حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1710792/1 زمان: 09:25   1399/07/08 بازدید: 1,607

برنامه حمل مشعل بازی‌های پارالمپیک توکیو اعلام شد

زمان‌بندی مراسم حمل مشعل بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ مشخص شد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، وب سایت رسمی بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از مشخص شدن زمان بندی مراسم حمل مشعل این بازی ها در سال ۲۰۲۱ خبر داد. این مراسم از ۱۲ تا ۲۴ اوت ( ۲۱ مرداد تا ۲ شهریور ماه) سال آینده و در فاصله زمانی بین بازی های المپیک و پارالمپیک برگزار می شود و هدف از آن ایجاد محیطی پر شور و نشاط برای ورود به بازی های پارالمپیک است.

 

از روز ۱۲ اوت، ۴۷ مشعل در ۴۷ استان ژاپن روشن می شود و این مشعلها به تدریج به یکدیگر می‌پیوندند تا در نهایت روز ۲۰ اوت مشعل اصلی پارالمپیک را روشن کنند. مدیریت این مراسم بر عهده شهرداری‌های ژاپن در استان‌های شیزوکا، کوبه، سایتاما و توکیو است. از میان افرادی که در فوریه سال ۲۰۲۰ برای شرکت در این برنامه انتخاب شده‌اند، در نهایت هزار نفر در گروه‌های سه نفره این مشعل‌ها را حمل خواهند کرد.

 

مشعل بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ به شکلی طراحی شده است تا احساسات مردم نسبت به جنبش پارالمپیک را به تصویر بکشد. بدنه این مشعل با استفاده از ترکیب سنت و تکنولوژی مدرن و الهام گرفته از شکوفه های گیلاس، نمادی سنتی از کشور ژاپن، طراحی شده؛ نمادی که در ساخت عروسک های توکیو ۲۰۲۰ نیز به چشم می خورد.

 

مشعل بازی‌ها دارای طرحی یکپارچه که نمایانگر سنت و در عین حال تکنولوژی به روز ژاپن است و روح بازسازی و توجه به پایداری را به تصویر می کشد. این مشعل با استفاده از ضایعات آلومینیومی به کار برده شده برای ساخت خانه‌های موقت در جریان زلزله مهیب شرق ژاپن ساخته شده است؛ ضایعاتی که شاهد بازسازی زندگی‌های از هم گسیخته مردم ژاپن بوده و اکنون به نمادی برای صلح تبدیل شده اند. طراحی قسمت بالای مشعل نشان دهنده شکل شعله‌های آتش هستند. شعله های برافروخته از هر پنج گلبرگ در مرکز مشعل به هم می پیوندند و درخشندگی چشم نوازی را به نمایش می گذارند.

مراسم حمل مشعل بازی های پارالمپیک فرصت خوبی  برای تعامل میان جامعه و مردم با گرایشات و توانمندی‌های مختلف با هدف ارج نهادن به مفهوم وحدت در عین کثرت است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.