حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1708990/50 زمان: 10:48   1399/06/30 بازدید: 21,340

لالیگا؛ عامل منتقل نشدن ستاره لیورپول به بارسا

میرر مدعی است سازمان لالیگا مانع از خرید جورجینیو واینالدوم ستاره هلندی لیورپول توسط بارسلونا شده است.

به گزارش "ورزش سه"، رونالد کومان سرمربی هلندی جدید بارسلونا زمانی که هدایت این تیم را بدست گرفت خرید جورجینیو واینالدوم ستاره هلندی لیورپول را اولویت اول خود در فصل نقل و انتقالات معرفی کرد ولی حالا عدم انجام این انتقال تقریباً قطعی به نظر می رسد. روزنامه انگلیسی میرر در گزارشی اختصاصی ادعا کرد که در واقع سازمان لالیگا بوده که مانع از خرید واینالدوم توسط بارسا شده است.

 

 

بر اساس این گزارش، تاثیر اقتصادی بسیار شدید اپیدمی کرونا بر فوتبال و جامعه اسپانیا باعث شده باشگاه‌های این کشور شرایط دشوار مالی را تجربه کنند. در این شرایط سازمان لالیگا به باشگاه‌های اسپانیایی مجموعه قوانین و دستورالعمل‌های مالی سخت گیرانه‌ای ابلاغ کرده و آنها را مجبور به حرکت در چارچوب این دستورالعمل‌ها کرده است.

 

بارسلونا در حال حاضر باید در هر سال چیزی نزدیک به 600 میلیون یورو به بازیکنان خود دستمزد بپردازد. میرر می‌گوید لالیگا وقتی از قصد بارسلونا برای یک خرید گران قیمت مثل واینالدوم باخبر شده به این باشگاه اولتیماتوم داده که مطابق دستورالعمل‌های جدید تنها در صورتی می‌تواند دست به چنین کاری بزند که ابتدا بازیکن بفروشد و از محل درآمد کسب شده در این فروش ستاره‌ای جدید به خدمت بگیرد.

 

 

همچنین گفته می‌شود لالیگا به باشگاه‌های اسپانیایی اعلام کرده که در شرایط کرونایی که فعلاً پابرجا است حداکثر تا میزان مشخصی می‌توانند برای خرید ستاره‌های جدید هزینه کنند. تیمها همچنین به دلیل کمکهایی که در ماه های اخیر از دولت برای مقابله با شرایط مالی دشوار کرونا دریافت کرده اند باید درصدی از مبالغ خرید و فروش بازیکن را به دولت پرداخت کنند.

 

پیشتر یوریس اورس مدیر روابط عمومی لالیگا وجود این سیستم مالی جدید را تایید کرده و گفته بود در وجود اسپانیا یک سیستم مالی وجود دارد که قوی‌تر از سیستم بازی جوانمردانه مالی یوفا است.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.