کد خبر: 1721495/56 زمان: 12:00   1399/09/06 بازدید: 58,898

گل میلیچ،استوری مشترک طرفداران استقلال

تنها کرواتی که آبی‌ها، دوست دارند!(عکس)

هرویه میلیچ مدافع کروات آبی ها، با گل زیبایی که دیروز وارد دروازه ماشین سازی کرد، تفاوت میان یک بازیکن عادی و کسی که سالها در سری آ حضور داشته را نشان داد.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که به نظر می رسید کار استقلال در برابر ماشین سازی گره خورده و دفاع چند لایه و پرتراکم بازیکنان ماشین اجازه خلق موقعیت به شاگردان فکری را نمی دهد، این میلیچ بود که با یک شوت بسیار زیبا، 3 امتیاز حساس را به نام استقلال نوشت.


در دقیقه 57 مسابقه بود که شاگردان بیاتلو پشت محوطه جریمه، بر روی آرش رضاوند مرتکب خطا شدند که علی بای داور مسابقه به نشانه خطا در سوت دمید و یک ضربه ایستگاهی نصیب استقلال شد.

 

 

 

 

 

 


چند بازیکن استقلال برای زدن این ضربه، پشت توپ قرار گرفتند. محمد نادری در حالیکه با دست چپ جلوی دهانش را گرفته بود، صحبت هایی را با میلیچ مطرح می کرد و گویا به بازیکن کروات تیمش گرا می داد که توپ را به کدام نقطه بزند.

 

 

 

 


سرانجام وریا غفوری و میلیچ پشت این ضربه قرار گرفتند. غفوری در دیدارهای گذشته استقلال بخصوص در فصل گذشته، ضربات ایستگاهی بسیار خوبی را به سمت دروازه رقیبان زد و به نظر می رسد این بار نیز او این ضربه را به سمت دروازه محمدباقر صادقی بزند.اما ناگهان میلیچ با یک دورخیز کوتاه به سمت توپ رفت و با پای چپ توپ را از بالای دیوار دفاعی ماشین سازی عبور داد و ضربه او دقیقه به سمت کنج دروازه و محل اتصال تیرهای دروازه ضلع غربی ورزشگاه آزادی رفت.صادقی با وجود اینکه پرش بلندی داشت، هر چقدر که به بدنش کش داد، نتوانست این توپ را مهار کند و مدافع کروات آبی ها به زیبایی هر چه تمام تر توانست تک گل بازی را به ثمر برساند.

 

 

 


میلیچ که بارها و بارها عنوان شده است از لحاظ ظاهری به لیونل مسی اسطوره فوتبال آرژانتین و دنیای فوتبال شباهت دارد، این بار نشان داد که نه فقط از لحاظ ظاهر بلکه از لحاظ زدن ضربات ایستگاهی نیز می تواند ذهن مخاطبان را به سوی مسی ببرد بخصوص اینکه کف استوک های این بازیکن آبی و اناری بود و شباهت زیادی به پیراهن بارسلونا داشت.


میلیچ پس از به ثمر رساندن این گل زیبا، به سمت گوشه زمین رفت و با هم تیمی هایش به شادی پرداخت. او موفق شد سومین گلش با پیراهن استقلال را در طول زمان حضورش به ثمر برساند.

 

 

 


پیش از شروع فصل، اخبار زیادی مبنی بر جدایی میلیچ از استقلال به گوش می رسید و حتی عنوان شد او قراردادش را با آبی پوشان فسخ کرده است، ولی این بازیکن در همین دو دیدار استقلال نشان داد که چه مهره مهمی است. او در بازی با فولاد قایدی را با یک پاس خوب صاحب موقعیت کرد که منجر به خطای پنالتی شد و در این دیدار نیز یک گل زیبا به ثمر رساند تا نشان دهد چقدر در تیمش تأثیر گذار است.

 

 

گل میلیچ به حدی زیبا بود که باعث تحسین هواداران استقلال نیز شد. آنها در فضای مجازی نسبت به این سوپرگل، واکنش نشان دادند که تعدادی از آنها را با همدیگر مرور می کنیم:


*عمر: مثلِ شوقش برای پوشیدنِ دوباره‌ی این پیراهن و مثلِ تلاش بعضی ها برای نبودنش؛ مثلِ شایستگیِ یک مرد برای یک عبارت؛ این میلیچ است؛ میراثِ نجیبِ استرا.


*عرفان: به جای اینکه فکر مسائل دیگه ای باشه، دو تا بازیکن خارجی آورد که هم کیفیت فنی عالی ای دارن و هم از نظر اخلاقی الگوی بقیه هستن. هزار و یک دلیل برای دوست داشتن استراماچونی!


*نازار: گاهی برای چیزی یا کسی صبوری کردن، ارزشش رو داره. گاهی وقتا میتونی صبر کنی تا از غوره حلوا بگیری. میلیچ دقیقا اون بازیکنیه که ارزشش رو داشت صبر کنی تا برگرده و توی تیم بمونه. یک خارجی با کیفیت و با تعصب!

 

 

 


*مریم بلو: مسی می تونه گل میلیچ رو برای بچه هاش بذاره و بگه: That's My Boy


*علی رضایی: این بغل پا زدن میلیچه. میلیچ نه مثل هم پستی‌های قبلی خودش دلبری مجازی بلده، نه خالکوبی داره، نه اهل دوده (تازه با ساریم گشته!)، نه قلب آبی بالای پیجشه، نه فوتبال پیچیده‌ای داره، نه لقبی بهش دادن، نه اهل باندبازیه و نه حتی شادی بعد گل خاصی داره با همین بغل پا از خیلی‌ها بهتره!


تاجیران :امیدوارم بدل میلیچ هم تو بارسا دوباره به روزهای اوجش برگرده.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.