کد خبر : 1729830 | 17 دی 1399 ساعت 13:07 | 43.1K بازدید | 0 دیدگاه

من هم از حضور علی کریمی حمایت می‌کنم

جهانبخش:به سرمربی گفته‌ام این شرایط قانعم نمی‌کند

هافبک ایرانی تیم برایتون انگلیس می گوید حضور فوتبالیست ها در انتخابات فدراسیون فوتبال اتفاق خوبی است.

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا جهانبخش بازیکن ۲۷ ساله تیم ملی فوتبال کشورمان بعد از مدت‌ها سکوتش را شکست و در گفت‌وگویی مفصل با ایرنا، درباره آخرین وضعیت خودش و برایتون، احتمال جدایی‌اش، شرایط تیم ملی فوتبال ایران، انتخابات فدراسیون فوتبال، داماش گیلان و ... صحبت کرده که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

 


**انتظارات از برایتون بالا است
متاسفانه نتایج کسب شده باعث شده فشار زیادی روی تیم به وجود بیاید. ما در یکی سری از بازی‌ها واقعا خوب بودیم اما به نتیجه‌ای که مستحقش بودیم نرسیدیم. همین مساله استرس را روی تیم ما بیش از پیش کرد. از طرفی انتظارات هم از ما بالاست چرا که تیم خوبی داریم. با این وجود هنوز بازی‌های زیادی باقی مانده است.

 


**دلیل ماندن در برایتون؟
یکی از دلایلی که باعث شد بمانم همین مساله بود که می‌دانستم فصل متفاوتی در انتظارم خواهد بود. متاسفانه بازهم مصدومیت همسترینگ به سراغم آمد و چند بازی را از دست دادم. همانطور که گفتی پیشنهادهای خوبی در تابستان داشتم اما نهایتا با صحبت‌هایی که سرمربی تیم و مدیر باشگاه با من داشتند از من خواستند که هرطور شده بمانم و قول دادند که شرایط بهتر خواهد شد. بعد از مصدومیت اخیر هم در تمام بازی‌ها اکثرا به میدان رفتم. ۲ یا سه بازی را از ابتدا شروع کردم اما به آنها گفتم که این، من را راضی نمی‌کند. از شرایطم در این فصل هم راضی بودم و هم راضی نبودم. صحبت‌هایی که من را قانع کرد تا بمانم بهتر از چیزی بود که در واقعیت رخ داد. با این وجود در هر مسابقه، هر تعداد دقیقه‌ای که بازی به من برسد سعی می‌کنم برای تیم بازیکن خوب و مثمر ثمری باشم.

 


**نیمکت نشینی با وجود شرایط خوب
چیزی که برای خود من هم عجیب بوده همین مساله است. صحبت‌هایی که با من شد عملا با اتفاقاتی که افتاد متفاوت بود. هر وقت به میدان رفتم با توجه به زمانی که در زمین بودم تاثیر گذار بودم و نسبتا به بقیه بازیکنان با زمان‌های بیشتری که در زمین بودند عملکردی قابل قبول داشتم. شانس‌هایی که ایجاد کردم خیلی مشهود بود. در فوتبال انگلیس اعداد و ارقام بسیار مهم است و من هم آدمی نیستم که کوتاه بیایم. دیدید که اینقدر تلاش کردم تا الان وضعیتم نسبت به گذشته خیلی بهتر شود اما من ۲۷ سال سن دارم. در زمانی هستم که باید خیلی بیشتر بازی کنم و شرایط بهتری داشته باشم.

 


**احتمال جدایی در نقل و انتقالات زمستانی
خودم هم شنیدم و در رسانه‌ها می‌بینم که راجع به آینده من صحبت می‌شود. در هر پنجره پیشنهادهایی برای من می‌آید اما من با باشگاه برایتون قرارداد دارم و باید همه چیز با اطلاع آنها و با نظر آنها صورت بگیرد. همیشه گفتم و بازهم می‌گویم، تا هر زمانی که در باشگاه هستم تمام تلاشم را خواهم کرد تا بتوانم به تیم کمک کنم و شرایط را به بهترین شکل ممکن تغییر دهم. این رویه همچنمان ادامه دارد و علیرضا جهانبخش تغییر نمی‌کند. با این وجود آینده را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. دوست دارم بیشتر بازی کنم و در این سن نباید به شرایط کنونی‌ام قانع باشم. مطمئن باشید به امید خدا تصمیمی می‌گیرم که به فوتبالم کمک کند.

 


**وضعیت سخت تیم ملی برای صعود
مسیر سختی پیش روی ما هست. می‌بینیم که عراق و بحرین و تیم‌های دیگر پیشرفت کرده‌اند. با آقای اسکوچیچ و بچه‌ها در ارتباط هستم و حرف زدیم. خوشبختانه فضای مثبتی در تیم به وجود آمده و باید همه دست به دست هم بدهیم تا اتفاق ۲ دوره قبل بازهم تکرار شود. ۲ بازی سخت در فروردین ماه و ۲ بازی سخت‌تر در خردادماه داریم. اما همه امید داریم. سال ۲۰۲۰ از نظر ملی هم برای من خوب نبود و به دلیل مصدومیت نتوانستم همراه تیم باشم. پیش از آن هم اتفاقات با سرمربی قبلی رخ داد. اما حالا همه چیز خوب است. یکی از بهترین حس‌های زندگی من این بوده که بتوانم پیراهن تیم ملی را بپوشم. امیدوارم بتوانم برای مردم کشورم و تیم ملی فوتبال ایران عملکرد خوبی داشته باشم.

 


**حضور فوتبالیست ها در انتخابات فدراسیون؟

این نکته بسیار مثبتی هست که فوتبالی‌ها می‌توانند وارد شوند چون شناخت بهتری دارند. یک سری از بازیکن‌ها باید چیزهایی را امضا می‌کردند تا اساسنامه قبلی عوض شود. برخی از قوانین آن اساسنامه را وقتی دیدم و خواندم واقعا تعجب کردم. قوانین محدودکننده زیادی در آن وجود داشت ولی حالا تغییر کرده است. حضور علی کریمی و دیگر فوتبالی‌ها می‌تواند بسیار به فوتبال کمک کند و من از این اتفاق حمایت می‌کنم. علی کریمی می‌تواند به بهتر شدن اوضاع فوتبال کمک کند چرا که امثال او در زمین حضور داشته‌اند و مشکلات را بهتر می‌دانند. امیدوارم در عرصه باشگاهی هم شاهد حضور فوتبالی‌ها در راس کار باشیم. خوشحالم که ابراهیم شکوری در باشگاه پرسپولیس سمت گرفت و امیدوارم در استقلال هم این اتفاق رخ بدهد. کسانی که از جنس فوتبال هستند باید ورود کنند تا شرایط را بهبود ببخشند.

 


**ناراحتی بابت وضعیت داماش گیلان
در این سال و در این مدت یکی از ناراحتی های جدی من داماش بود. در فوتبال ما کم مشکل وجود ندارد و داماش هم یکی از آنهاست. متاسفانه سهمیه لیگ یک که به سختی به دست آمده بود، به راحتی از دست رفت. همین مساله باعث شد تا خواسته های منطقی و غیرمنطقی از من بشود. قطعا در این چند سال دینم را به داماش ادا کردم و بازهم این کار را ادامه می‌دهم. برنامه‌های بلندمدتی را برای داماش دارم و دوست دارم کمک کنم اما شرایط باید فراهم شود. داماش در حال حاضر به کمک نیاز دارد. در رشت این تیم علاقمندان زیادی دارد. با چند نفر صحبت کردم و قرار است کمک‌هایی صورت بگیرد تا شرایط خوب شود. داستان ناراحت‌کننده‌ای است که استان گیلان با این همه استعداد که به نظرم یکی اط قطب‌ای فوتبال است در لیگ برتر نماینده‌ای ندارد. داماش، ملوان و سپیدرود باید در لیگ برتر باشند و امیدوارم شاهد بازگشت آنها به لیگ برتر باشیم. باید منطقی باشیم. یک سری کارها کردیم که امیدها دوباره زنده شود. به امید خدا در ۲ سه هفته آینده باید ببینیم چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

 

 


**بازی با منچستر سیتی؟
برنامه دشواری پیش روی ماست. ابتدا باید با سیتیِ آماده بازی کنیم و سپس در برابر لیدزیونایتد باید قرار بگیریم. به امید خدا بتوانیم در این بازی‌ها موفقب باشیم و نتیجه بگیریم.

 


**حرف پایانی؟
ممنونم از همه شما که در این سال ها حامی من بودید. انرژی مثبت شما همیشه همراهم بوده است. راجع به آینده نمی‌توانم پیش‌بینی داشته باشم و نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است رخ بدهد اما همه تلاشم را می‌کنم تا شرایط بهتر و بهتر شود. مطمئن باشید علیرضا جهانبخش دست از تلاش برنمی‌دارد.

 

دیدگاهها