کد خبر : 1696906 | 29 تیر 1399 ساعت 11:30 | 9.7K بازدید | 0 دیدگاه

6 فانوس به دست در لیگ یک؛ مسافران سقوط کدامیک هستند؟

4 تیم شمالی در معرض سقوط به لیگ دو

رقابت تنگاتنگی در انتهای جدول رده بندی قرار دارد و از میان 6 مدعی بقا در لیگ یک، دو تیم مسافر رقابت های لیگ دسته دوم خواهند شد.

4 تیم شمالی در معرض سقوط به لیگ دو

به گزارش "ورزش سه" در حالی که هفته‌هاست سقوط تیم علم و ادب تبریز به لیگ دو، مسجل شده است اما برای انتخاب دو مسافر دیگر رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال ایران رقابت نزدیکی میان 6 تیم برقرار است و هر هفته نیز این رقابت تنگاتنگ‌تر دنبال می‌شود؛ تیم‌های قشقایی شیراز، داماش گیلان، نیروی زمینی تهران، رایکا بابل، ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت برای بقا در لیگ جنگ و تلاش دارند که از میان آن‌ها باید دو تیم با رقابت های لیگ دسته اول خداحافظی کنند.

 

البته که قشقایی شیراز خطر کمتری را متحمل است اما هنوز این تیم هم در جمع فانوس به دستان به شمار می‌آید؛ به ویژه آن‌که شاگردان ابراهیم طالبی شب گذشته دوئلی شش امتیازی را به رایکا بابل واگذار کردند تا با 35 امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول قرار گیرند.

داماشی‌ها که این هفته بازنده دوئل ال‌گیلانو با سپیدرود بودند، با 33 امتیاز جایگاه سیزدهم جدول را تصاحب کرده‌اند و تداوم روند سینوسی آن‌ها می‌تواند این تیم ریشه‌دار فوتبال ایران را دوباره میهمان رقابت های لیگ دسته دوم نماید.

 

دیگر مصاف شش امتیازی هفته میان نیروی زمینی و ملوان برگزار شد که پس از هفته‌ها ناکامی، طلسم نبردن های نیروی زمینی شکست و آن‌ها ملوانی را از پیش‌روی برداشتند که با اکبر میثاقیان سرمربی جدید خود رنگ باخت را به خود ندیده بود؛ نیروی زمینی با این پیروزی به جایگاه چهاردهم جدول آمد و 32 امتیازی شد تا ترافیک شدید میان مدعیان بقا برقرار باشد.

 

1510796

 

رایکا بابل که با پیروزی بزرگ برابر قشقایی 31 امتیازی شده و با تفاضل بهتر به ملوان در رده پانزدهم جدول قرار گرفتند تا امیدوار به هفته‌های آتی برای بقا در لیگ دسته اول شوند؛ ملوانی‌ها هم که شب گذشته بازنده یک دوئل شش امتیازی بودند،  با سقوط به جایگاه شانزدهم و با 31 امتیاز دوباره منطقه قرمز جدول بازگشتند و حالا چهار هفته سرنوشت ساز را مقابل خود خواهند داد.

شاگردان سهیل حق شناس هم نخستین گام با سرمربی جدید را بلند برداشتند و در ال‌گیلانو به پیروزی رسیدند هر چند که جایگاه آن‌ها با توجه به سایر نتایج در جدول تغییری نکرد اما با 30 امتیاز امید بیشتری به جدال‌های پیش‌روی خود دارند تا بتوانند این تیم ریشه‌دار را در لیگ دسته اول حفظ کنند.

 

شرایط تیم‌های پایین جدولی (تا پایان هفته سی‌ام):
12 - قشقایی شیراز / 35 امتیاز
13 - داماش گیلان / 33 امتیاز
14 - نیروی زمینی تهران / 32 امتیاز
15 - رایکا بابل / 31 امتیاز
16 - ملوان بندرانزلی / 31 امتیاز
17 - سپیدرود رشت / 31 امتیاز

در چهار هفته سرنوشت ساز باقیمانده از لیگ یک، باید دید کدامیک از دو تیم همراه با علم ادب تبریز مسافر لیگ دسته دوم کشور خواهند داشت و چهار تیم باقی مانده در جدول رقابت های لیگ دسته اول کدامیک خواهند بود؟

دیدگاهها