کد خبر : 1721257 | 05 آذر 1399 ساعت 10:51 | 62K بازدید | 12 دیدگاه

هفتادمین گل خانگی در سی‌ال

رکورد جدید کریستیانو؛ یک برابری دیگر با لیونل مسی

کریستیانو رونالدو با گلزنی برای یوونتوس در مقابل فرنتس واروش به رکوردی دست یافت که به جز او تنها رقیب بزرگش لیونل مسی توانسته بود به نام خود ثبتش کند.

رکورد جدید کریستیانو؛ یک برابری دیگر با لیونل مسی

به گزارش "ورزش سه"، دو تیم یوونتوس و فرنتس واروش دیشب در شهر تورین به مصاف هم رفتند و کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی بزرگ یووه در این بازی در نیمه اول و در دقیقه 35 دروازه تیم مجارستانی را باز کرد تا کار را برای تیمش به تساوی بکشاند. اما این گل برای رونالدو اهمیت ویژه‌ای داشت.

 

 

گل رونالدو در بازی دیشب هفتادمین گلی بود که ابرستاره پرتغالی در لیگ قهرمانان اروپا در بازی‌های خانگی تیمهایش به ثمر می رساند. این رکوردی است که تا پیش از رونالدو تنها یک نفر موفق به ثبت آن شده بود: حریف بزرگ و ازلی کریستیانو، لیونل مسی.

 

شاگردان پیرلو که در خانه ابتدا با گل دقیقه 19 از حریف عقب افتاده بودند در دقیقه 35 شاهد بودند که رونالدو پاس خوان کوادرادو را از فاصله دور به تور دروازه فرنتس واروش دوخت. در پایان بازی هم آلوارو موراتا یک گل دیگر برای یووه زد تا سه امتیاز این بازی نصیب رونالدو و هم تیمی‌هایش شود.

 

شوت سرکش رونالدو برای زدن گل شماره 70 او در بازی‌های خانگی لیگ قهرمانان

 

رونالدوی 35ساله در این فصل شروع پرقدرتی داشته. او تا اینجا برای یوونتوس در سری آ پنج بار به میدان رفته و در این پنج مسابقه 8 گل به ثمر رسانده است. رونالدو که دو بازی اول تیمش در لیگ قهرمانان را به دلیل مثبت شدن تست کرونایش از دست داده بود حالا موفق شد اولین گل خود در چمپیونزلیگ این فصل را هم به ثمر برساند. گلی که برای او با ثبت یک رکورد همراه بود.

 

 

رونالدو تا این لحظه در کل 172 بازی در لیگ قهرمانان انجام داده و در این تورنمنت 131 گل به ثمر رسانده است. او تا امروز پنج بار فاتح لیگ قهرمانان شده و با پیراهن تیم سابقش رئال مادرید سالها از مدعیان قهرمانی در این تورنمنت بوده است.

 

رونالدو و مسی در یک رکورد دیگر به هم رسیدند؛ دو هیولای دنیای فوتبال

 

رونالدو اخیراً با عبور از رکورد 100 گل ملی فاصله اش را با علی دایی به عنوان بهترین گلزن ملی تاریخ فوتبال کمتر کرده و از این گذشته با ادامه گلزنی برای یوونتوس حالا علاوه بر رکورد گلهای ملی، رسیدن به رکورد گلزنی در تاریخ فوتبال را هم هدف گرفته است.

 

 

دیدگاهها