حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1714085/44 زمان: 14:24   1399/07/26 بازدید: 5,371

کشتی‌گیر با خط‌دهی فضای مجازی ملی‌پوش نمی‌شود

دبیر: من رییس فدراسیون هستم، نه سرمربی!

رئیس فدراسیون کشتی گفت: به عنوان رئیس فدراسیون، در مسائل فنی، ریز نمی‌شوم و کادر فنی، پاسخگوی مسائل فنی است.

به گزارش "ورزش سه"، با پایان دور رفت لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی، حالا تیم های ملی استارت کار خود را بعد از ماهها تعطیلی زدند تا در مسابقات جهانی 2020 که اواخر آذرماه در صربستان برگزار می‌شود، شرکت کنند.


علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در گفت‌وگویی با سایت فدراسیون درباره مسائل روز این رشته به صحبت پرداخته و برخی ابهام‌ها را برطرف کرده است.


به دنبال داغ کردن تنور کشتی بودیم
فدراسیون کشتی به دنبال این بود که تنور کشتی داغ شود و دوباره کشتی گیران به روی تشک کشتی بازگردند و به همین منظور به دنبال گرفتن مجوز از وزارت بهداشت بودیم که خوشبختانه با برگزاری رقابت‌های لیگ با حفظ پروتکل های بهداشتی و موارد ایمنی موافقت شد. برای اتحادیه جهانی نیز خیلی مهم بود که کشتی گیران دوباره به روی تشک بازگردند و به اصطلاح تنور کشتی داغ شود چراکه لالوویچ عضو کمیته بین المللی المپیک و از افراد نزدیک به توماس باخ رئیس این کمیته نیز است.


می‌دانستم جهانی به خاطر روس‌ها برگزار می‌شود
به شخصه می دانستم که اتحادیه جهانی، رقابت های قهرمانی بزرگسالان جهان را برگزار می کند چراکه کشورهای شوروی سابق از جمله روسیه و کشورهای دیگر که در اتحادیه جهانی صاحب نفوذ نیز هستند، زمانی می‌توانند از دولت هایشان بودجه بگیرند که برگزاری مسابقات کشتی درمیان باشد.


تعطیلی باشگاه‌ها 3 سال دیگر خودش را نشان می‌دهد
شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه های کشتی، ضربه بزرگی به کشتی کشور خواهد زد. این موضوع از 3 سال دیگر خودش را نشان خواهد داد، زمانی که بچه های 9 و 10 ساله نتوانند در باشگاه کشتی ثبت نام کنند و به سراغ کشتی نیایند، آینده کشتی از نظر نیروی انسانی تأمین نخواهد شد.


دور رفت لیگ یک میلیارد برای ما هزینه داشت
درباره برگزاری لیگ به واقع فدراسیون کار سخت و مشکلی را انجام داد، چراکه هیچ موقع میزبان رقابت‌های لیگ و متحمل هزینه‌های آن نبود و فقط یک ناظر برای نظرات این مسابقات اعزام می‌کرد، اما با توجه به شرایط موجود و خواست فدراسیون برای برگزاری مسابقات، از نظر میزبانی، محل اسکان، تأمین غذای روزانه و همچنین انجام تست‌های کرونا به تیم‌ها کمک کردیم و برگزاری دور رفت این رقابت‌ها بیش از یک میلیارد تومان برای فدراسیون هزینه داشت. جا دارد از دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکر ویژه بکنم که شرایط کشتی کشور را درک کرد و مجوز برگزاری مسابقات را به ما داد. وقتی که کشتی گیر پس از چند ماه دوری از کشتی به روی تشک می آید گیج است و بعد از چند مسابقه به حالت طبیعی خود بر می گردد و این موضوع تنها در مسابقات اتفاق می افتد و حتی برگزاری اردو نیز این اثر را ندارد.


تجربیات خود را برای اتحادیه جهانی ارسال کردیم
تجربیات برگزاری این مسابقات را به رئیس فدراسیون کشتی صربستان به عنوان برگزار کننده مسابقات جهانی و همچنین اتحادیه جهانی ارسال کرده‌ایم. بسیار کار سختی بود که 400 تا 500 کشتی گیر، مربی و داور را بیاوریم و طوری مدیریت کنیم که موارد ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و مدیریت این کار برای اتحادیه جهانی و کشور صربستان که میزبان کشورهای جهان برای برگزاری مسابقات در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان است بسیار سخت و دشوار خواهد بود.


نام داورانی که برای قضاوت نیامدند، در یادمان می‌ماند
از تلویزیون و رادیو تشکر می کنم که کاری کردند که کشتی در خانه های مردم برود و این توجه آن‌ها به ورزش اول کشور بود. طبیعی بود که داوران پس از دوری از مسابقات تا حدودی از فرم اصلی خود خارج باشند اما در روزهای آخر به کار خود کاملا مسلط شدند. از داورانی که به یاری فدراسیون آمدند و در این مسابقات قضاوت کردند تشکر می‌کنم اما کار آن داورانی که دعوت ما را نپذیرفتند نیز به عنوان یک نکته منفی در ذهن ما می‌ماند. با 136 داور نمی‌شود کیفیت داوری را بالا برد، باید حتما این تعداد کم شود و روی کیفیت بسیار کار کنیم. آقای مصلایی پور را که داور جوان و با اخلاق المپیکی ما است و به زبان انگلیسی نیز مسلط است را به عنوان رئیس کمیسیون داوران انتخاب کردیم و از همه داوران می خواهم که به ایشان کمک کنند تا داوری کشور رشد کند تا در آینده بتوانیم یک مدرس در اتحادیه جهانی داشته باشیم، در زمان مرحوم خالدی وقتی ایشان رشد کرد، داوری ما نیز رشد پیدا کرد.


برای برگزاری مسابقات جهانی یک شرط گذاشته‌اند
در ایمیلی که اتحادیه جهانی زده اعلام کرده اند که مسابقات به صورت قطعی برگزار می‌شود اما یک اما و اگر گذاشته‌اند که بلیت‌ها را طوری بگیرید که بتوانید پس دهید و شیوع ویروس کرونا نیز در کشورها بالا نرود، اما همه این ها دلیل نمی شود که ما کار نکنیم و در جلسه ای که  با سفیر صربستان داشتیم هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.


من فقط رییس فدراسیون هستم، نه سرمربی
یک چیز را فراموش نکنیم که در دوره قبل رئیس فدراسیون هم سرمربی بوده و هم رئیس فدراسیون اما من فقط رئیس فدراسیون هستم و اگر قرار بود همه کارها را من انجام دهم که دیگر وجود سرمربی و روسای کمیته ها معنی نداشت. در جلسه با سرمربیان یک چیز را اعلام کردم و من خط مشی کلی را اعلام کرده‌ام که مراقب باشید خدای ناکرده حق کسی ضایع نگردد، چراکه به عدالت در کشتی اعتقاد دارم. تمام کارها را به مسئولان بخش های مختلف فدراسیون واگذار کرده ام و از آن ها توضیح می خواهم، در بحث فنی نیز کادر فنی و سرمربیان تیم های ملی باید پاسخگو باشند و در نهایت همه ما به جهت شفاف سازی موظفیم به اصحاب رسانه و مردم پاسخ دهیم و مسئولیت یعنی پاسخگو بودن.


کشتی‌گیر در فضای مجازی قهرمان نمی‌شود
من در مسائل خیلی ریز نمی شوم. در مورد تیم‌های ملی نیز اعلام می کنم که کشتی گیران بشنوند، کشتی‌گیر با فضای مجازی قهرمان نمی‌شود، و من توجهی هم به اینگونه مسائل نمی‌کنم و کشتی گیران با توسل به فضای مجازی و دادن خط و خطوط به دنبال ورود به تیم ملی نباشند، بلکه باید با عملکردشان روی تشک صاحب پیراهن تیم ملی شوند، نه حاشیه سازی در فضای مجازی. کشتی‌گیری بیاید بگوید من در مسابقات جهانی قزاقستان، رقابت‌های جام تختی، مسابقات قهرمانی آسیا در هند و تورنمنت‌های بین‌المللی و رقابت‌های لیگ نتیجه گرفته‌ام و اردو دعوت نشده‌ام حق با اوست، اما چند نفری که اعتراض دارند عملکردشان مشخص است، اما بهانه‌شان این است که می‌گویند با اختلاف کم باخته‌ایم.

 


وقت برای اجرای چرخه انتخابی نداشتیم
به شخصه به این چرخه معتقدم اما اجرای آن به 6 ماه زمان نیاز دارد ولی در حال حاضر که برای اولین بار در تاریخ اتحادیه جهانی 2 ماه قبل از برگزاری مسابقات اعلام به انجام شدن آن می‌کنند، باید تدبیر دیگری اندیشیده می‌شد، چرا که ما زمان نداشتیم و تا 15 آبان ماه باید اسامی تیم ملی به اتحادیه جهانی اعلام شود و قطعا مسابقات انتخابی درون اردویی نیز خواهیم داشت. البته در کشتی آزاد در سه وزن چندین کشتی‌گیر وجود داشتند و به دلیل کمبود جا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید تعداد نفرات دعوت شده کمتر می‌شد و به خاطر همین انتخابی این اوزان زودتر برگزار می‌شود، اما در مورد سایر کشتی‌گیران کادر فنی صلاح دانست تا کشتی‌گیران را در یک مرحله اردو زیر نظر داشته باشد تا از نظر بدنی و فنی در شرایط بهتری بتوانند به رقابت انتخابی بپردازند.


چاره‌ای جز رعایت کردن موارد بهداشتی نداریم
من هم برای ورود به اردوی تیم ملی تست کرونا دادم. ما برای رعایت پروتکل های بهداشتی و ایجاد فضای قرنطینه با مشکل اسکان مواجه بودیم زیرا ظرفیت خانه کشتی شهید ابراهیم هادی 90 تخت است و ما باید همزمان میزبان اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی باشیم و کار برایمان سخت است اما چاره‌ای جزء رعایت کردن موارد بهداشتی و ایمنی نداریم چراکه سلامتی کشتی‌گیران اولویت اصلی ما است. اردوی زیاد به کشتی گیر ضربه می‌زند و باید کشتی‌گیر خود را بیرون از اردو آماده کند. کشتی‌گیر باید در تشک حقش را بگیرد و بیاید بیرون و اگر کسی ببرد چه کسی می‌خواهد حقش را بخورد و قطعا نمی شود با توسل به پیج‌های مجازی عضو تیم ملی شد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.