حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1687808/50 زمان: 11:26   1399/03/16 بازدید: 19,796

عجیب‌ترین گل دنیا اینطور به ثمر رسید

سالروز ضربه کات‌دار فرازمینی روبرتو کارلوس(عکس)

23 سال پیش در چنین روزهایی روبرتو کارلوس ستاره بزرگ برزیلی گلی به ثمر رساند که از آن به عنوان عجیب‌ترین گل تاریخ فوتبال یاد می‌شود.

به گزارش "ورزش سه"، روز  سوم ژوئن 1998 روبرتو کارلوس با یکی از درخشان‌ترین ضربه آزادهای تاریخ فوتبال دنیا را در بهت و حیرت فرو برد. این دفاع چپ برزیلی در بازی افتتاحیه رقابتهای تورنی دو فرانس که به عنوان دستگرمی پیش از شروع جام جهانی 1998 این کشور برگزار می‌شد مشهوترین گل دوران فوتبالی خود و یکی از زیباترین و عجیب‌ترین گلهای تاریخ فوتبال را به ثمر رساند.

 

 

ضربه آزاد استثنایی او فابین بارتز سنگربان فرانسه را گیج و مبهوت سر جای خود میخکوب کرد. ابتدا به نظر می‌رسید توپ از چارچوب دروازه بیرون است و لی توپ ناگهان با کاتی غیر قابل باور تغییر مسیر داد و مماس با تیر عمودی وارد دروازه بارتز شد.

 

 

 

روبرتو کارلوس سالها بعد اعتراف کرد که هنوز وقتی فیلم آن شوت خود را می‌بیند تعجب می‌کند و نمی‌داند دقیقا چطور آن کار را کرده است.

 

 

کارلوس زمانی که این گل استثنایی را به ثمر رساند دوران فوتبالی‌اش تازه آغاز شده بود. او دومین فصل حضورش در رئال مادرید را پشت سر می‌گذاشت و تازه بعد از دوران کوتاهی بازی برای اینترمیلان به اسپانیا آمده بود.

 

 

روبرتو کارلوس بعد از آن روز تاریخی تا هیجده سال بعد به فوتبال بازی کردن ادامه داد ولی دیگر هرگز برای زدن چنین ضربه‌ای تلاش نکرد چرا که می‌دانست تکرار دقیق آن ضربه باورنکردنی احتمالا غیرممکن است.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.