حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1692486/1 زمان: 22:05   1399/04/08 بازدید: 7,636

کشتی فرنگی در المپیک‌های 2024 و 2028 هم خواهد بود

صالحی‌امیری:تحلیلگران معتقدند خاستگاه المپیک ایران است

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: طبق اعلام رسمی کمیته بین المللی المپیک در مسابقات 2021 توکیو، 2024 پاریس و 2028 لس آنجلس کشتی را خواهیم‌ داشت.

به گزارش ''ورزش سه'' و به نقل از تسنیم, سیدرضا صالحی امیری در گفت‌و‌گو رادیویی با برنامه گل طلایی درباره زمان برگزاری المپیک گفت: بیماری کرونا 206 کشور جهان را تحت تاثیر فشارهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و حتی ورزشی قرار داد. بنابراین زمان برگزاری المپیک به تاریخ 3 مرداد 1400 موکول شد.
 

وی افزود: مجموعه فعالیت‌های ورزشی ما افزایش یافت تا قادر به جبران کاستی‌های دوران کرونا نیز باشیم. همچنین در تلاش هستیم تا با مجوز ستاد ملی کرونا تمرینات را در آکادمی ورزش ملی ایران و کمیته ملی المپیک آغاز کنیم و برای این آمادگی نیز برای حدود صد نفر از قهرمانان تجهیزات لازم را تهیه کردیم.

 

صالحی امیری با اشاره به اینکه افت بدنی بازیکنان خساراتی را به همراه داشته است عنوان کرد: ستاد ملی کرونا برای فعالیت 20 رشته ورزشی مجوز‌های لازم را صادر کرده اما تاکنون مجوزی برای رشته‌هایی از قبیل تکواندو، جودو و کشتی هنوز صادر نشده است. با این حال جای هیچ‌گونه نگرانی نیست چرا که زمان یک سال برای بازگشت قهرمانان به شرایط ایده آل بدنی بسیار مناسب است.

 

رئیس کمیته ملی المپیک ایران درباره اقدامات اخیر این کمیته تاکید کرد: متاسفانه نسل جوان امروز بزرگان دیروز را نمی‌شناسند و این امر نگران‌کننده است. ما بعد از حدود 60 سال از قهرمانان تجلیل کرده‌ایم. در هفته گذشته اولین تالار مشاهیر ورزشی ایران را در موزه ملی افتتاح کردیم و برگزاری این برنامه‌ها هدف‌هایی در پی دارد.

 

صالحی امیری به اقدامات پیش‌رو کمیته ملی المپیک اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های ما ساخت تندیس همه قهرمانان اعم از آسیایی، المپیکی و جهانی است که در تالار مشاهیر موزه ملی از آن رونمایی خواهیم کرد همچنین برای هریک از قهرمانان یک ویترین اختصاصی را در نظر گرفته‌ایم تا لباس، مدال و عکس‌هایشان را قرار دهند. ما باید بیاموزیم که از زنده‌ها تجلیل کنیم نه از مرده‌ها.

 

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به تاریخ شفاهی کشور اظهار داشت: تحلیلگران ما معتقدند که خاستگاه المپیک کشور ما بوده و آثاری نیز در این باره وجود دارد؛ هدف ما پیوند تاریخ گذشته ورزش به امروز است.

 

وی درباره زمان دقیق برگزاری مسابقات المپیک تاکید کرد: طبق آخرین مکاتبات ما با کمیته بین المللی المپیک، ژاپن اعلام کرده که از بیماری کرونا خارج شده است و آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات را دارد. ژاپن و کمیته بین المللی المپیک برای برگزاری رویداد بزرگ جهانی با حضور 206 کشور در سوم مرداد ماه سال 1400 در توکیو آمادگی کامل را دارند.

 

صالحی امیری در پایان درباره وضعیت کشتی فرنگی گفت: طبق اعلام رسمی کمیته بین المللی المپیک در مسابقات 2021 توکیو، 2024 پاریس و 2028 لس آنجلس کشتی را خواهیم‌ داشت.

 
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.