کد خبر: 1721668/50 زمان: 23:50   1399/09/06 بازدید: 12,889

توقف میلان بدون زلاتان؛ پیروزی پرگل توپچی‌ها

هفته چهارم مرحله گروهی لیگ اروپا با توقف آث میلان مقابل لیل و پیروزی راحت آرسنال مقابل مولده از نروژ به پایان رسید.

به گزارش "ورزش سه"، مهمترین دیدارهای هفته چهارم لیگ اروپا با توقف آث میلان در خانه لیل در شبی که این تیم بدون ستاره اش زلاتان ابراهموویچ به میدان رفته بود و پیروزی راحت شاگردان میکل آرتتا بر حریف نروژی اش مولده همراه بود.

 

در بازی اول که به میزبانی لیل برگزار شد آث میلان که در این بازی زلاتان را در ترکیب خود نمی دید مقابل لیل به تساوی 1-1 دست یافت. لیل با این تساوی حالا با کسب 8 امتیاز از 4 بازی صدرنشین گروه H لیگ اروپا است و میلان با 7 امتیاز از چهار بازی در رتبه دوم گروه ایستاده. اسپارتا پراگ و سلتیک هم به ترتیب با شش و یک امتیاز در رتبه های سوم و چهارم هستند.

 

 

دیدار دو تیم میلان و لیل یک بازی برابر بود و این نتیجه را می‌توان منصفانه‌ترین نتیجه برای دیدار دو تیم تلقی کرد.

 

درحالیکه نیمه اول بدون گل به پایان رسید درحالیکه تنها یک دقیقه از شروع نیمه دوم نگذشته بود سامو کاستیخو بازیکن میلان دروازه لیل را باز کرد. ربیچ یک پاس گل عالی در اختیار کاستیخو گذاشت تا او با یک بغل پا دروازه تیم فرانسوی را باز کند. با اینکه در ادامه میلان تا اندازه‌ای بهتر کار می‌کرد تیم میزبان در دقیقه 65 بعد از شروع سریع بازی از یک پرتاب اوت موفق شد توسط جاناتان بامبا به گل برسد. دوناروما در نیمه اول چند سیو داشت اما دروازه بان لیل به جز صحنه منجر به گل عملاً با تهدیدی جدی روی دروازه اش مواجه نشد.

 

 

اما در بازی دیگر که به میزبانی مولده در نروژ برگزار شد شاگردان آرتتا با گلهای نیکلاس په‌په، ریس نلسون و فلوریان بالوگان در نیمه دوم موفق شدند حریف را در خانه خود 3-0 شکست دهند.

 

آرسنال با این پیروزی در پایان هفته چهارم همه امتیازهای ممکن را بدست آورده و با 12 امتیاز صدرنشین گروه B رقابتها است. مولده با 6 امتیاز در رتبه دوم است و راپید وین با 4 امتیاز در رتبه سوم جدول گروه ایستاده. دانداک هم با تنها یک امتیاز قعرنشین جدول گروه است.

 

نیکلاس په‌په که در جریان تساوی این هفته آرسنال مقابل لیدز در لیگ برتر به دلیل اخراج بی دلیل با انتقادهای شدیدی مواجه شده بود در این بازی گل اول آرسنال را به زیبایی وارد دروازه مولده کرد تا از زیر فشارها فرار کند. په‌په که بعد از اخراج شدن در بازی مقابل لیدز عامل اصلی تساوی 0-0 آرسنال تلقی شده بود از فرصتی که آرتتا در مقابل مولده در اختیارش گذاشته بود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

 

 

بعد از گل په‌په در دقیقه 50 مسابقه قفل دروازه تیم نروژی برای توپچی ها باز شد. پنج دقیقه بعد ریس نلسون اختلاف را به دو گل رساند و در اواخر مسابقه در دقیقه 83 نوبت به فلوریان بالوگان رسید که اولین گل خود برای آرسنال را وارد دروازه حریف کند.

 

 

با اینکه نیمه اول برای دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید ولی درخشش نیکلاس په‌په در این نیمه برای همه بینندگان مشخص بود. او در این نیمه سه شوت روانه دروازه حریف کرد و دقت پاسهایش در این نیمه صد در صد بود. په‌په در شروع نیمه دوم مزد درخشش خود را دریافت کرد و موفق شد تیم آرتتا را پیش بیندازد.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.