حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1720321/1 زمان: 10:12   1399/09/01 بازدید: 2,580

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان 40 تیمی می‌شود

رقابت‌های تنیس روی میز قهرمانی جهان از سال 2022 با حضور 40 تیم برگزار خواهد شد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز، جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ( ITTF ) با حضور اعضای این فدراسیون و کنفدراسیون‌های قاره‌ای برگزار شد. در این جلسه که تصمیمات مهمی نیز گرفته شد، افشین بدیعی نایب رئیس کنفدراسیون آسیا و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی حضور داشت.
 

بدیعی در خصوص تصمیمات این جلسه گفت: یکی از تصمیمات مهم پیشنهاد فدراسیون هنگ کنگ بود که طبق مصوبه قبلی قرار بود از سال 2022 در مسابقات تیمی جهان در چین 32 تیم حضور داشته باشند که با موافقت اعضای هیئت رئیسه فدراسیون جهانی این تعداد به 40 تیم رسید که سهم قاره آسیا در این مسابقات از 8 به 10 تیم افزایش یافت.

 

 

نایب رئیس کنفدراسیون آسیا در ادامه اظهار داشت: هیئت رئیسه فدراسیون جهانی با طرح برنامه جوانان که در آن مسابقات جدید در رده‌های سنی مختلف طراحی شده بود، موافقت کرد و همچنین شرایط سنی از زیر 21 سال به صورت دو سال به دو سال انجام خواهد بود، یعنی از سال 2021 شرایط سنی مسابقات شامل زیر 21 سال، زیر 19 سال ، زیر 17 سال ، زیر 15 سال ، زیر 13 سال و زیر 11 سال خواهد بود.

 

بدیعی در خصوص برگزاری مسابقات جهانی 2020 بوسان کره جنوبی گفت: با توجه به مشکلات ویروس کرونا در دنیا و محدودیت‌های به وجود آمده، فدراسیون تنیس روی میز کره جنوبی با توجه به شرایط سخت برگزاری این رقابت‌های مهم جهانی پیشنهاد داد که این مسابقات با تیم‌های محدودتری در حد 8  یا 16 تیم برگزار شود که کلیه اعضای هیئت رئیسه فدراسیون جهانی با این پیشنهاد موافقت کردند که در صورت مساعد شدن شرایط حداکثر مسابقات تیمی جهان در کره جنوبی با 16 تیم برگزار شود و در غیر این صورت با 8 تیم در بخش آقایان و 8 تیم در بخش بانوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قرنطینه تیم‌ها انجام شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.