی کریمی در این تیم همبازی شد.


او که در یک مصاحبه با برنامه فوتبال 120 در شبکه ورزش حضور پیدا کرده بود درباره همبازی بودنش با وحید هاشمیان و علی کریمی گفت:" علی و وحید دو شخصیت متفاوت بودند."


سانیول با اشاره به حضور وحیدهاشمیان در بایرن مونیخ گفت:"وحید مهاجم بود و تمام تمرکزش روی گلزنی اش بود.همیشه در زمین می جنگید. من عاشق ذهنیتش بودم. آدم درجه یک و کم حرفی بود. فکر کنم خجالتی بود اما خوش برخورد هم بود. او از آن دسته آدم هایی است که نمی توانی دوستش نداشته باشی و ناخودآگاه به او علاقمند می شوی. بازی در کنار وحید خیلی خوب بود هرچند متاسفانه در آن زمان بازی زیادی به او نرسید."

 


او اضافه کرد:"به عنوان یک مدافع همیشه از مهاجمانی که برگردند و کنارت تکل می زنند و دفاع می کنند خوشت می آید. من هم خوشحال بودم که در زمین کنار وحید بازی و در رختکن کنارش زندگی کردم."


ویلی سانیول اما درباره علی کریمی گفت:" علی آدم متفاوتی بود. بعضی از آدم ها با استعاداد به دنیا می آیند. او از نظر تکنیکی بازیکن محشری بود اما فقط یک نکته داشت و آن اینکه دلش می خواست همیشه دریبل بزند. هردفعه که توپ را می گرفت می خواست حریفش را دریبل بزند. به شوخی به او می گفتیم صبح ها که از خواب پا می شی همسر و بچه هایت را هم دریبل می زنی. انگار هدف علی کریمی از زندگی کردن دریبل زدن بود. او بازیکن خیلی با استعداد و البته خوش برخوردی بود. در بایرن در سمت راست خط میانی بازی می کرد و کنار خودم بود و به هم نزدیک بودیم. علی هم یکجورهایی مثل وحید آدم محشری بود."

 


او همچنین گفت:" وقتی در زمین در کنار هم بازی می کنید توقع دارید سطح عملکردها بالا باشد و بازی ها را ببرید اما دروهله اول ما انسان هستیم و هر روز در کنار هم زندگی می کنیم."


سانیول که در مقطعی بعد از جدایی کارلو آنجلوتی از این تیم روی نیمکت بایرن به عنوان سرمربی نشست درباره این تجربه کوتاهش گفت:" بایرن باشگاه بزرگی است و مثل هرباشگاه بزرگ دیگری وقتی نتیجه رقم نمی خورد تغییرات ایجاد می شود. لیگ برای بایرن مثل نان شب می ماند اما بعد از 22-23 قهرمانی در آلمان هواداران بایرن توقع قهرمانی در لیگ قهرمانان دارند. بایرن یکی از 5 باشگاه برتر جهان است و حتی در لیگ قهرمانان که فقط یک تیم می تواند قهرمان شود همیشه یکی از شانس های اصلی است."


او افزود:" در حال حاضر طرفداران فوتبال تمرکزشان روی نتایج اکنون است و به آینده فکر نمی کنند. اگر امسال بازی می کند باید قهرمان شوید و نمی توانید بگویید دارم برای آینده کار می کنم."

 


سانیول در بخش دیگری از حرف هایش درباره حضور بازیکنان فرانسوی در بایرن گفت:" از زمانی که من و لیزارازو در بایرن بازی می کردیم به نوعی انگار مشخص شد که فرانسوی ها خوب می توانند خودشان را بوندسلیگا و فرهنگ آلمانی وفق بدهند و بایرن هم بعد از آن بازیکن فرانسوی گرفت. ابتدا ریبری و الان هم که فرناندز، کومان، پاوارد و کیزانس در این تیم حضور دارند." او ادامه داد:" بایرن یک خانواده بزرگ است و وقتی به عنوان بازیکن به این تیم می آیید نمی توانید دل بکنید. باشگاه بزرگی است که در آن باید تلاش کنید هر روز بهتر شوید.


او همچنین گفت:" مونیخ شهر فوق العاده ای است. از طرف دیگر بایرن یک تیم واقعا بزرگ و پرافتخار است و بازیکنانی چون گردمولر، بکن باوئر، لوتارماتیوس و خیلی از بهترین ها در آن حضور داشته اند. باید تلاش کنیم این تاریخچه از این پربارتر هم بشود."


مدافع سابق تیم ملی فرانسه درباره برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات به خاطر ویروس کرونا گفت:" من خودم ترجیح می دهم یک مسابقه را ببازم تا بازی نکنم. چون خوبی فوتبال این است که چه ببازید و چه ببرید یک بازی دیگر در پیش است. باختن بهتر از بازی نکردن است. اما از طرفی فوتبال متعلق به باشگاه و بازیکنان نیست و به طرفداران تعلق دارند و باید آن ها به ورزشگاه بروند و فوتبال را تشویق کنند.فوتبال آنقدر فوق العاده است که می تواند مردم را کنار هم جمع کند."


او درباره آغاز رقابت های بوندس لیگا هم گفت:" من فکر نمی کنم برگزاری بازی ها برای بازیکنان خطرچندانی داشته باشد چون آن ها جوان و سلامت هستند. موضوع فقط برگزاری بازی ها بدون تماشاگران است که به نظر می رسد تصمیم ادامه مسابقات به خاطر مسایل سیاسی و اقتصادی گرفته شد.ما نمی توایم بگوییم بازی ها برگزار شوند یا نشوند ، چون این یک مساله سیاسی است. برخی مثل فرانسه بازی را متوقف کردند. واقعیت این است که اوضاع سختی داریم و باید بپذیریم و مبارزه کنیم."

 

 

 


او اضافه کرد:" در آلمان طرفداران مخالف برگزاری مسابقات بودند. من دو بازی این هفته را دیدم دورتموند –شالکه آن فوتبالی نبود که دوستش داریم. دورتموند بهتر بود و وقتی بازی ریتم ندارد تیم های تکنیکی بهتر هستند. شالکه دفاعی بازی می کند و تمرکزش روی ضدحمله است اما انرژی لازم را نداشت. امیدوارم بعد از چند مسابقه شرایط بهتر شود هرچند بدون حضور تماشاگر روی سکوها نمی توان از فوتبال لذت برد."


سانیول در ادامه درارتباط با شناختش از فوتبال ایران هم گفت:" فکر می کنم فوتبال ایران به آرامی دارد بهتر می شود و این به خاطر تعداد بازیکنانی است که در اروپا بازی می کنند."


او در بخش دیگری از حرف هایش درباره اخراج زین الدین زیدان در جام جهانی 2006 آلمان گفت:" همه ما در زمین فوتبال اشتباه می کنیم مشکل این است که اشتباه زیدان در روز فینال جام جهانی اتفاق افتاد."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.