کد خبر : 1690460 | 30 خرداد 1399 ساعت 03:15 | 34.6K بازدید | 1 دیدگاه

این رئال بوی قهرمانی می دهد

سوپرگل بنزما، آتشبازی آسنسیو؛ آماده باش رئال به اروپا

رئال مادرید در شب فراموش نشدنی کریم بنزما و مارکو آسنسیو توانست به یک پیروزی درخشان برابر والنسیا دست یابد.

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید در یک شب به یادماندنی و در نیمه دومی طوفانی با سه گل والنسیا را در هم کوبید تا بار دیگر به دو امتیازی بارسا برگردد.

کهکشانی ها پس از نیمه اول نه چندان خوب که به کمک وی ای آر هم بازنده به رختکن نرفتند، نیمه دوم را طوفانی شروع کردند و مزد برتری خود را نیز با سه گل گرفتند.

 

 

 

 

ستاره رئال در نیمه دوم کریم بنزما بود که توانست دو گل به ثمر برساند و نکته قابل توجه دیگر، گلزنی مارکو آسنسیو 20 ثانیه پس از ورودش به زمین بود. آسنسیو که تقریبا یک سال پیش و در بازی دوستانه برابر بایرن رباط صیلیبی داده بود، امروز پس از 330 روز وارد میدان شد و 20 ثانیه بعد توانست گل دوم رئال را به ثمر برساند.

 

 

 

 

 

 

 

 

آتش بازی از دقیقه 61 و گل کریم بنزما شروع شد. لوکا مودریچ با یک پاس عمقی ادن هازارد را درون محوطه جریمه صاحب توپ کرد. ستاره بلژیکی هم با یک بغل پا توپ را به کریم رساند و او هم در مصاف تک به تک با سیله سن توانست دروازه والنسیا را باز کند.

 

دقیقه 74 نوبت به مارکو آسنسیو رسید تا بازگشتش به میادین را با یک گل زیبا جشن بگیر. فرلان مندی در جناح چپ، دنیل واس را با مهارت و قدرت جا گذاشت و با یک پاس به عقب، آسنسیو را در موقعیت گلزنی قرار داد تا ضربه سرضرب بغل پای او به تور دروازه والنسیا بنشیند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آسنسیو پیش از این در اولین بازی خود در لالیگا، لیگ قهرمانان، سوپرکاپ اسپانیا، سوپرکاپ اروپا و کوپا دل ری گلزنی کرده بود و امشب پس از یک سال دوری از میادین هم توانست گلزنی کند تا به نوعی یک خرید تابستانی عالی برای رئال مادرید باشد.

او در پایان بازی گفت:« هیجان زیادی داشتیم و حالا واقعا خوشحالم. پشت هر گل تلاش و تمرین زیادی نهفته است. حالا می توانم با اطمینان بگویم که برای مقطع پایانی فصل آماده کمک به تیم هستم. به این گل نیاز داشتم و خوشحالم که یک پاس گل هم دادم. گل کریم فوق العاده بود. در مجموع تیم برتر میدان بودیم و شایسته پیروزی.»

 

 

 

 

 

 

 

 

دقیقه 86 کریم بنزما فستیوال کهکشانی ها را با گل استثنایی خود کامل کرد. تونی کروس، آسنسیو را در جناح راست پیدا کرد و این بازیکن هم بدون معطلی توپ را برای بنزما درون محوطه جریمه ارسال کرد. یک کنترل و سپس ضربه پای چپ زیر طاقی بنزما پس از برخورد به تیر افقی دروازه به تور نشست تا برتری رئال پررنگ تر شود.

این شانزدهمین گل کریم بنزما در لالیگای فصل جاری بود و در مجموع تعداد گل هایش در تمام رقابت ها به 21 رسید. این دومین سال متوالی است که تعداد گل های کریم از 20 فراتر می رود.

 

 

 

 

او فصل گذشته توانست در همه رقابت ها 30 گل به ثمر برساند ولی بهترین آمارش به فصل 12-2011 بر می گردد که توانست 32 گل بزند. فصل 16-2015 نیز کریم توانسته بود 26 گل به ثمر برساند. جالب اینکه فصل 18-2017 که رئال برای سیزدهمین بار فاتح لیگ قهرمانان شد، بنزما تنها 12 گل به ثمر رساند اما همان گل در بازی فینال به لیورپول تقرسیبا فصل او را نجات داد. کریم پس از جدایی رونالدو به تنهایی جور خط حمله تیمش را کشیده است.

با این دبل، کریم بنزما توانست تعداد گل هایش برای رئال را به 243 برساند و با گذر از فرانس پوشکاش، تبدیل به پنجمین گلزن برتر تاریخ باشگاه مادریدی شود.

 

 

 

 

 

دیدگاهها