کد خبر: 1708087/13 زمان: 12:36   1399/06/25 بازدید: 4,398

آشتیانی: تعلیق فوتبال افغانستان مانع ادامه همکاری شد

سرمربی تیم فوتبال ساحلی افغانستان در مورد ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال این کشور صحبت کرد.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از ایلنا، میثم آشتیانی، سرمربی ایرانی تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان این روزها با پایان قراردادش و بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال این کشور منتظر است و مشخص نیست شرایط ادامه فعالیت در این تیم برایش فراهم باشد یا نه.

 

آشتیانی در خصوص دوران فعالیتش در تیم ملی افغانستان اظهار داشت: زمانی که من تیم ملی افغانستان را تحویل گرفتم این تیم در رتبه 73 دنیا و 15 آسیا قرارداشت ولی 20 پله در رتبه جهانی و 5 پله در رنکینگ آسیا صعود کردیم. زمانی که من این تیم را تحویل گرفتم در اکثر بازی‌ها با گل‌های زیاد شکست می‌خورد و بالای 12 گل دریافت می‌کرد ولی بعد از فعالیت‌هایی که انجام دادیم و تمرینات و آموزش‌ها در مجموع 3 بازی 7 گل خوردیم که تغییر خیلی خوبی است. اینها در شرایطی حاصل شد که مشکلات محل تمرین داشتیم و به دلیل مشکلات داخلی افغانستان امکان خارج شدن از کابل را نداشتیم و به جای ماسه روی برف تمرین می‌کردیم و زمین ساحل مصنوعی که در اختیار داشتیم هم استاندارد نبود و به جای 40 سانتی‌متر فقط 10 سانتی متر ارتفاع داشت و به همین دلیل در مسابقات رسمی بازیکنان در دویدن به مشکل خوردند.

 

وی در مورد وضعیت حال حاضر خودش گفت: فدراسیون فوتبال افغانستان به دلیل مشکلاتی که پیش آمد و محرومیت رئیس فدراسیونش الان درحال حاضر تعلیق است و به همین دلیل وضعیتشان مشخص نیست و من هم قراردادم تمام شده و پیشنهاداتی هم دارم که بعضاً از نظر مالی بالاتر از پیشنهاد فدراسیون فوتبال افغانستان است ولی همه چیز پول نیست و من دوست دارم کاری که در افغانستان شروع کردم را تمام کنم و فوتبال ساحلی این کشور که پتانسیل بالایی دارد را به جایی برسانم. به نظرم پتانسیل این را دارند که بین 5 تیم برتر آسیا قرار بگیرند.

 

آشتانی در پایان عنوان کرد: مردم فوتبالدوست افغانستان به من خیلی لطف دارند ولی فکر می‌کنند خودم قصد ندارم بمانم در حالیکه مشکلات فدراسیون تا اینجا مانع همکاری شده و من همانطور که گفتم منتظر هستم. مردم افغانستان در مورد من می‌گویند آشتیانی افغانستانی تر از هر ماست و به فکر فوتبال افغانستان است و این برایم یک دنیا ارزش دارد و امیدوارم بتوانم در خدمت این تیم باشم.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.