حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1688175/1 زمان: 09:36   1399/03/18 بازدید: 2,645

طباطبایی: از عربستان باید در ایران میزبانی کنیم

رییس فدراسیون بسکتبال گفت: فعلاً و طبق اعلام فیبا آسیا باید در خود ایران از تیم عربستانی میزبانی کنیم مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد.

به گزارش "ورزش سه"، رامین طباطبایی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص زمان آغاز لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت: از ماه گذشته تاکنون با برگزاری کارگروه‌های تخصصی برای کمیته مسابقات، داوران و ... همچنین بررسی زمان‌ها و شرایط مختلف، خود را آماده آغاز به کار کرده‌ایم. حتی این آمادگی را داریم که فعالیت‌های‌مان را آغاز کنیم، هر چند که باید در نظر گرفت برای شروع مسابقات در هر رده‌ای حدوداً نزدیک به دو ماه فرصت برای آماده‌سازی تیم‌ها لازم است.

 

وی افزود: در این مدت نیز کارگروه‌هایی برای آغاز مسابقات تشکیل شده و آنها حتی جلساتی را هم برگزار کرده‌اند تا بتوانند به یک تصمیم‌گیری واحد برای شروع لیگ برتر برسند. حتی در این بین هم از کارشناسان مختلفی استفاده شده تا از این طریق به یک جمع‌بندی نهایی برسیم تا پس از آن با مدیران عامل باشگاه‌ها، روسای هیئت‌های استانی و همچنین سرمربیان تیم‌ها به تاریخ مشخصی برای آغاز مسابقات برسیم. البته با وجود این اتفاق فرصت آماده‌سازی در اختیار تیم‌ها می‌گذاریم. طبیعتاً برای هر یک از رده‌های مسابقات، استراتژی خاصی را خواهیم داشت.

 

*فصل جدید مسابقات را از اوایل شهریور برگزار خواهیم کرد

 

رییس فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: در نظر داریم فصل جدید مسابقات را از اوایل شهریور برگزار کنیم و دو ماه پیش از این زمان هم، ثبت‌نام تیم‌ها را انجام دهیم. البته می‌دانیم وضعیت شیوع کرونا در این زمینه تعیین‌کننده است، اما این برنامه فدراسیون است.

 

طباطبایی به طلب این فدراسیون از باشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ورودیه تیم‌ها در دور مقدماتی و همچنین ۷ درصد قراردادها باید به فدراسیون پرداخت شود که این موضوع هم توسط برخی باشگاه‌ها فعلاً انجام نشده است. البته در این اوضاع کنونی به نوعی برای همه وضعیت قرمز ایجاد کرده است، اما باید مطالبات پرداخت شود. البته برخی باشگاه‌ها این کار را انجام داده‌اند، هر چند که سعی کردیم از باشگاه‌ها حمایت کنیم تا در این وضعیت حق و حقوق کسی ضایع نشود.

 

*باشگاه‌ها ملزم به تسویه حساب با فدراسیون هستند

 

وی افزود: برای سال جاری باشگاه‌های متقاضی شرکت در لیگ برتر، لیگ یک و سایر لیگ‌ها ملزم به این هستند که با فدراسیون تسویه حساب کامل کنند تا از این طریق بتوانیم حق و حقوق داوران و عوامل اجرایی را پرداخت کنیم تا هم در محیطی آرام و عادلانه حق و حقوق افراد را حفظ کنیم و هم برای سال آینده لیگ بهتری داشته باشیم. البته تصمیم داریم از باشگاه‌هایی هم که دچار مشکلات مالی هستند به خوبی حمایت کنیم. در هر صورت تسویه حساب پرداخت کامل مطالبات فدراسیون، شرط لازم برای نام‌نویسی از تیم‌هایی است که قصد حضور در فصل جدید مسابقات را دارند و خیلی جدی هم روی این موضوع توجه داریم.

 

*ان‌شاءالله در مناصب دیگر از عماری استفاده کنیم

 

رییس فدراسیون بسکتبال درباره بازنشستگی عماری گفت: روز دوشنبه نامه‌ای رسمی مبنی بر بازنشستگی عماری به دست ما رسید هر چند که از قبل این موضوع را می‌دانستیم، اما مکلف بودیم از قوانین کشوری تبعیت کنیم؛ از این‌رو تصمیم گرفتیم پایان ماموریت او را اعلام کنیم تا وی بتواند کامل از حق حقوق و مزایای بازنشستگی استفاده کند. در این دو سال او زحمت زیادی برای فدراسیون کشید و از این بابت از او کمال تشکر و قدردانی را دارم و ان‌شاءالله بتوانیم در مناصب دیگر که مغایرتی با قانون نداشته باشد از او استفاده کنیم.

 

طباطبایی با اشاره به برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی، توضیح داد: فعلاً منتظر مشخص‌شدن زمان آغاز رقابت‌ها توسط فدراسیون جهانی و آسیایی هستیم و هر زمان که مشخص شد پس از آن تمرینات تیم ملی را شروع خواهیم کرد. فعلاً که برنامه‌ای از سوی فدراسیون آسیایی و جهانی به ما داده نشده هر چند که این آمادگی را داریم تا در زمان مقتضی و هر زمان که تقویم فدراسیون جهانی به روز شد استارت برای تیم ملی تمرینات زده شود.

 

*بعید است در تابستان مسابقاتی برای کشورها داشته باشیم

 

رییس فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط سخت حاکم بعید به نظر می‌رسد تا در فصل تابستان مسابقات رسمی توسط فدراسیون جهانی و آسیایی برای تیم‌های ملی کشورها داشته باشیم و از این‌رو باید سعی کنیم با هم‌فکری با کادرفنی شرایط را به نحوی پیش ببریم تا بتوانیم تمرینات را به صورت موقت شروع کنیم تا در شهریور بازی‌های دوستانه یا رسمی برای تیم ملی تدارک ببینیم، اما اگر این امکان برای ما فراهم نشود با نظرخواهی با تیم‌های مسابقات لیگ برتر را استارت خواهیم زد.

 

طباطبایی تصریح کرد: با توجه به وضعیتی که وجود دارد به احتمال زیاد هیچ دیدار رسمی در سطح دنیا انجام نخواهد شد و بیشتر کشورهای مختلف باید به دنبال برگزاری لیگ‌های خودشان بروند. البته در آذر مسابقات کاپ آسیا را در پیش داریم و در آن تاریخ باید اردوی آماده‌سازی برای بازیکنان تدارک ببینیم تا آنها با قدرت در آن مسابقات شرکت کنند.

 

*باید در خود ایران از عربستان میزبانی کنیم

 

وی در خصوص محل برگزاری دیدار تیم‌های ایران و عربستان اشاره و گفت: فعلاً که تاکنون و طبق اعلام فیبا آسیا باید در خود ایران از تیم عربستانی میزبانی کنیم مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد، هر چند که پیش‌بینی می‌کنم در زمان آغاز مسابقات در پنجره دوم یا سوم تغییراتی ایجاد شود. فرصت شش یا هفت ماه تا انجام این بازی‌ها فرصت است، اما تاکنون هیچ بازخوردی از طرف کشور عربستان یا فیبا آسیا برای منتقل شدن این بازی به مکانی دیگر نداشته‌ایم.

 

*جزو موفق‌ترین فدراسیون‌ها در حوزه ارتباطات رسانه‌های اجتماعی شناخته شدیم

 

طباطبایی در پایان به موفقیت‌های فدراسیون بسکتبال در این روزهای کرونایی اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه مسئولان فدراسیون در حوزه ارتباطات رسانه‌های اجتماعی خیلی خوب عمل کرده و همچنین باعث شده تا جزو موفق‌ترین فدراسیون‌ها توسط فدراسیون جهانی در این حوزه شناخته شویم. نازلی مسیحی و آرمین امانتی برای سایر فدراسیون‌های ملی آسیایی پیرامون اینکه در این شرایط سخت کرونا که چگونه توانسته‌ایم جامعه بسکتبال را فعال نگه داریم به سایر فدراسیون‌ها توضیحاتی را ارائه داده‌اند تا آنها هم بتوانند از ما الگوبرداری و آن را سر لوحه کار خودشان قرار دهند.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.