کد خبر: 1733443/1 زمان: 09:37   1399/11/06 بازدید: 1,809

کشورها با ۴ نمونه مثبت در سال تعلیق می‌شوند

تغییرات در قوانین ضد دوپینگ وزنه‌برداری

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تعداد دوپینگ مثبتی که باعث می‌شود یک کشور متحمل جریمه مالی و تعلیق شود را افزایش داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از Inside the games، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تغییراتی را در قوانین ضد دوپینگ خود را ایجاد کرده است  که مهمترین تغیرات ایجاد به شرح زیر است:

 

*تغییر مورد استقبال کشورها

 

سیاست قبلی فدراسیون جهانی این بود که کشورهایی که در یک سال سه نمونه دوپینگ مثبت یا بیش‌تر داشته باشند، بسته به تعداد دوپینگ از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار جریمه می‌شوند و کشور مربوطه تا چهار سال تعلیق می‌شود. در ماه آوریل سال گذشته دو کشور تایلند و مالزی برای یک و سه سال تعلیق شدند.


 اکنون تغییری که ایجاد شده این است که کشورها در صورت داشتن چهار نمونه دوپینگ مثبت به بالا در یک سال  جریمه  و تعلیق می‌شوند. حداکثر میزان جریمه هم  ۳۰۰ هزار دلار است.

 

* تغییر میزان مسوولیت‌پذیری کشورها نسبت به دوپینگ


قبلا کشورها بدون هیچ گونه سوال مسوول رفتار ورزشکار یا دیگر افراد وابسته بودند.
اما در قانون جدید آمده است هنگام تصمیم گیری در مورد مجازات مناسب، باید میزان تقصیر و یا سهل انگاری کشور مربوطه را نیز در نظر بگیرند.

 

برخی از کشورها از این که چرا فدراسیون جهانی آن‌ها را در جریان تغییرات قرار نداده است، گلایه دارند و عنوان می‌کنند فدراسیون جهانی به هیچ عنوان  توضیح نداده که این تغییرات چگونه به نفع ورزشکاران پاک است.

 

البته این منتقدان از این که تعداد نمونه مثبت در سال از سه به چهار نمونه رسید و پس از آن کشور مربوطه متحمل جریمه می‌شود، استقبال کردند.

 

مایکل ایرانی، رییس موقت فدراسیون جهانی در واکنش به این انتقادات گفت: برای ما مهم است تا فدراسیون‌های عضو به درستی از قوانین و مسوولیت‌های مربوط به خود آگاهی داشته باشند. از این رو تعدادی وبینار ضد دوپینگ برگزار می‌کنیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.