کد خبر : 1692443 | 08 تیر 1399 ساعت 22:54 | 127.8K بازدید | 1 دیدگاه

یحیی با توپ پر به لیگ برگشت

پیکان 1 - پرسپولیس 3؛ صدرنشینی با قلب پرنده

پیروزی پرگل شاگردان یحیی گل محمدی در جدال با پیکان اکنون یک گام بزرگ دیگر برای آنها در مسیر دستیابی به پوکر قهرمانی محسوب می‌شود.

پیکان 1 - پرسپولیس 3؛ صدرنشینی با قلب پرنده

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در نیمه دوم نیز برتر از حریف ظاهر شد و علیرغم وعده عبدالله ویسی خط دفاعی این تیم همچنان پر اشتباه ظاهر شد تا اگر فرصت سوزی سرخ‌ها نبود نتیجه پرگل تر از این هم رقم بخورد. سورپرایز یحیی گل محمدی در این بازی دبل مهدی عبدی بود که کمتر کسی پیش از بازی انتظار این اتفاق را می‌کشید. شاگردان یحیی با این پیروزی یک گام دیگر به قهرمانی و پوکر خود نزدیک شدند و در سمت مقابل نیز پیکان احتمالا با این روند مسیری جز سقوط انتظارش را نمی کشد.

 

داور: محمد حسین زاهدی فر

 


ترکیب پیکان:


وحیدشیخ‌ویسی

حسین پورامینی (دقیقه 74، علیرضا کوشکی)

فراز امامعلی

سعید واسعی

جابر انصاری

دانیال ماهینی

حجت حق‌وردی

سیدمحمد ستاری

علی حمودی

شهریار مغانلو

امیرحسین کریمی

 

سرمربی: عبدالله ویسی

 

ترکیب پرسپولیس:

 

علیرضا بیرانوند
شجاع خلیل زاده
محمدحسین کنعانی زادگان
محمد نادری
مهدی شیری
احمد نوراللهی
امید عالیشاه(70 - بشار رسن)
کمال کامیابی نیا
علی علیپور(90+1 - سید جلال حسینی)
وحید امیری( 35 - مهدی عبدی)
سیامک نعمتی(90+1 - محسن ربیع خواه)


سرمربی: یحیی گل محمدی

 

کارت زرد:


افشین پیروانی (سرپرست پرسپولیس)

سیامک نعمتی (دقیقه 71، کارت زرد)

شجاع خلیل زاده (دقیقه 1+90 کارت زرد)

 

شرح گل:

 

پیکان 0 پرسپولیس 1: (دقیقه 21، علی علیپور): علی علیپور هشتمین گل خود را روی ارسال دیدنی سیامک نعمتی بار دیگر با اشتباه شیخ ویسی به ثمر رساند.

 

علیپور با این ضربه سر قفل دروازه پیکان را باز کرد. موقعیت مدافعان پیکان نشان می‌دهد که آنها علیرغم نظر ویسی همچنان در بدترین شرایط کیفی خود به سر می‌برند و توجهی به خطرناک ترین بازیکن حریف ندارند تا او اینچنین پیکان را در مسیر سقوط قرار دهد.

 

پیکان 0 پرسپولیس 2 : (دقیقه 75، مهدی عبدی): ارسال محمد نادری بار دیگر با کنترل مهدی عبدی همراه شد و اینبار او با جا گذاشتن شیخ ویسی دروازه خالی را با نوک پای آرامش باز کرد.

 

پیکان 0 پرسپولیس 3: (دقیقه 81، مهدی عبدی): مهاجم پرسپولیس که ثانیه هایی قبل فرصت ایده آلش را به قصد پاس گل به علیپور از دست داده بود، اینبار روی ارسال کرنر با ضربه سر دروازه شیخ ویسی را باز کرد.

 

پیکان 1 پرسپولیس 3: (دقیقه 88، شهریار مغانلو): پنالتی اعلام شده برای پیکان را شهریار مغانلو برخلاف تشخیص بیرانوند با شدت بالا کوبید تا تک گل تیمش را به ثمر برساند و در صدر جدول گلزنان قرار گیرد.

 

شرح بازی:

 

در شرایطی که قبل از بازی هم می‌شد تصور یک بازی آسان برای شاگردان یحیی گل محمدی در جدال با قعرنشین را داشت، اما عبدالله ویسی با ادعاهای خود در نشست خبری نگرانی را در بین هواداران سرخپوش شکل داد. آیا پیکان در چهار ماه تعطیلی لیگ متفاوت ظاهر خواهد شد؟ این ادعای عبدالله ویسی اما خیلی زود توسط شاگردان یحیی گل محمدی نقض شد و آنها با در اختیار گرفتن بازی در نیمه اول و در شرایطی که مالکیت زمین را اختیار داشتند، با تک گل علیپور راهی رختکن شدند تا مهاجم پرسپولیس جدال آقای گلی را به سود خود کند.

 

در نیمه دوم اما پیکان برای جبران نتیجه وارد زمین شده بود و فاصله طولی میان بازیکنان آنها بهترین فرصت را نصیب سرخ‌ها کرد تا در ضدحملات شکاف ایجاد شده را مورد هدف قرار دهند و اگر فرصت سوزی علیپور، عالیشاه و البته مهدی عبدی نبود، شاید نتیجه از چیزی که ثبت شد هم پرگل تر رقم می‌خورد.

 

مهدی عبدی که به واسطه مصدومیت وحید امیری وارد زمین شده بود، خیلی زود مدافعان پیکان را وارد شوک کرد و ضربه خود را با دبل برای این تیم به عبدالله ویسی و تیمش وارد کرد. در ادامه نیز پرسپولیس برای حفظ نتیجه وارد فاز دفاعی شد که اشتباه بیرانوند باعث اعلام پنالتی علیه این تیم شد تا شهریار مغانلو حداقل مغلوب خوشحال در این بازی لقب گیرد و با گلی که به ثمر رساند در صدر جدول گلزنان قرار گیرد.

 

اتفاق ویژه:


در جنگ مهاجمان دو تیم برای دستیابی به کفش طلا در نهایت این شهریار مغانلو بود که بهترین سود را از پنالتی لحظه پایانی تیمش برد و اکنون با 11 گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفته است. آمار گل های دریافتی پیکان در مسیر تیم‌هایی قرار دارد که راهی جز سقوط در انتظار آنها نیست. دریافت 41 گل قطعا برای هر خط دفاعی در نهایت آنها را به سقوط نزدیک می‌کند و باید دید آیا عبدالله ویسی قادر خواهد بود شرایط را در هشت بازی باقیمانده به سود تیمش کند یا خیر.


بازیکن برتر: مهدی عبدی

 

تعویض مهدی عبدی شاید با یک نگرانی بزرگ برای هواداران پرسپولیس همراه بود. خروج وحید امیری به دلیل مصدومیت باعث شد تا اردوگاه سرخ ها در شوک فرو برود اما در ادامه این مهاجم جوان توانست با دو گلی که به ثمر رساند و البته سخاوتی که برای پاس گل به علی علیپور نشان داد، مرد اول میدان در قلعه حسن خان لقب گیرد و بهترین بازیکن زمین لقب گرفت.

 

لحظات حساس:

 

دقایق 1 تا 13: با گذشت 13 دقیقه از بازی، پرسپولیس علیرغم در اختیار داشتن مالکیت توپ، نتوانسته حملات خود را در محوطه جریمه پیکان با برنامه مناسبی به سرانجام برساند و ارسال‌ها و پاس‌های اشتباه مانع از این شده تا شیخ ویسی مجبور به واکنشی شود.

دقیقه 18: حرکت خوب علی علیپور در محوطه جریمه و در حالیکه قصد داشت با ضربه چیپ دروازه شیخ ویسی را باز کند، در آخرین لحظه با حرکت مدافع پیکان ناکام ماند و توپ برگشت داده شد.

دقیقه 30: شوت راه دور علی علیپور که بعد از گلزنی از اعتمادبنفس بالایی برخوردار شده، با اختلاف کمی از بالای دروازه شیخ ویسی راهی اوت شد.

دقیقه 35: وحید امیری، مهاجم پرسپولیس دچار آسیب دیدگی شد و با نظر یحیی گل محمدی از زمین خارج شد تا مهدی عبدی جانشین او شود.

دقیقه 37: شوت فراز امامعلی از داخل محوطه جریمه با برخورد پای مهدی شیری راهی کرنر شد تا موقعیت مناسب پیکانی ها برای جبران گل از دست برود.

دقیقه 38: ارسال ضربه کرنر با ضربه سر مغانلو بالاتر از مدافعان پرسپولیس را علیرضا بیرانوند از آن خود کرد تا مهاجم پیکان در گلزنی ناکام بماند.

 

 

دقیقه 55: خطای کمال کامیابی نیا روی بازیکن پیکان فرصت مناسبی روی ضربه ایستگاهی نصیب حریف کرد که اینبار واسعی آن را ارسال کرد ولی توسط پرسپولیسی‌ها برگشت داده شد.

دقیقه 70: درگیری لفظی ادامه دار افشین پیروانی با نیمکت نشینان پیکان و خصوصا عبدالله ویسی در نهایت باعث شد تا داور به سرپرست پرسپولیس کارت زرد بدهد.

دقیقه 73: فرار مهدی عبدی به داخل محوطه جریمه با پاس مناسبی از سوی او برای علیپور همراه نشد تا ضربه ناقص مهاجم پرسپولیس توسط مدافع پیکان بلوکه شود.

دقیقه 87: کوشکی به قصد کنترل توپ در محوطه جریمه حرکت کرد اما بی احتیاطی بیرانوند باعث شد تا زاهدی فر اعلام پنالتی کند.

دقیقه 2+90: شهریار مغانلو اینبار قصد داشت از روی ضربه ایستگاهی دروازه بیرانوند را باز کند که ضربه محکم او را گلر سرخ‌ها برگشت داد و اینبار تسلیم نشد.

 

 

کنعانی زادگان در پایان بازی به سراغ مهاجم جنوبی پیکان رفت و اینچنین سعی در روحیه دادن به هم استانی‌اش برای ادامه لیگ و موفقیت در مسیر آینده کرد. ابراهیم صالحی که در نیمه دوم از سوی ویسی به میدان فراخوانده شد نتوانست شرایط را برای جبران نتیجه فراهم کند و در نهایت باختی دیگر در کارنامه آنها ثبت شد.

 

نکات ویژه:

 

جابر انصاری و علی حمودی دو بازیکنی هستند که سابقه بازی در استقلال را در کارنامه دارند و اکنون از انگیزه زیادی برای تقابل با پرسپولیس برخوردار هستند.

سیامک نعمتی و مهدی شیری نیز دو بازیکنی هستند که سابقه حضور در پیکان را در کارنامه دارند و اکنون برابر تیم سابق خود قرار خواهند گرفت.

مهدی ترابی به دلیل محرومیت و محمد انصاری به دلیل مصدومیت بهمراه اوساگوآنا که موفق به حضور در تهران نشده، از غایبان سرشناس پرسپولیس در این بازی هستند.

پیکان نیز در این بازی مهران موسوی، جلال الدین علی محمدی و میلاد شیخ سلیمانی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

 

 

 

قاب پایانی بازی؛ بیرو در آغوش یحیی. این تصویر پایانی حضور گلر پرسپولیس در ترکیب این تیم خواهد بود؟
بیرانوند که روز کم خطری را برابر پیکان پشت سر گذاشت در نهایت دروازه اش روی ضربه پنالتی مغانلو باز شد و این در حالیست که شایعات حاکی از سفر زودهنگام او به بلژیک دارد.

 

 

کمال کامیابی نیا نیز در این بازی دچار مصدومیت شد تا برای لحظاتی کادرفنی را با نگرانی مواجه کند. با این حال هافبک سرخ‌ها با تدابیر کادرپزشکی خیلی زود در میانه زمین حاضر شد و تا لحظه پایانی برای این تیم به میدان رفت.

 

 

شیخ ویسی همچنان روی مدار بدشانسی و البته شاید اشتباه قرار دارد. اشتباه باورنکردنی او در صحنه منجر به گل اول پرسپولیس شاید به سقوط پیکان در این بازی سرعت بخشید و باید دید در ادامه قادر خواهد بود فرصتی برای جبران آن به دست بیاورد یا خیر.

دیدگاه‌ها