کد خبر: 1721647/50 زمان: 21:25   1399/09/06 بازدید: 27,556

اندوه، خشم، باتوم؛ روزهای سخت آرژانتینِ بدون دیگو

صدها آرژانتینی که برای رسیدن به محل قرارگیری تابوت دیگو مارادونا به خیابان‌های بوئنس‌آیرس آمده بودند با پلیس درگیر شدند.

به گزارش "ورزش سه"، صدها هوادار آرژانتینی دیگو مارادونا که برای رسیدن به محل قرارگیری تابوت اسطوره فوتبال این کشور به خیابان‌های بوئنس‌آیرس آمده بودند با پلیس درگیر شدند. هواداران آرژانتینی با ترکیبی از غم و اندوه و شور اشتیاق برای آخرین دیدار با اسطوره‌شان به خیابان‌های پایتخت ریختند و در این میان با عبور از موانع ایجاد شده در سطح خیابان‌ها با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

 

تابوت مارادونا در حالی در کاخ ریاست جمهوری کاسا روسادا قرار گرفته که تابوت او با پرچم آرژانتین و پیراهن شماره 10 افسانه ای او تزئین شده است.

 

 

درگیری هواداران مارادونا با پلیس ضدشورش برای رسیدن به کاخ ریاست جمهوری و آخرین دیدار با دیگو.

 

 

سر و صورت خونین هواداران آرژانتینی مارادونا بعد از درگیری با پلیس ضد شورش در بوئنس آیرس.

 

 

ترکیب شور و اندوه هواداران مارادونا. گریه از صمیم قلب در خیابان‌های پایتخت آرژانتین.

 

 

تلاش پلیس برای ممانعت از هجوم صدها هوادار به سمت کاخ ریاست جمهوری و خارج شدن اوضاع از کنترل نیروهای حفظ نظم.

 

 

این در حالی است که از دیشب ده‌ها هزار هواداران مارادونا در آرژانتین به خیابان‌ها آمدند تا غم و اندوه خود از درگذشت او را ابراز کنند. هواداران دیگو به سمت خانه دوران کودکی او رفته و در مقابل آن حلقه های گل قرار دادند. استادیوم بوکا جونیورز هم شامل صحنه هایی مشابه بود.

 

تابوت مارادونا بر اساس اعلام رسمی در آرژانتین به مدت سه روز در کاخ ریاست جمهوری خواهد ماند. آلبرتو فرناندس رئیس جمهور کشور بعد از درگذشت مارادونا در این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

 

 

 

 

 

روزنامه اوله چاپ آرژانتین گزارش داد که هجوم هواداران مارادونا برای عبور از موانع پلیس و حرکت به سمت کاخ ریاست جمهوری در دقایقی آنقدر زیاد بوده که نیروهای امنیتی نگران در هم شکستن همه حصارها و موانع بوده اند. اما در حالی اکثر هواداران در حال حرکت به سمت کاخ ریاست جمهوری در دایره ای به شعاع حدوداً سه کیلومتری متوقف شده بودند در یکی از مناطق هجوم مردم حفظ آرامش از دست پلیس خارج شده و درگیری بین هواداران و پلیس ضد شورش اتفاق افتاده است.

 

بر اساس گزارشها از آرژانتین در دقایق بعدی با بالا گرفتن درگیری‌ها بین نیروهای پلیس و هواداران، پلیس به شلیک گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور رو آورده و این اقدامات به زخمی شدن ده‌ها نفر منجر شده است.

 

 

این درگیری درست در منطقه ای رخ داده که خیابان 25 می از آن عبور می کند و بخشی از مراسم تشییع جنازه مارادونا در این خیابان شهر بوئنس آیرس برگزار خواهد شد.

 

 

هر چهار خیابان منتهی به کاخ ریاستجمهوری کاسا روسادا محل قرارگیری تابوت مارادونا توسط پلیس بسته شده است چرا که نیروهای امنیتی نمی خواهند با هجوم تعداد زیادی از هواداران کنترل جمعیت از دست شان خارج شود. به خصوص در شرایط فعلی که هر گونه تجمع می تواند احتمال افزایش تعداد بیشتری به ویروس کرونا را افزایش بدهد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.