کد خبر : 1721208 | 05 آذر 1399 ساعت 00:06 | 42.2K بازدید | 3 دیدگاه

یک ایرانی سرمربی زیر 21 ساله‌های سوئد شد

سرمربی جوان ایرانی – اروپایی تیم گوته بورگ سوئد هدایت تیم زیر 21 سال‌های سوئد را بر عهده گرفت.

یک ایرانی سرمربی زیر 21 ساله‌های سوئد شد

به گزارش "ورزش سه"، پویا اسبقی مربی ایرانی – سوئدی که پیش از این با هدایت تیم فوتبال "دالکورد" سوئد نام خودش را به‌عنوان جوان‌ترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال سوئد مطرح کرد، از سوی فدراسیون این کشور هدایت سرمربی تیم فوتبال زیر 21 سال‌های سوئد را بر عهده گرفت.


در همین ارتباط رسانه‌های سوئدی با پرداختن به این مطلب نوشتند:


پوریا اسبقی حالا با ترک "گوته بورگ" به‌عنوان سرمربی جدید تیم U-21 سوئد انتخاب شد که به گفته خودش افتخار بسیار بزرگی برای او محسوب می‌شود.

 

 

1546738

 


این در حالی است که تیم زیر 21 ساله‌های سوئد با قبول شکست از ایتالیا نتوانست جواز حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های اروپا در رده زیر21 سال‌ها را کسب کند و حالا با حضور اسبقی جوان می‌رود تا روزهای جدیدی را تجربه کند. 


درخصوص پویا اسبقی می‌توان گفت که او در ۲۳ سالگی فوتبال بازی کردن را کنار گذاشت و به مربی‌گری روی آورد؛ او ابتدا در سطوح جوانان و نوجوانان به فعالیت پرداخت اما پس از مدتی سرمربی تیم رزگارد شد و توانست همراه این تیم از سطح ۶ به ۵ صعود کند.


اسبقی در سال ۲۰۱۶ پس از مدتی دستیاری در تیم دالکورد درحالی‌که فقط ۳۱ سال سن داشت سرمربی این تیم شد و جوان‌ترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال سوئد شد.


وی چند ماهی را نیز به‌عنوان سرمربی باشگاه فوتبال "یفله" فعالیت کرد و سپس در ژانویه ۲۰۱۸ سرمربی "گوته بورگ شد" تا نخستین تجربه وی در سطح اول فوتبال سوئد رقم بخورد.

دیدگاه‌ها