حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1700227/55 زمان: 13:50   1399/05/15 بازدید: 5,885

قاضی - دیاباته؛ آسمان‌خراش‌ها به هم رسیدند

دو مهاجم بلندقامت لیگ نوزدهم که در هفته‌های اخیر بهترین گلزن تیم‌شان نیز بوده‌اند، حال باید مقابل یکدیگر به میدان روند.

به گزارش "ورزش سه" اگر بخواهیم برای مقایسه کل دیدارهای لیگ نوزدهم را در نظر بگیریم، کارنامه شیخ دیاباته استقلال با محمد قاضی شهر خودرو قابل قیاس نیست؛ البته قاضی نیم فصل نخست را تقریبا به صورت کامل به دلیل صادر نشدن کارت بازی‌اش در نساجی از دست داد و در نیم فصل دوم به شهر خودرو پیوسته است. البته شرایط برای شیخ دیاباته هم تقریبا اینچنین است با این تمایز که او به دلیل مصدومیت نیمی از بازی‌های استقلال را از دست داده اما در دیدارهایی که برای آبی‌پوشان به میدان رفته کارنامه‌ای درخشان را به ثبت رسانده است.

 

در هفته‌های اخیر اما دیاباته و قاضی عملکردی مشابه برای تیم‌شان به ثمر رساندند و بهترین گلزنان تیم‌شان بودند؛ مهاجم مالیایی و 1 متر و 94 سانتی متری استقلال چهار هفته متوالی است که توانسته برای تیم خود گلزنی کند و هم عامل موفقیت استقلال باشد و هم خودش را به کسب عنوان آقای گلی لیگ نزدیک‌تر کند. محمد قاضی که به لحاظ قدی چند سانتی متری از شیخ دیاباته کوتاه‌تر است و 1 متر و 87 سانتی متر قد اوست، توانسته در سه هفته اخیر که بختیاری زاده سکان هدایت شهر خودرو را به دست گرفته با استفاده از قد بلند خود دو بار برای مشهدی‌ها گلزنی کند هر چند که گل‌های او سه امتیازی نبودند و تنها یک امتیاز حاصل آن‌ها بوده است.

 

این دو مهاجم بلندقامت که در نبردهای هوایی با مدافعان حریف معمولا پیروز هستند و وجه تشابه دیگرشان این است که از خط حمله عقب‌تر می‌آیند و توپ گیری می‌کنند، باید روز پنجشنبه مقابل هم به میدان بروند که بدون تردید می‌تواند نبرد دیاباته - قاضی یکی از جذابیت‌های دوئل استقلال و شهر خودرو را رقم زند.

 

باید در این جدال مهاجمان، دیاباته می‌تواند به روزهای درخشان گلزنی خود ادامه دهد و به تنهایی صدرنشین جدول گلزنان شود یا محمد قاضی برای اولین بار در لیگ نوزدهم می‌تواند گلی سه امتیازی را برای تیم خود وارد دروازه رقبا کند و روز دشواری را برای مدافعان استقلال سازد؟

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.