حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1685316/47 زمان: 10:41   1399/03/03 بازدید: 8,376

تاجران حوزه خلیج فارس؛ مالک 12 تیم اروپایی (عکس)

مالکیت 12 تیم اروپایی با شرکت ها یا افرادی است که در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس قرار دارند.

به گزارش "ورزش سه"، در سال های اخیر شرکت ها و افراد زیادی از کشورهای عربی برای خرید باشگاه های اروپایی اقدام کرده‌اند و در 12 مورد موفق به خرید شده‌اند. آن ها هم اکنون در 4 لیگ معتبر اروپایی یعنی اسپانیا، فرانسه، انگلستان و بلژیک تیمداری می‌کنند و حتی در پاری سن ژرمن و منچسترسیتی به موفقیت هایی نیز دست یافته اند.

 

در اسپانیا چهار باشگاه آلمریا، خیرونا، مالاگا و دپورتیوو لئونسا تحت مالکیت این افراد هستند. ترکی آل شیخ بر آلمریا مالکیت می‌کند، شرکت «سیتی فوتبال گروپ» که اماراتی است در خیرونا کار را به پیش می‌برد، عبدالله آل ثانی قطری در مالاگا حضور دارد و کمپ اسپایر قطر هم مالک دپورتیوو لئونسا به شمار می‌رود.

 

در فرانسه تنها یک تیم چنین وضعیتی از نظر مالکیت دارد. بزرگترین تیم پایتخت این کشور یعنی پاری سن ژرمن با مالکیت «سازمان سرمایه گذاری قطر» اداره می‌شود که البته اهالی فوتبال ناص الخلیفی را به عنوان مالک این باشگاه می‌شناسند. PSG در سال های اخیر و با این تاجر قطری به عنوان یکی از تیم های مدعی فوتبال اروپا خود را مطرح کرده است.

 

منچسترسیتی، شفیلد یونایتد و بریستول راورز باشگاه هایی با مالکیت افراد و شرکت های عربی هستند. شفیلد را عبد الله بن مساعد شاهزاده سعودی در اختیار دارد، همان کسی که مالک تیمی بلژیکی نیز محسوب می‌شود. او قصد داشت باشگاهی با نام الهلال را در دبی تاسیس کند. منچسترسیتی نیز شرکت «سیتی فوتبال گروپ» اماراتی است که منصور بن زاید را به عنوان چهره سرشناس و مالک اصلی خود دارد. همچنین چند سال پیش شرکت اردنی «Dwane Sports» باشگاه بریستول راورز را به خدمت گرفت تا از این کشور نیز در فهرست مالکان عربی باشگاه های اروپایی نماینده وجود داشته باشد.

 

در بلژیک سه مورد این چنینی وجود دارند که مهم ترینشان اوپن بلژیک با حضور چند بازیکن ایرانی است. کمپ اسپایر قطر موفق به خرید این باشگاه شده. همچنین منصور بن زاید و عبدالله بن مساعد نیز در این کشور دو باشگاه را خریده اند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.