کد خبر: 1719827/1 زمان: 15:23   1399/08/28 بازدید: 14,786

اختلاف نجومی دستمزد همیلتون و لطیفی در فرمول یک

دستمزد همیلتون در فصل جاری 40 میلیون پوند بود یعنی او برای تمدید سه ساله قراردادش، حداقل 120 میلیون پوند از تیم جدیدش طلب خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از تسنیم، لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس با برتری در گرندپری ترکیه برای هفتمین بار قهرمان مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک شد و به رکورد میشائیل شوماخر افسانه‌ای رسید. او بلافاصله به خانه خود در موناکو رفت تا پس از استراحت و بازبینی فیلم مسابقه، برای سه گرندپری بعدی در خاورمیانه آماده شود.

 

قرارداد همیلتون حدود 40 روز دیگر به پایان می‌رسد و دغدغه بعدی او و تیم مرسدس،‌ تمدید قرارداد سنگین این راننده انگلیسی یا رضایت دادن به جدایی اوست.

 

دستمزد همیلتون در فصل جاری 40 میلیون پوند بود یعنی او برای تمدید سه ساله قراردادش، حداقل 120 میلیون پوند از تیم جدیدش طلب خواهد کرد.

 

نکته جالب در مقایسه دستمزد 20 راننده حاضر در فرمول یک، اختلاف 39.8 میلیون پوندی همیلتون و نیکولاس لطیفی راننده کانادایی اما ایرانی‌الاصل تیم ویلیامز است. لطیفی در نخستین سال حضور خود در فرمول یک،‌ تنها 175 هزار پوند دستمزد می‌گیرد.

 

سباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری که سابقه چهار قهرمانی در مسابقات فرمول یک را دارد با وجود فصل ناموفقی که پشت سرگذاشت با 37 میلیون پوند،‌ دومین راننده گران‌ F1 است.

 

مقایسه دستمزد 20 راننده حاضر در فرمول یک

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.