حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1687863/13 زمان: 16:17   1399/03/16 بازدید: 6,039

منافع یک تیم خاص را در نظر گرفته‌اند؛

نماینده تبریز: فدراسیون هواداران را دلسرد می‌کند

نماینده مردم تبریز در مجلس از طرح سوال وزیر ورزش و از ورود مجلس به موضوع برگزاری لیگ برتر خبر داد.

 

به گزارش "ورزش سه"، برگزاری لیگ برتر و تصمیمات وزارت ورزش در تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال موضوعی است که این روزها تبدیل به خبر اول فوتبال ایران شده و اینکه چنین عملکردی از طرف وزارت ورزش قانونی است یا نه، مبهم بوده که در این باره خبرنگار "ورزش سه" در تبریز، گفت‌وگویی با احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس داشته است.

 

 

* برگزاری لیگ برتر تحت فشار وزارت ورزش است

با شیوع ویروس کرونا و اعلام ۸۰۰ نفری مبتلا در روز، موجب شد که لیگ برتر ایران تعطیل شود و اکنون با روزانه ۳ هزار و ۵۰۰ مبتلا به ویروس کرونا، تصمیم به بازگشایی شده است. "آیا چنین تصمیماتی، می‌تواند کارشناسی شده باشد؟" که بیگی در این‌خصوص می‌گوید: چند روز قبل وزیر بهداشت گفت‌وگویی داشتند و صراحتا اعلام کرده‌اند که برای این بازگشایی‌ها تحت فشار هستند و وزارت ورزش پیگیر برگزاری لیگ برتر است. متاسفانه این کار هزینه‌های زیادی برای مملکت ما خواهد داشت و الان ۱۵ تیم از ۱۶ تیم لیگ برتر مخالف برگزاری لیگ هستند و این نشان می‌دهد که موضوع صرفا ورزشی نیست و موضاعات غیر ورزشی و تصمیمات غیرورزشی در روند ورزش تاثیرگذار بوده است که هزینه‌های زیادی برای کشور خواهد داشت.

 

 

* عدالت فوتبالی تبدیل به مناسبات ظالمانه شده است

علیرضابیگی درخصوص ورود وزارت ورزش به اساسنامه فدراسیون فوتبال و تهدیدات فیفا برای این موضوع گفت: متاسفانه وزارت ورزش به جای اینکه در ورزش داوری کند، وارد گود بازیکنی شده است و برای خودش با تیمداری عدالت فوتبالی را از بین برده است. متاسفانه دولت چه در حوزه ورزشی و چه در حوزه اقتصادی نتوانسته به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص خصوصی‌سازی عمل کند و برخی مواقع نیز شاهد هستیم که دولت جلوی این روند را می‌گیرد. دولت بایستی در راستای شکوفایی زندگی مردم عمل کند ولی ورود به جزئیات فوتبالی موجب شده تا در فوتبال عدالتی نداشته باشیم و اساسا باید چه در حوزه اقتصاد و چه در حوزه ورزش، فضای رقابتی ایجاد کنیم ولی اکنون شاهد مناسبات ظالمانه‌ای هستیم.

 

 

* فوتبال ما تبدیل به حیاط خلوت وزارت ورزش شده است

نماینده مردم تبریز در مجلس در مورد تیمداری دولتی توضیحات کاملی را می‌دهد و می‌گوید: متاسفانه تیمداری دولتی تبدیل به یک ماجرای طولانی شده و همانطور که قبلا نیز گفتم، دولت برای واگذاری‌ها مقاومت می‌کند و به نوعی ورزش و خصوصا فوتبال ما تبدیل به حیاط خلوت وزارت ورزش شده است که همین موضوع موجب بی‌عدالتی در فوتبال می‌شود. اکنون برگزاری لیگ برتر با مخالفت ۱۵ تیم از لیگ ۱۶ تیمی، این ذهنیت را ایجاد می‌کند که وزارت ورزش برای منافع تیم خاصی در تلاش است و به نوعی موفقیت تیم‌های دولتی را برای خود عملکرد مثبت تلقی می‌کنند؛ این نوع نگاه موجب دلسردی هواداران فوتبال شده است. باید به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنیم و با واگذاری این تیم‌ها، عدالت را به ورزش کشور بازگردانیم.

 

 

* دخالت‌ها موجب دلسردی مردم می‌شود

استاندار سابق آذربایجان شرقی که علاقه زیادی نیز به فوتبال دارد، مسائل فوتبالی را دقیق رصد می‌کند و در خصوص اساسنامه تنظیمی فدراسیون می‌گوید: دولت در حال تغییر است و وزارت ورزش با تنظیم اساسنامه تلاش می‌کند که خود را در فوتبال سرپا نگه دارد و فیفا نیز از این موضوع مطلع است و ممانعت می‌کند. وزارت ورزش نباید وارد مسائل جزئی فوتبال شود چون همین دخالت‌ها موجب دلسردی مردم می‌شود. مردم شاهد هستند که فوتبال ما در یک فضای عدالت محور قرار نگرفته که این روند باید تغییر کند و در ورزش شاهد یک فضای به معنای واقعی ورزشی قرار بگیریم.

 

 

* فساد در فوتبال ما ریشه انداخته است

علیرضابیگی به موضوع فساد در فوتبال نیز اشاره کرده و می‌گوید: متاسفانه رقم‌های نجومی در فوتبال موجب شده است فساد در آن ریشه انداخته باشد. ما الان در رسانه‌ها با موضوع اسپانسرها مواجه هستیم که ظاهرا وزارت ورزش نیز از حامیان آنها هستند و همین اسپانسرها که با مدیریت فامیلی کار را پیش می‌برند، یکی از دلایل فشار وزارت ورزش بر برگزاری لیگ برتر است. امروز تصمیمات گرفته شده در حوزه فوتبال تحت تاثیر این اسپانسرها قرار گرفته و اگر منافع شخصی در انتخاب این اسپانسرها در میان نبود، این چنین حمایت‌هایی را شاهد نبودیم. البته من این موضوع را توضیح بدهم که منظور من از فساد به شخص وزیر ورزش نیست، بلکه این سیستم مدیریتی فسادآور است و وزارت ورزش نیز به دلیل تیمداری و سهم‌خواهی در فدراسیون ناخواسته وارد این موضوع می‌شود.

 

 

* به وزیر ورزش تذکر می‌دهیم

نماینده مردم تبریز از ورود مجلس به موضوع لیگ برتر خبر داد و افزود: اگر احساس کنیم که برگزاری لیگ برتر سلامتی مردم راتحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب خسارت می‌شود، قطعا به این موضوع ورود می‌کنیم و از منافع مردم دفاع خواهیم کرد. اجازه نمی‌دهیم با تصمیمات غیر کارشناسی سلامت جامعه در خطر باشد و در خصوص عملکرد وزارت ورزش، تیمداری در فوتبال و ورود به تصمیمات فدراسیون، طرح سوالی از وزارت ورزش خواهیم داشت و حتما تذکر خواهیم داد تا شاهد ادامه این ناعدالتی‌ها نباشیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.