کد خبر: 1713643/50 زمان: 11:25   1399/07/23 بازدید: 21,428

پایان 15سال انتظار؛ پیروزی مسی و یارانش بر ارتفاع

تیم ملی آرژانتین با پیروزی 2-1 مقابل بولیوی در لاپاز به یک ناکامی 15ساله پایان داد و توانست در پایتخت بولیوی به پیروزی برسد.

به گزارش "ورزش سه"، مسی و یارانش در تیم ملی آرژانتین دیروز در شهر لاپاز پایتخت بولیوی به مصاف تیم ملی این کشور رفتند. دیدار دو تیم در چارچوب مقدماتی جام جهانی 2022 با پیروزی 2-1 آلبی سلسته به پایان رسید تا مسی و یارانش بعد از 15 سال طعم پیروزی در این شهر را بچشند. پیش از این آخرین باری که آرژانتین در لاپاز به پیروزی رسیده بود به سال 2005 برمی گشت.

 

 

این پیروزی برای آرژانتین پیروزی بسیار مهمی بود. بازی در خانه بولیوی برای تیم‌های آمریکای جنوبی همیشه بسیار دشوار بوده  است؛ که علتش به ارتفاع بسیار زیاد شهر لاپاز از سطح دریا برمیگردد. در ارتفاع بالاتر از سطح دریا غلظت اکسیژن هوا پایین می‌آید و حتی نفس کشیدن را سخت می‌کند چه برسد به 90 دقیقه دویدن در زمین فوتبال. لیونل اسکالونی یک روز قبل از بازی با اشاره به این مساله گفته بود بازی کردن در لاپاز مثل غرق شدن زیر آب می ماند.

 

به دلیل همین شرایط بود که آرژانتین تا پیش از بازی دیروز پانزده سال بود که نتوانسته بود بولیوی را در خانه اش شکست دهد.

 

 

وقتی بازی دو تیم در ارتفاع 3600 متری از سطح دریا شروع شد ابتدا بولیوی بود که به گل رسید ولی در ادامه مسی و یارانش موفق شدند با گلهای لائوتارو و خواکین کورئا به پیروزی برسند.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.