حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1710896/29 زمان: 17:33   1399/07/08 بازدید: 118,431

رئیس معادلات را به هم زد

بالاتر از لیونل مسی؛ او کهکشانی جدید لالیگاست!

شاید بگویید بعد از جدایی نیمار و رونالدو از لالیگا، فوتبال اسپانیا از لحاظ دریافتی تنها یک کهکشانی یعنی لیونل مسی را دارد اما اینطور نیست.

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از اوکی دیاریو، پس از خروج نیمار و کریستیانو رونالدو از لالیگا و در حالی که لیونل مسی هم چیزی تا جدایی فاصله نداشت، می توان گفت که فوتبال اسپانیا تنها یک فوق ستاره دارد اما به لیونل مسی باید خاویر تباس رئیس سازمان لالیگا را هم اضافه کرد، بله او هم حالا یک کهکشانی در فوتبال اسپانیا محسوب می شود.

 

 

 

 

رئیس لالیگا در فصل 20-2019 و در مجموع 3.46 میلیون یورو دستمزد دریافت کرد. او سال 2013 جانشین خوزه لوئیس آستیاساران شد؛ در حالی که دستمزد او برای سال اول، 348 هزار یورو در نظر گرفته شده بود؛ 7 هزار یورو کمتر از رئیس قبلی. دستمزدی در سطح یک بازیکن بسیار معمولی در فوتبال اسپانیا اما پس از گذشت 7 سال، او حالا دستمزدی بسیار بالاتر دریافت می کند.

 

 

 

 

دریافتی رئیس 58 ساله لالیگا نسبت به سال 2013 طبق گزارش " Economía Digital" ده برابر شده است. به این دریافتی احتمالا مبلغی که به عنوان مشاوره از باشگاه دسه دومی فوئن لابرادا دریافت می کند را نیز باید اضافه کرد. باشگاهی که چندی پیش ادعا شد از ناحیه خاویر تباس ذینفع بوده و به همین دلیل پرونده ای برای تباس تشکیل شده است.

 

ابتدای سال 2018 بود که باشگاه های اسپانیایی پذیرفتند که دستمزد سالانه تباس به 1.2 میلیون یورو به علاوه 250 هزار یورو پاداش افزایش پیدا کند. تباس پیش از آن ادعایی مطرح کرده بود که از وی خواسته شده تا رئیس سری آ ایتالیا شود. ادعایی که هرگز مدرکی برایش ارائه نکرد ولی همان کافی بود تا باشگاه‌ها راضی به افزایش دستمزد او شوند.

 

 

 

 

تباس وعده داده بود که اگر بماند، حق پخش تلویزیونی را به سود باشگاه ها چند برابر خواهد کرد. او اما به توافقی برای حق پخش تلویزیونی تقریبا مشابه با سال 2015 دست یافت و باشگاه ها از این ناحیه تنها 10 درصد افزایش درامد پیدا کردند در حالی که میزان افزایش درآمد باشگاه های انگلیسی از این ناحیه چند برابر شد.

پس از آن باشگاه ها قبول کردند که دستمزد تباس به 3.46 میلیون یورو افزایش پیدا کند. در دوران قرنطینه و شیوع کرونا و در حالی که باشگاه ها از دستمزد بازیکنان شان کاستند و این روند ادامه دارد، دستمزد ثابت تباس به 2.11 میلیون یورو افزایش یافت و 1.36 میلیون یورو نیز به عنوان پاداش دریافت کرد.

 

 

 

 

برای درک بهتر این موضوع که چرا تباس حتی نسبت به مسی کهکشانی بیشتردستمزد دریافت می کند، بهتر است به یک مقایسه بپردازیم.

لیونل مسی سال 2013 رقم 12 میلیون یورو خالص از بارسلونا دستمزد می گرفت و در سال 2020 این رقم به 50 میلیون یوروو افزایش یافته است. به عبارتی دستمزد مسی 4 برابر شده؛ ولی دستمزد خاویر تباس در همین مدت 10 برابر رشد داشته است!

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.