کد خبر: 1717093/43 زمان: 10:02   1399/08/13 بازدید: 60,119

زنیت چشم انتظار درخشش مهاجمان برابر لاتزیو 

سردار آزمون به دیدار خواستگار قدیمی می رود؟  

زنیت سن پترزبورگ که سردار آزمون ستاره خط حمله تیم ملی ایران در آن توپ می زند روز چهارشنبه یک بازی دشوار در لیگ قهرمانان اروپا دارد.

به گزارش"ورزش سه" فردا در سن پترزبورگ زنیت از لازیو میزبانی می کند در حالی که میزبان در خطر حذف از مرحله گروهی قرار دارد. 


شاگردان سرگئی سماک در هر دو بازی اول مرحله گروهی شکست خورده اند-مقابل کلوب بروژ در خانه و مقابل بورسیا دورتموند در خارج از خانه- و بدون امتیاز در قعر جدول هستند در حالی که لاتزیو حریف این تیم به لطف برد 3 بر یک برابر دورتموند در بازی اول اکنون با 4 امتیاز صدرنشین است. 


زنیت که هفتمین قهرمانی و همچنین دومین قهرمانی متوالی اش در لیگ روسیه را فصل گذشته تجربه کرد اما برای موفقیت در رقابت های قاره کار دشواری دارد. 
این تیم از 13 مسابقه آخر خود در رقابت های اروپایی تنها 3 پیروزی به دست آورده و در 9 مسابقه شکست خورده است. زنیت در 11 بازی آخرش در لیگ قهرمانان تنها دو برد به دست آورده است. 


این تیم فصل گذشته با وجود کسب 7 امتیاز از شش مسابقه ، پایین تر از لایپزیک، لیون و بنفیکا در رده چهارم قرار گرفت و اکنون نیز آن ها در معرض خطر جدی از دست دادن مرحله یک شانزدهم نهایی هستند و برای فرار از آن به کسب نتیجه در دو بازی متوالی برابر لاتزیو نیاز دارند.

 


زنیت در دو بازی اولش تنها یک گل به ثمر رسانده و این مسئولیت سردارآزمون و آرتم دزیوبا دو مهاجم مطرح این تیم را در این بازی بسیار سنگین کرده و برای بازی روز چهارشنبه این دو مهاجم تحت فشار زیادی قرار دارند چرا که باید زنیت را با گل هایشان به سمت پیروزی ببرند. هرچند مصدومیت آزمون ممکن است او را دستکم از بازی رفت محروم کند.


لاتزیو هم البته موقعیت خیلی محکمی در صدرجدول ندارد. آن ها در بازی گذشته برابر بروژ به تساوی رسیدند و اکنون با این تیم هم امتیاز هستند ضمن اینکه دورتموند تنها یک امتیاز کمتر دارد.  
اما ماجرای بازی سردار برابر لاتزیو از چند جهت می تواند قابل توجه باشد. آزمون که این فصل را بسیار خوب شروع کرده و در 11 مسابقه 6 گل زده و 3 پاس گل داده بود دوبازی گذشته تیمش در لیگ روسیه و بازی حساس در لیگ قهرمانان برابر دورتموند به خاطر سرماخوردگی و شبهاتی که نسبت به ابتلایش به ویروس کرونا وجود داشت از دست داد.


او بعد از پشت سرگذاشتن دوران بیماری شاید بتواند فردا در خط حمله زنیت در کنار آرتم دزیوبا بازی کند. زوج موفقی که فقط گذشته بیشترین گل را در لیگ روسیه به ثمر رسانده باید توان گلزنی اش در بازی های لیگ قهرمانان نشان بدهد چرا که زنیت در آستانه حذف قرار دارد.


اما بازی با لاتزیو از نظر دیگری هم می تواند برای مهاجم ایرانی یک مسابقه ویژه باشد. لاتزیو در سال های اخیر همواره مشتری جدی سردار آزمون بوده اما سردار پیشنهاد لاتزیو و دیگر تیم ها را در این سال ها نپذیرفت تا کماکان در فوتبال روسیه حضور داشته باشد. 


چند نکته درباره زنیت و لاتزیو
-دوتیم تا به حال با یکدیگر بازی نکرده اند
-بهترین های زنیت در این فصل آرتم دزیوبا با 6 گل و 3 پاس گل ، سردار آزمون با 6 گل و 3 پاس گل و الکساندر اروخین 6 گل و 2 پاس گل هستند.  
بهترین بازیکنان لاتزیو چیرو ایموبیله با 4 گل 1 پاس گل ، سرگی میلینکویچ-ساویچ 2 گل 1 پاس گل و فیلیپه کایسدو با 2 گل هستند.
سردار آزمون و مالکوم مصدومان تیم زنیت هستند و شاید بازی برابر لاتزیو را از دست بدهند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.