کد خبر: 1689927/43 زمان: 11:09   1399/03/27 بازدید: 15,664

"ئجو کیشن سیتی" استادیومی در قلب مرکز علم و آموزش قطر

الماس در صحرا ؛ سومین ورزشگاه جام جهانی 2022

سومین استادیوم جام جهانی 2022 شب گذشته و با حضور چهره هایی چون جیانی اینفانتینو رئیس فیفا ، آرسن ونگر و برخی چهره های دیگر به صورت مجازی افتتاح شد.

به گزارش" ورزش سه"  ورزشگاه   Education City سومین ورزشگاهی است که برای رقابت های جام جهانی 2022 آماده شده است. پیش از این ورزشگاه های خلیفه و استاد جنوب از استادیوم های برگزاری رقابت های جام جهانی آماده شده بودند. 


این ورزشگاه در مرکز "موسسه قطر" که مرکز علمی و دانشگاهی این کشور به شمار می رود قرار دارد و یکی از مجهزترین ورزشگاه های حال حاضر جهان به شمار می آید. استادیوم Education City  یک ورزشگاه با ظرفیت 40 هزار هوادار و با سیستم کنترل و کاهش دمای هوا است. معماری این ورزشگاه برگرفته از تاریخ غنی معماری اسلامی است. همچنین نمای مثلثی که به شکل الگوهای هندسی پیچیده و شبیه به الماس تشکیل شده ظاهرا با حرکت خورشید در آسمان تغییر رنگ می دهد. این ورزشگاه به گونه ای طراحی شده که نشانگر یک الماس در دل کویر باشد.  درباره این استادیوم موضوع جالب این است که بعد از رقابت های جام جهانی ظرفیتش به نصف کاهش پیدا خواهد کرد. 

 

*استادیوم Education City سومین از هشت ورزشگاه جام جهانی ۲۰۲۲ که روز دوشنبه ۱۵ ژوئن افتتاح شد.


*سیستم تهویه مطبوع در سراسر استادیوم، حرارت را از هر درجه ای، در سطح زمین بازی و تک تک صندلیها تا ۲۱ درجه سانتیگراد کاهش می‌دهد.


*سالن کنفرانس مطبوعاتی استادیوم «ئجو کیشن سیتی» 


*یکی از چهار رختکن استادیوم Education City


*ورودی تماشاگران


*نمای بیرونی


*جایگاه ویژه ورزشگاه 


* نمای داخلی ورزشگاه از پشت یکی از دروازه ها


* نمای بیرونی ورزشگاه  (Education CITYئجو‌کیشن سیتی) در قلب مؤسسه قطر که  هشت دانشگاه بین المللی را در خود جای داده و محل تعلیم و تربیت نسل جوان قطر، دختر و‌ پسر، در بیست سال گذشته بوده است.


*بخشی از سقف ورزشگاه بعد از غروب آفتاب.


*ورزشگاه Education City و زمین تازه تأسیس گلف مجاور آن که بعد از اتمام جام جهانی هر دو بطور تمام وقت در اختیار «مؤسسه قطر» و هشت دانشگاه این مجموعه قرار خواهند گرفت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.