کد خبر: 1721208/51 زمان: 00:06   1399/09/05 بازدید: 32,198

یک ایرانی سرمربی زیر 21 ساله‌های سوئد شد

سرمربی جوان ایرانی – اروپایی تیم گوته بورگ سوئد هدایت تیم زیر 21 سال‌های سوئد را بر عهده گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، پویا اسبقی مربی ایرانی – سوئدی که پیش از این با هدایت تیم فوتبال "دالکورد" سوئد نام خودش را به‌عنوان جوان‌ترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال سوئد مطرح کرد، از سوی فدراسیون این کشور هدایت سرمربی تیم فوتبال زیر 21 سال‌های سوئد را بر عهده گرفت.


در همین ارتباط رسانه‌های سوئدی با پرداختن به این مطلب نوشتند:


پوریا اسبقی حالا با ترک "گوته بورگ" به‌عنوان سرمربی جدید تیم U-21 سوئد انتخاب شد که به گفته خودش افتخار بسیار بزرگی برای او محسوب می‌شود.

 

 

 


این در حالی است که تیم زیر 21 ساله‌های سوئد با قبول شکست از ایتالیا نتوانست جواز حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های اروپا در رده زیر21 سال‌ها را کسب کند و حالا با حضور اسبقی جوان می‌رود تا روزهای جدیدی را تجربه کند. 


درخصوص پویا اسبقی می‌توان گفت که او در ۲۳ سالگی فوتبال بازی کردن را کنار گذاشت و به مربی‌گری روی آورد؛ او ابتدا در سطوح جوانان و نوجوانان به فعالیت پرداخت اما پس از مدتی سرمربی تیم رزگارد شد و توانست همراه این تیم از سطح ۶ به ۵ صعود کند.


اسبقی در سال ۲۰۱۶ پس از مدتی دستیاری در تیم دالکورد درحالی‌که فقط ۳۱ سال سن داشت سرمربی این تیم شد و جوان‌ترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال سوئد شد.


وی چند ماهی را نیز به‌عنوان سرمربی باشگاه فوتبال "یفله" فعالیت کرد و سپس در ژانویه ۲۰۱۸ سرمربی "گوته بورگ شد" تا نخستین تجربه وی در سطح اول فوتبال سوئد رقم بخورد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.