کد خبر : 1691490 | 04 تیر 1399 ساعت 11:08 | 9.2K بازدید | 0 دیدگاه

پایان کار دروازه بان سابق الهلال در وست برومویچ

باشگاه انگلیسی وست برومویچ آلبیون از جدایی علی الحبسی دروازه بان کهنه کار عمانی و عدم حضور در لیست آینده این تیم خبر داد.

پایان کار دروازه بان سابق الهلال در وست برومویچ

به گزارش" ورزش سه" قرارداد علی الحبسی دروازه بان باتجربه تیم ملی عمان با باشگاه وست برومویچ در پایان فصل جاری به پایان می رسد و این دروازه بان در حال حاضر در عمان است.


باشگاه وست برومویچ روز سه شنبه در بسایت خود اعلام کرد:" باشگاه قصد دارد با 4 بازیکن تا پایان مسابقات لیگ برتر توافق کنیم که آن ها عبارتتد از کریس برانت ، گرت بری، لی پلتیه و جاناتان باند"


همچنین افزود:" دروازه بان عمانی  این تیم علی الحبسی نیز به تمرینات این بازنخواهد نگشت."


علی الحبسی یک دروازه بان باتجربه ب کارنامه درخشان برای یک دروازه بان آسیایی در فوتبال اروپا است. او که فوتبالش را از تیم المدیبی عمان شروع کرد در سال 2003 به تیم لین اسلو در نروژ پیوست. سه سال بعد او با پیوستن به تیم بولتون راهی لیگ برتر انگلستان شد ، 5 فصل در بولتون ،4  فصل در ویگان اتلتیک،یک فصل در برایتون ، دو فصل ریدینگ ویک فصل هم در وست برومویچ بازی کرد. در خلال این سال ها او در دو فصل 2017 تا 2019 به تیم الهلال عربستان پیوست و در این تیم بازی کرد. او با این تیم یک قهرمانی در لیگ عربستان و یک قهرمانی در سوپرجام این کشور را به دست آورد.


الحبسی در این دو فصل حضورش ، شش بار برابر تیم های ایرانی نیز بازی کرد. دو بازی برابر پرسپولیس در نیمه نهایی فصل 2017 که در نهایت الهلال یک بار 4 بر صفر برنده شد و یک بازی هم دو، دو به تساوی انجامید. این دروازه بان 4 بار هم مقابل استقلال بازی کرده است. آمار او مقابل استقلال اما کاملا به سود حریف ایرانی است چرا که او در سه بازی برابر استقلال شکست خورد و تنها یک برد را تجربه کرد. او 4 بار توسط استقلالی ها دروازه اش باز شده است.


علی الحبسی 128 بازی ملی در کارنامه اش دارد و اولین بار در رقابت های مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2004 در چین در برابر ایران البته به عنوان دروازه بان ذخیره قرار گرفت و فرصت بازی پیدا نکرد. مسابقه ای که با نتیجه 2 ، 2 به پایان رسید. نکته جالب این است که الحبسی در تمام هفده سال حضورش در تیم ملی عمان تا به حال در ترکیب تیم ملی این کشور برای ایران بازی نکرده است.

دیدگاهها