کد خبر : 1732310 | 30 دی 1399 ساعت 10:16 | 4.5K بازدید | 0 دیدگاه

لیگ یک؛ لیگی که 13 مدعی دارد 

پرونده هفته دهم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور موسوم به لیگ یک بسته شد و تیم هوادار با هدایت غلامرضا عنایتی با 18 امتیاز صدرنشین است. 

به گزارش "ورزش سه"، در هفته ای که گذشت هوادار در خانه ملوان که این تیم هم یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر بشمار می رود ابتدا گل خورد اما در ادامه بازی را به تساوی کشاند و دست پر انزلی را ترک کرد. همین یک امتیاز کافی بود که تیم هوادار در صدر جدول قرار بگیرد. بدون شک هوادار و دیگر مدعیان صعود به لیگ برتر کار آسانی برای قهرمانی یا نایب قهرمانی و در نهایت صعود به لیگ برتر پیش رو ندارند به این دلیل که 24 هفته به پایان بازی ها باقی مانده و از سویی فاصله تیم سیزدهم جدول با صدرنشین تنها 5 امتیاز است؛ به عبارتی می توان گفت رقابت در این فصل فشرده تر از فصول گذشته دنبال می شود و لیگ یک این فصل 13 مدعی دارد. در کمتر فصلی چنین اتفاقی رخ می داد و همیشه جنگ صعود بین 7 – 8 تیم بالای جدول بود. 

 

دو تیم دیگر 18 امتیازی هستند. استقلال خوزستان و مس کرمان. تیم 17 امتیازی جدول هم پارس جنوبی جم با هدایت محمد نصرتی است. دو تیم 16 امتیازی هستند؛ فجر سپاسی و ملوان. 4 تیم 15 امتیازی هم در جدول رده بندی داریم که عبارتند از: رایکا بابل – شهرداری آستارا – بادران و استقلال ملاثانی. فاصله امتیازی این تیم ها با صدر جدول تنها 3 امتیاز است و با یک برد می توانند با تیم صدرنشین هم امتیاز شوند البته در صورتی که صدرنشین در همان بازی 3 امتیاز را از دست بدهد. خیبر خرم آباد با عبدالله ویسی 14 امتیازی است و تیم های 13 امتیازی هم شاهین شهرداری بوشهر با هدایت فراز کمالوند و آرمان گهر با مربیگری قاسم شهبا هستند.

دیدگاهها