حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1708012/1 زمان: 08:29   1399/06/25 بازدید: 3,233

باید بازیکن ایرانی حسابم کنند

حدادی: قانون حضور لژیونرها در لیگ باید اصلاح شود

ستاره بسکتبال ایران گفت: قانون حضور لژیونرها در لیگ برتر بسکتبال باید تغییر کند و به عنوان بازیکن ایرانی حساب شویم.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، حامد حدادی در مورد صحبت‌های رامین طباطبایی مبنی بر اینکه او نمی‌تواند در صوت رفتن به لیگ‌های خارجی و پس از بازگشت به عنوان بازیکن ایرانی فعالیت کند، اظهار داشت: من چیزی غیر قانونی مطرح نکرده‌ بودم. حرف من این است که چرا به عنوان یک بازیکن ایرانی برای بازی در لیگ به عنوان خارجی حساب شوم. من پاسپورت ایرانی دارم و آمریکایی یا اروپایی نیستم. 

 

*قانون حضور لژیونرها باید اصلاح شود 

وی ادامه داد: این قانون برای آن زمان بود چندین بازیکن دو تابعیتی حضور داشتند و من، مهدی کامرانی و صمد نیکخواه بهرامی را هم جزو خارجی‌ها حساب کردند. الان که دیگر بازیکنی وجود ندارد و فقط من و بهنام یخچالی هستیم. قانون برای همه یکسان است و من هم می‌پذیرم، اما حق قانونی‌ام است که در لیگ ایران به عنوان یار ایرانی بازی کنم. این قانون باید اصلاح شود. 

 

* این حق را دارم با تیم داخلی قرارداد ببندم و قرضی لژیونر شوم

ستاره بسکتبال کشورمان تاکید کرد: من هنوز قراردادی با تیم‌های خارجی نبسته‌ام و این حق را دارم که با تیم ایرانی طوری قرارداد ببندم که اگر پیشنهاد خارجی آمد، بروم. در آن صورت کارت بازی من صادر شده و در لیگ ایران بازی کرده‌ام. این چیز پیچیده‌ای نبوده و عرف است.

حدادی گفت: 2 سال پیش هم یک بازیکنی از لبنان به چین آمده بود و پس از اتمام فصل به تیم قبلی‌اش بازگشت. فیبا کاری با این مسائل ندارد و غیر قانونی هم نیست. شاید من هم اصلا در لیگ ایران بازی نکنم، اما این قانون به هرحال باید اصلاح شود.

 

* چند ماه مانده به المپیک کجا باید تمرین و بازی کنم؟

وی با اشاره به در پیش بودن المپیک در سال آینده عنوان کرد: اگر من در لیگ چین بازی کنم و پس از برگشت به ایران 6 ماه کجا باید تمرین و بازی کنم؟ دوست دارند با بدنی ناآماده به المپیک بروم؟ اگر اینطور می‌خواهند، مشکلی نیست، این بار هم خارجی حساب کنند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.