حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1707998/4 زمان: 00:33   1399/06/25 بازدید: 47,042

بدون بهانه باید برای موفقیت بجنگیم

یحیی: شک ندارم پرسپولیس پنجمین قهرمانی را کسب می‌کند

سرمربی پرسپولیس در آستانه بازی حساس تیمش برابر التعاون د‌ر خصوص شرایط این تیم به صحبت پرداخت.

به گزارش “ورزش سه”، یحیی گل محمدی، سرمربی سرخپوشان تیمش را برای سومین چالش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مهیا می‌کند و اکنون در آستانه جدال با التعاون در خصوص شرایط شاگردانش و آخرین وضعیت این تیم گفتگویی با رسانه باشگاه پرسپولیس داشته است.

 

فرصت کم بود اما بازیکنان باانگیزه هستند


می‌دانم که هواداران برای شروع بازی‌ها و شنیدن اتفاقات خوب منتظر هستند و امیدوارم که این اتفاق هم بیفتد. بعد از نقل و انتقالات تمرینات را شروع کردیم. یک بازی تدارکاتی هم انجام دادیم با بازیکنان قدیمی و جدید. سعی کردیم تمرینات تاکتیکی خوبی را پشت سر بگذاریم و خودمان را برای مسابقات آماده کنیم. با توجه به جابجایی‌ها سعی کردیم تمرینات بر اساس هماهنگی‌ بیشتر باشد و اینکه به آمادگی بدنی برسیم. فرصت خیلی کم بود ولی بازیکنان با انگیزه بالایی تمرین کردند و روحیه خیلی خوبی در تیم وجود دارد. از عملکرد بچه‌ها در تمرین هم راضی هستم و امیدوارم هماهنگی‌ها به تدریج بیشتر هم بشود.

 

ارزیابی از التعاون عربستان؟


آنها بعد از شروع مجدد لیگ‌شان بعد از کرونا نتایج خوبی کسب نکردند. بازی‌هایی که ما از تعاون دیدیم با نتایجی که گرفتند متفاوت بود. خیلی از بازی‌ها می‌توانستند ببرند ولی گل می‌خوردند و بعد به مشکل نتایج بد خوردند. در کل تیم خوبی هستند که دوندگی بالایی دارند. اخیرا بازیکنان خارجی خوبی به این تیم اضافه شده‌اند. یک مهاجم برزیلی و یک مدافع استرالیایی به این تیم آمده‌اند و در کل ۸-۷ بازیکن خارجی خوب داشتند که نام ۴ بازیکن را رد کرده‌اند. بازیهای خوبی در گروه ما انجام داده‌اند. صدرنشین گروه هستند ولی انگیزه بازیکنان ما خیلی بالاست و مطمئنا برای کسب سه امتیاز مقابل این به میدان می‌روند. خودم خیلی دلم روشن است که نتایج خوبی بگیریم.

 

جدایی ترابی و علیپور و نگرانی برابر التعاون


نگرانی من بیشتر بخاطر هماهنگی بازیکنان است. ما بازیکنانی مثل ترابی و علیپور را از دست دادیم که در لیگ و آسیا روی هم ۴-۲۳ گل زده بودند و بالای ۱۰ پاس گل داشتند که تاثیرگذاری بالایی است. بازیکنان جدید ما هم بسیار خوبند اما تعداد تمرینات کم بوده است. باید به آنها اعتماد کنیم و فرصت دهیم. از هواداران می‌خواهیم که مثل همیشه حمایت کنند و انرژی مثبت بدهند. این تیم بازیکنان بزرگی دارد که از سالهای قبل در این تیم بوده‌اند. برگ برنده ما در تیم‌مان حضور بازیکنانی است که تجربه حضور در فینال را هم دارند و در زمان برانکو با سختی‌های فراوان توانستند به آن مرحله برسند و کار بزرگی را انجام دادند. این موضوع خیلی می‌تواند به کمک ما بیاید. این تغییرات در هر تیمی ممکن است وجود داشته باشد اما باید به آنها فرصت داده شود. امیدوارم شرمنده هواداران نشویم و در این وضعیت مخصوصاً شرایط اقتصادی، چیزی که می‌تواند مثل یک هدیه برای هواداران ما باشد این است که ببینند بازیکنان ما با تمام وجود تلاش میکنند و هرچه در توان دارند می‌گذارند.

 


تمرکز و و جنگندگی؛ خواسته یحیی از بازیکنان


ما یک ماموریت داریم و آن هم اینکه با تمام تلاش و تمرکز باید در زمین حاضر شویم و بجنگیم برای نتیجه دلخواه خودمان. اگر بخواهیم به حاشیه ها فکر کنیم وظایف خودمان را خصوصا در بحث فنی فراموش می‌کنیم و کارمان سخت می‌شود.


نباید به حواشی توجه کنیم. درست است که تیم حریف از امکانات فوق العاده‌ای برخوردار است. آنها پول دارند و تجهیزات کاملی در بخش فوتبال را در اختیار خواهند داشت و در این خصوص مشکلی ندارند ولی ما یک چیزی داریم و آن تعصب و غیرتی است که بارها به نمایش گذاشته‌ایم. نمی‌گویم که آنها این تعصب را ندارند ولی بازیکنان ایرانی در این بخش، بارها ثابت کرده اند که این امکانات راه موفقیت قاطع نیست.


من در این شرایطی که وجود دارد به این بازیکنان ایمان دارم، باور دارم و فکر می‌کنم آنها با عملکرد خوبشان بتوانند خواسته ما و هواداران را به نمایش بگذارند.

 

مشکلات هست اما بدون بهانه دنبال برد هستیم


در هر صورت در بحث پخش زنده و بازی‌هایی که می‌توانست در ایران و جلوی هواداران انجام شود، باید بگویم که بخش بزرگی از انرژی پرسپولیس، هواداران هستند. ما باید با الدحیل دو بار در قطر بازی کنیم و از حضور تماشاگران محروم هستیم. آنها هم محروم هستند اما اگر این بازی‌ها در تهران بود ما عملکرد بهتری داشتیم. ما در قطر مشکلات زیادی داشتیم. بحث گرفتن ویزا مشکل بود. هفت عضو تیم ویزا نداشتند. مشکلات زیادی در امکانات و سرویس دهی هتل وجود دارد. همه اینها را باید بگذاریم کنار و دنبال بهانه نگردیم. این تنها چیزی است که از بچه ها خواستیم.

 

امیدوار به نتیجه خوب هستیم


امیدوارم اتفاق خوبی فردا رقم بخورد. محتاج دعای هوادارانمان هستیم. هم در فضای مجازی و هم وقتی با آنها در ارتباط هستیم.


درست است که نیستند اما انرژی مثبت آنها از راه دور به ما می‌رسد. انشاا... که بتوانیم در این بازی‌ها عملکرد خوبی داشته باشیم.


شک ندارم پنجمین قهرمانی را هم کسب می‌کنیم


ببینید در هر صورت همه ما یک وظیفه داریم که با تمام توانمان با این تیم کار کنیم. آن صحبتی هم که انجام دادم واقعیت بود و چیزی بود که هواداران دیده بودند که پرسپولیس با ۱۴ بازیکن تا فینال آسیا رفته بود و این یک افتخار بزرگ برای باشگاه، تیم، مربیان و بازیکنان است که در این تیم کار کرده بودند.


دوست دارم که در این شرایط که وجود دارد، بیشتر در خصوص مسائل مثبت و اتفاقات خوبی که افتاده مثل رفتن تیم به فینال صحبت کنیم. اتحاد و همدلی همه مجموعه باشگاه و هواداران و همه آنهایی که برای تیم زحمت می‌کشند. دوست دارم این صمیمیت و اعتماد و اتحاد هر چه بیشتر خودش را نشان بدهد.


وظیفه ما است که در این شرایطی که وجود دارد این اتحاد را بیشتر کنیم. هر کسی یک گوشه ای از کار را بگیرد و بر اساس وظیفه خودش قدم بردارد و فکر می‌کنم که تمام این مشکلات حل می شود.


ان‌شاءالله که روزهای خوبی ببینیم. من به آینده این تیم امیدوار هستم و خودم به این اعتقاد دارم که رفته رفته بهتر می شویم و بازی به بازی بهتر خواهیم شد و سال بعد هم پنجمین قهرمانی را شک نکنید که کسب خواهیم کرد.

 

آموزش جنگدگی با حضور در پرسپولیس


هواداران دعا کنند ما هم تلاش می‌کنیم، می‌جنگیم تا آخرین لحظه. شک نکنند، کسی کم نمی‌گذارد و همه ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم و از جانمان مایه می‌گذاریم. من تنها چیزی که از هواداران می‌خواهم این است که برای تیم دعا کنند و انرژی مثبت خودشان را به ما برسانند.


ما شرایط برابری با تیم های دیگر نداریم و امکانات آنها خیلی در سطح بالایی قرار دارد ولی ما یک چیزی داریم و آن حس جنگندگی است و چیزهای مثبتی داریم که برای فوتبال ساخته شده است. تعصب و غیرتی است که خصوصا در بازیکنانی که در پرسپولیس کار می‌کنند این را یاد می‌گیرند و وقتی به تیم می‌آیند آموزش می‌بینند. حس خوبی که در هواداران است و انرژی مثبتی که هواداران به پرسپولیس می‌دهند اینها در وجود بازیکنان نهادینه می‌شود. هر کسی به پرسپولیس می‌آید فقط به قهرمانی، تعصب و جنگدگی فکر میکند. امیدوارم اتفاقات خوبی برای فردا بیفتد و دل هواداران را شاد کنیم.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.