کد خبر: 1722121/47 زمان: 12:45   1399/09/09 بازدید: 31,912

پرسپولیس - شهرخودرو؛ اولین بازی کرونایی! (عکس)

سال گذشته تیم های پرسپولیس و شهرخودرو در حالی به مصاف هم رفتند که شیوع ویروس کرونا در ایران رسما تائید شده بود.

به گزارش "ورزش سه"، اواخر بهمن سال گذشته بود که به صورت رسمی تائید شد که ویروس کرونا در ایران نیز شیوع پیدا کرده و همین موضوع تاثیر خود را روی فوتبال هم گذاشت. اگرچه صحبت های ضد و نقیض زیادی درباره زمان شیوع به میان آمده اما از همان تاریخ بود که سازمان لیگ فوتبال ایران تصمیم گرفت که بازی ها بدون حضور تماشاگر برگزار شوند تا به این شکل نخستین پروتکل مربوط به پاندمی کووید19 در لیگ برتر را تنظیم کرده باشد.

 

بنابراین دیدار تیم های پرسپولیس با شهرخودرو، به نخستین مسابقه خانگی سرخ های پایتخت تبدیل شد که در همه گیری کرونا به انجام می‌رسید. بنابراین شاگردان یحیی گل محمدی در ورزشگاهی خالی از تماشاگر در مقابل تیم سابق سرمربی خود به میدان رفتند و از هفته بیست و یکم لیگ نوزدهم، فصل تازه شیوه برگزاری مسابقات را استارت زدند.

 

 

نکته جالب این است که پیش از شروع بازی مربیان و بازیکنان دو تیم بدون رعایت فاصله اجتماعی و حتی بدون ماسک یکدیگر را در آغوش می‌کشیدند و اهمیت خاصی به این موضوع نمی‌دادند. با این حال حضور علی صفایی داور قمی فوتبال ایران که از مرکز کرونا در ایران خود را به استادیوم آزادی رسانده بود، برخی نگرانی ها را به وجود آورد که او سپس در گفتگو با ورزش سه گفت که تست داده و به استادیوم آمده است.

 

 

در نهایت پرسپولیس با نتیجه 3-1 از سد شهرخودرو گذشت و همین پیروزی سبب شد تا قرمزها مدعی این شوند که دیگر تیم ها به خاطر اختلاف 10 امتیازی با پرسپولیس، به دنبال تعطیلی لیگ هستند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.