کد خبر: 1718241/44 زمان: 11:47   1399/08/19 بازدید: 31,012

جام جهانی قطر احتمالا بدون داوران ایرانی

فغانی از لیست بین المللی کنار گذاشته شد!

به نظر می رسد فدراسیون فوتبال تصمیم به کنار گذاشتن علیرضا فغانی از لیست الیت گرفته است. 

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا فغانی، شاخص ترین داور ایرانی در سال های اخیر بوده که توانسته در تورنمنت های مهمی همچون جام جهانی، المپیک و جام ملت های آسیا سوت بزند. مهاجرت او به استرالیا در ماههای اخیر شایعه کنار رفتنش از لیست داوران بین المللی ایران را داغ کرده؛ اتفاقی که گفته می شود قطعی شده و نام موعود بنیادی فر به جای فغانی به لیست الیت اضافه شده است. 


فغانی که در لیگ استرالیا سوت می زند و فقط در مسابقات بین المللی با نام ایران قضاوت می کند، شانس زیادی برای راهیابی دوباره به جام جهانی داشت و یکی از شانس های اصلی در میان داوران آسیایی برای قضاوت در جام جهانی 2022 قطر بود. 


در صورتی که کمیته داوران و فدراسیون فوتبال ایران تصمیم به کنار گذاشتن فغانی از لیست الیت گرفته باشند، احتمالا هم این داور شانس قضاوت در جام جهانی را از دست می دهد و هم ایران شانس بسیار کمی برای داشتن نماینده در میان داوران قضاوت کننده در جام جهانی قطر خواهد داشت. 


در این میان شاید بیشتر از همه دو کمک داور همراه فغانی یعنی محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری متضرر شوند که به خاطر کنار رفتن فغانی از لیست الیت باید همراه موعود بنیادی فر شوند و تیم جدیدی را تشکیل دهند، اما دیگر مثل گذشته شانس قضاوت در رویدادهای مهم مثل جام جهانی را نخواهند داشت. 


فدراسیون فوتبال هنوز این خبر را رسما تایید نکرده و باید دید واکنش رسمی مسئولان کمیته داوران به حذف نام فغانی چه خواهد بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.