کد خبر: 1718565/56 زمان: 11:58   1399/08/21 بازدید: 42,625

تا 28 آبان فرصت توافق و تغییر در لیست هست 

پرسپولیس در چه صورت می تواند بازیکن جدید جذب کند؟

مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ می گوید پرسپولیس درصورت خارج کردن نام یک بازیکن جدید که امسال جذب کرده، می تواند بازیکن جدید جذب کند.

به گزارش "ورزش سه"، فریبرز محمود زاده، مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که تاکنون شاهین طاهرخانی و رضا شکاری هیچ گونه برگه فسخ قراردادی را به سازمان لیگ نداده اند.
محمودزاده گفت: فسخ موجه با دلیل موجه که آیتم های خاص خودش را دارد. این فسخ برمیگردد به بند فسخ یک طرفه هایی که در توافقات انعقاد قرارداد وجود دارد یا مشکلاتی که در بحث پرداخت مطالبات به وجود می آید. مانند عدم پرداخت حقوق بازیکن به مدت 2 ماه.


وی ادامه داد: در همان قضیه هم تا مادامی که فصل مسابقاتی آن لیگ مورد نظر شروع نشده باشد، کاربرد ندارد. مثلا اکنون در ابتدای لیگ جدید 99-1400 هستیم، عملا قضیه عدم پرداخت مطالبات به مدت 2 ماه وجود ندارد.
محمودزاده در مورد فسخ قرارداد شاهین طاهرخانی با باشگاه استقلال گفت: ایشان به صورت یک طرفه فسخ نکرده اند. متاسفانه در رسانه ها مباحثی مطرح می شود که یا تحقیقی صورت نمی گیرد یا از ما در این رابطه سوالی پرسیده نمی شود. طاهرخانی هنوز در سازمان لیگ قراردادش را فسخ نکرده است. به عنوان نمونه، در رسانه ها مطرح شد که آقای شکاری بازیکن تراکتورسازی قراردادش را فسخ کرده و حتی منجر به صدور بیانیه ها شد در حالیکه این بازیکن در سازمان لیگ فسخ یک طرفه ای فسخ نشده است.


وی ادامه داد: از آنجایی که لیگ جدید شروع شده، تا 28 آبان ماه تیم ها فرصت دارند بازیکنی را به لیست اضافه کرده یا بازیکنی را از لیست خارج کنند اما باید به صورت توافقی باشد. بر فرض تیمی 7 سهمیه لیگ برتری را جذب کرده و قصد دارد بازیکن جدیدی را جذب کند. باشگاه و بازیکنی که قرار است جدا شود تا یک سهمیه آزاد شود، باید با یکدیگر در این زمینه توافق کنند، حتی اگر آن بازیکن در هفته اول نیز به میدان رفته باشد.
محمودزاده در مورد شرایط اضافه کردن بازیکن به لیست تیم هایی که سهمیه های لیگ برتری را جذب کرده اند گفت: اگر تیمی هر 7 سهمیه لیگ برتریش را پر کرده باشد، فقط در صورت توافق باشگاه به عنوان کارفرما و بازیکن به عنوان کارمند، آن تیم می تواند نام بازیکن را از لیست خارج کند و نباید تحت هر شرایطی سقف سهمیه لیگ برتری شکسته شود. اگر پرسپولیس به دنبال بازیکن جدید است، باید با توافق یکی از 7 خرید جدید لیگ برتری امسالش را از لیست خارج کند. باشگاه ها تا 28 آبان فرصت دارند لیست خود را تکمیل کنند. 


او گفت: خارج کردن یک بازیکن از لیست به صورت یک طرفه، امکان پذیر نیست. یک قانون دیگر به نام لیست مازاد وجود دارد. یک باشگاه می توانست یک بازیکن تحت قرارداد را تا 30 روز مانده به پایان پنجره تابستانی در لیست مازاد قرار بدهد که اگر این کار را انجام نداد، پس یعنی دیگر در لیست مازاد قرار دادن امکان پذیر نیست.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.