حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1710798/1 زمان: 09:59   1399/07/08 بازدید: 1,037

باقرزاده: شمشیربازان قطعاً در مسابقات شرکت می‌کنند

رئیس فدراسیون شمشیربازی از اعزام قطعی نمایندگان این فدراسیون به مسابقات زون آسیا برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو خبر داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، فضل‌الله باقرزاده با یادآوری اینکه مجوز ستاد مبارزه با کرونا در ورزش برای شمشیربازی و آغاز فعالیت‌های این رشته دو روز پیش صادر شد، گفت: بر این اساس اردوهای تیم ملی در اسلحه‌های مختلف دو بخش مردان و بانوان را به زودی آغاز می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: طبق مجوز صادر شده، برگزاری اردو و تمرین باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی شامل حضور محدود افراد، قرنطینه، تست PCR و ... است. بر این اساس، در حال هماهنگی هستیم تا در استان‌هایی که به لحاظ کرونا وضعیت بهتری دارند، شرایط را برای برگزاری اردو مهیا کنیم. موضوع را به سرمربی‌های تیم‌های مختلف اطلاع دادیم تا برنامه‌های خود و شهر پیشنهادی برای اردو را معرفی کنند.

رئیس فدراسیون شمشیربازی با تأکید بر اینکه اردوی تیم ملی اسلحه سابر که برای المپیک کسب سهمیه کرده، در تهران و آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: ورزشکاران این تیم مثل مجتبی عابدینی و علی پاکدامن طی ماه‌های گذشته هم زیر نظر پیمان فخری (سرمربی) تمریناتشان را دنبال می‌کردند اما به محض مهیا شدن شرایط، تمرینات به صورت متمرکز پیگیری خواهد شد.

 

به گفته باقرزاده، زمان دقیق آغاز اردوهای تیم ملی شمشیربازی مشخص نیست چرا که به دلیل کرونا، ابتدا باید شرایط مهیا شود، سپس برای برگزاری اردو، اقدام لازم انجام شود.

وی همچنین از برنامه فدراسیون شمشیربازی برای حضور قطعی در مسابقات زون آسیا خبر داد و گفت: طبق آخرین اعلام فدراسیون جهانی، مسابقات قاره‌ای برای توزیع سهمیه‌های باقی‌مانده المپیک همزمان سال آینده برگزار می‌شود. این رقابت‌ها با عنوان «زون آسیا» ۲۰ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت برگزار می‌شود؛ اگرچه مکان آن هنوز مشخص نیست. ایران در هر یک از اسلحه‌های اپه، فلوره و سابر دختران و اپه و فلوره مردان، یک نماینده در این مسابقات خواهد داشت.

 

رئیس فدراسیون شمشیربازی تأکید کرد: تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، تمام رقابت‌های شمشیربازی لغو است و هیچ رویدادی را نخواهیم داشت بنابراین باید با تمرین در اردو، شرایط آمادگی بازیکنان را مهیا کنیم.

وی همچنین در مورد وضعیت قرارداد پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر گفت: مشکلی از این بابت وجود ندارد، قرارداد وی ابتدای هر سال تمدید می‌شود، فخری در حال حاضر با فدراسیون شمشیربازی قرارداد دارد و مصمم و جدی پیگیر وضعیت المپین‌ها است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.