حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1715778/44 زمان: 09:51   1399/08/06 بازدید: 2,035

کمرانی: برای کسب هر دو سهمیه المپیک می جنگیم

کرونای سرمربی و یک تکواندوکار زن مثبت شد

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان از مثبت شدن تست کرونای خود و یکی از ملی پوشان به عنوان دلیل تعویق اردوی تیم ملی خبر داد. 

به گزارش "ورزش سه"، تیم‌ملی تکواندو بانوان کشورمان قرار بود از روز 28 مهرماه تمرینات خود را با ترکیب مهلا مومن‌زاده، غزل سلطانی، ناهید کیانی و یلدا ولی‌نژاد در مرکز جهانی تکواندو آغاز کند؛ ملی‌پوشان در تاریخ تعیین شده با حضور در فدراسیون به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی تست کرونا دادند که پس از اعلام نتیجه، مشخص شد تست دو نفر اعضای تیم بانوان مثبت است و به همین دلیل اردوی تیم ملی به تعویق افتاد.
مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی تکواندوی بانوان در این باره به سایت فدراسیون گفت: پس از اینکه ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز برگزاری اردو تیم‌‌های ملی تکواندو را صادر کرد؛ جلسه‌ای با رییس فدراسیون تکواندو، نایب رییس بانوان و رییس سازمان تیم‌های ملی داشتیم که تاریخ آغاز اردوها به منظور حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک مشخص و قرار شد اردو را با 4 تکواندوکار آغاز کنیم، البته دست ما را برای دعوت از نفرات دیگر نیز باز گذاشتند.


وی افزود: بعد از آن جلسه و با توجه به شیوع دوباره ویروس کرونا و همچنین تعطیلی اربعین حسینی قرار شد اردو را از 28 مهرماه و بعد از انجام تست شروع کنیم. متاسفانه پس از اعلام جواب، نتیجه تست کرونا من و یکی از ورزشکاران مثبت اعلام شد. با توجه به این شرایط انشاءالله بعد پشت سر گذاشتن دوره درمان ویروس کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی اردو را آغاز می‌کنیم.


کمرانی عنوان کرد: برنامه‌ای 45 روزه را برای تمرینات در نظر گرفتیم و بعد از آن تکواندوکاران استراحتی 10 روزه را پشت سر می‌گذارند که پس از بازگشت، مجدد تست می‌دهند. با توجه به اینکه تاریخ دقیقی برای مسابقات کسب سهمیه مشخص نیست برنامه تمرینی را به این شکل اجرا می‌کنیم تا با اردوی طولانی مدت بچه‌ها دچار تمرین‌زدگی و خستگی نشوند. قطعا ما از این فرصتی که در اختیارمان قرار گرفته استفاده کرده و بر آمادگی جسمانی بچه‌ها و رفع مشکلات فنی آنها تمرکز می‌کنیم. همچنین بر تنوع تکنیکی و بدنسازی تاکید ویژه ای داریم تا آمادگی لازم را کسب نمایند.


سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: تلاش می کنیم با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی در طول اردو از تکواندوکارانی که پیش از این ملی‌پوش بوده‌اند به عنوان حریف تمرینی استفاده کنیم تا هم شانسی به آنها داده شود و هم ما بتوانیم اردونشینان را محک بزنیم؛ کسب سهمیه المپیک، مسابقات بسیار حساسی است، ما تلاش می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم و دو سهمیه المپیک توکیو را بدست آوریم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.